سر خط خبرها:
وزیر نیرو:

اعتبار تکمیل پروژه آی سی یو بیمارستان زینبیه خورموج تخصیص می‌یابد

فکرشهر: وزیر نیرو روز جمعه در بازدید از پروژه در دست ساخت آی سی یو بیمارستان زینبیه شهر خورموج گفت: اعتبار لازم برای این پروژه تخصیص می‌یابد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، علی اکبر محرابیان که به نمایندگی از رئیس جمهوری و در قالب ششمین سفر استانی هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر سفر کرده است در این بازدید اعلام کرد: میزان پیشرفت فیزیکی پروژه آی سی یو بیمارستان زینبیه خورموج رضایت بخش نیست.

وی افزود: پس از بررسی نهایی، پیگیری لازم برای تخصیص‌ اعتبار مناسب این پروژه انجام می‌شود.

فرماندار دشتی گفت: پروژه بخش آی سی یو بیمارستان زینبیه خورموج اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای بهره برداری از آن ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

عبدالله نادری افزود: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز، این پروژه در یک سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گفته نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی  وزیر نیرو به عنوان نماینده آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری از شهرستان‌های دشتی و تنگستان بازدید و مسائل و مشکلات شهرستان دشتی وتنگستان را مورد بررسی قرار خواهد داد.

دکتر غلامحسین کرمی افزود: از مهمترین برنامه های وزیر نیرو در شهرستان دشتی دیدار با خانواده سردار شهید نادر مهدوی شهید مقابله با آمریکا درخلیج فارس ، بازدید از بیمارستان زینبیه خورموج به عنوان مهمترین مرکز درمانی شهرستان دشتی، بازدید از پروژه های راهسازی در دست اجرای کاکی به شیخیان وپل جدید مند در این محور، بازدید از اراضی کشاورزی حاشیه رودخانه مند و بررسی مشکل کشاورزان و اختلاف ،نها برای  تعیین محدوده رودخانه مند، بازدید از جاده ناصری به شنبه و دولت آباد به زیارت ساحلی و خورموج به لاور شرقی ودشت پلنگ است.

 کرمی اضافه کرد: وزیر نیرو در این سفر مشکلات تامین آب شرب شهرستان‌های دشتی وتنگستان و تسریع در پروژه احدا سدهای دشت پلنگ وباغان در دشتی و تامین آب کشاورزی این شهرستان مورد بررسی قرار خواهد داد.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو که به نمایندگی از رئیس جمهوری و در قالب ششمین سفر استانی هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر سفر کرده ساعتی قبل به منظور بررسی مسائل و رفع مشکلات شهرستان‌های دشتی و تنگستان وارد شهر خورموج مرکز دشتی شد و مورد استقبال مسئولان این شهرستان قرار گرفت.

 وزیر نیرو همچنین در این سفر از با خانواده شهید مهدوی از فرماندهان شهدای نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج فارس دیدار و  از پروژه‌های جاده ای بین روستایی شهرستان دشتی، آب شیرین کن خورموج، راه ارتباطی بوشهر به فارس از طریق فراشنبد در شهرستان تنگستان، جاده ساحلی بوشهر از قطعه دلوار به شهرستان دیر، اسکله بندر دلوار، آب شیرین کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر بازدید می‌کند.

حضور در نشست شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق و شورای اداری استان بوشهر بخشی دیگر از سفر یک روزه وزیر نیرو به این این استان است.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر پنج وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

دیدگاه خود را بنویسید