سر خط خبرها:

پایش تالاب‌های استان بوشهر

فکرشهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: پایش زیست محیطی تالاب‎‌های این استان در راستای بررسی کیفیت آبی این اکوسیستم‌های ارزشمند آغاز خواهد شد.

به گزارش فکرشهر از ایسنا، فرهاد قلی نژاد اظهار کرد: به‌دلیل اهمیت اطلاع از وضعیت آلایندگی و کیفیت اکوسیستم های تالابی استان در راستای شناسایی بهتر منابع آلاینده و پیشگیری از آلودگی تالاب‌ها ،پایش تالاب‌های استان بوشهر در چهار تالاب مهم حله،دیّر نخیلو ،مند و نای‌بند آغاز و پارامترهای مهم شاخص آلاینده‌ها سنجش خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: تالاب‌ها اکوسیستم‌های ارزشمندی هستند که کارکردها و فواید فراوانی داشته و نقش مهمی در آب و هوای منطقه‌ای و زندگی جامعه محلی ساکن در حاشیه تالاب‌ها دارند و زیستگاه انواع گونه‌های گیاهی و جانوری هستند و تخریب و آلودگی تالاب‌ها خسارت‌های فراوان و گاهی جبران ناپذیری خواهد داشت بنابراین حفاظت از تالاب‌ها بسیار مهم و ضروری است و موفقیت در حفاظت از این اکوسیستم‌های ارزشمند نیازمند همکاری همه ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی و مشارکت و همراهی مردم است.

شایان ذکر است در پایش تالاب‌ها در دوره زمانی مشخص از ایستگاه‌های تعیین شده نمونه برداری و سپس پس از آزمایش‌های لازم نتایج مورد آنالیز و بررسی قرار گرفته و وضعیت و میزان آلایندگی تالاب‌ها بررسی خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید