سر خط خبرها:

سازمان بورس به کمک طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ بوشهر می‌‎آید

فکرشهر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: تامین مالی طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ این ساتان از طریق شرکت پروژه (سهامی عام) با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار تامین می‌‎شود.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، سید حسین حسینی روز دوشنبه در این ارتباط در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به برنامه‌های وزارت صمت در سال جاری مبنی بر استفاده از ظرفیت‌ بازار سرمایه و ابزارهای نوین برای تأمین مالی پروژه‌ها و طرح‌های در دست اجرای حوزه صمت، به همین منظور و برای تنوع‌بخشی به راه‌های تامین مالی برای تکمیل و توسعه سرمایه‌گذاری‌ها، در تعامل نزدیک با سازمان بورس و اوراق بهادار، دستورالعمل عرضه عمومی شرکت سهامی عام پروژه تصویب و ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: درهمین زمینه فرصت مناسبی برای تامین منابع مورد نیاز پروژه‏‌هایی که حداقل با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان و دارای پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد هستند را فراهم آورده که درصورت تأیید توجیه‌پذیری طرح‌ها توسط سازمان بورس، امکان صدور مجوز و پذیره‌نویسی عمومی آنها فراهم می‌شود.

حسینی ادامه داد: با توجه به هماهنگی به عمل آمده وزارت صمت با شرکت فرابورس به منظور تسریع در تامین مالی پروژه‌های دارای اولویت وزارت صمت، متقاضیان در استان بوشهر که تمایل به استفاده از این ابزار دارند، می توانند حداکثر تا پایان ماه پروژه های خود را به این سازمان اعلام کنند.

دیدگاه خود را بنویسید