سر خط خبرها:

برگزیدگان مسابقه استانی "دل‌نوشته‌ای به خرمشهر" در دشتی تقدیر شدند   

فکرشهر: برگزیدگان مسابقه استانی "دل‌نوشته‌ای به خرمشهر" روز دوشنبه در آیینی در دشتی مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در این آیین گفت: ایران در عرصه‌های مختلف دارای تاریخ درخشان است که مانند نگینی بر پیشانی کشور می‌درخشند و سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر از دست بعثی‌های یکی از آن روزهای مهم و سرنوشت‌ساز است.

حمید زارعی اظهار کرد: سوم خرداد نماد قدرت ایرانی و اوج فداکاری و رشادت‌هایی است که با خون هزاران جوان برومند این سرزمین رقم خورد.

وی با بیان اینکه ترویج مناسبت‌های مهم کشور در قالب برنامه‌های فرهنگی و هنری می‌تواند جوانان و نوجوانان را با رشادت‌ها و ایثارگری‌های مردان و بانوان ایران‌زمین آشنا کند، افزود: فرهنگ و هنر بستری مناسبت برای تاثیرگذاری برنامه‌ها است و موجبات استفاده از ظرفیت‌ها را فراهم می‌سازد.

زارعی ادامه داد: مسابقه دل‌نوشته‌ای به خرمشهر برنامه‌ای فرهنگی و ادبی است که توانست در شرایط حاکم بر جامعه و محدودیت‌های کرونایی زمینه گسترش حوزه فرهنگ و هنر را بین علاقه‌مندان از طریق فضای مجازی ایجاد کند.

وی ادامه داد: فراخوان مسابقه استانی دل‌نوشته‌ای به خرمشهر همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر منتشر شد که تا پایان مهلت تعیین شده از مجموع ۱۰۴ اثر ارسالی ۶۴ دل نوشته در رده‌ی سنی ۱۲ تا ۱۸ سال و ۴۰ اثر در بخش بزرگسالان به دبیرخانه مسابقه ارسال شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دشتی بیان کرد: بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، معرفی و الگوسازی فرهنگ ایثار و شهادت و شناسایی ظرفیت‌های بخش ادبی در رده سنی جوانان و نوجوانان از اهداف برگزاری این مسابقه بود.

محمد احمدی اظهار امیدواری کرد اجرای این مسابقه باعث معرفی یکی از مناسبت‌های مهم و تاثیرگذار کشور در راستای عزت و افتخار ایران شده باشد. 

در ادامه فرخ‌بانو رزمی و فرشته گزدرازی نفرات برگزیده مسابقه دل‌نوشته‌ای به خرمشهر به خوانش آثار خود پرداختند.  

حمید زارعی در پایان آیین با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی از "مریم فقیه، فاطمه تیموری و مجتبی صفری" به عنوان نفرات برگزیده بخش سنی ۱۲ تا ۱۸ و "فرخ‌بانو رزمی، فرشته گزدرازی، فریبا آذری و خداداد رضایی" در بخش ۱۸ سال به بالای مسابقه تقدیر به عمل آورد.

 مسابقه استانی دل‌نوشته‌ای به خرمشهر از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و باشگاه کتابخوانی یار مهربان دبستان غیردولتی قلم خورموج به مناسبت آزادسازی خرمشهر برگزار شد.

دیدگاه خود را بنویسید