سر خط خبرها:
رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر بوشهر:

جمع آوری و سازماندهی سگ‌های بلاصاحب در بوشهر آغاز شد

فکرشهر: رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر بوشهر گفت: جمع آوری و سازماندهی سگ‌های بلاصاحب در بوشهر آغاز شد.

به گزارش فکرشهر از مهر، حمیده خاتون هلال بحر ظهر سه‌شنبه در ارائه گزارش به مردم بوشهر اظهار داشت: مشکل سایت دفع پسماند بوشهر یک مسئله ۳۰ ساله است که نشست‌های متعددی در مورد آن برگزار شده است.

وی اضافه کرد: هرچند اقدامات مقدماتی در دستور کار شهرداری قرار گرفته اما به نظر می‌رسد بهترین گزینه برای حل این مشکل انتقال سایت به مکان دیگری باشد که این مستلزم همراهی فرمانداری و استانداری با تشکیل کارگروه و اختصاص بودجه مورد انتظار است.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر بوشهر با بیان اینکه مشکل سگ‌های بلاصاحب که امنیت و آسایش شهروندان ما را دچار مشکل کرده در دستور کار کمیسیون بهداشت و سلامت شورا قرار دارد و نشست‌های متعددی نیز در این خصوص برگزار شده است.

هلال بحر بیان کرد: پیرامون موضوع جمع آوری سگ‌های بلاصاحب نشست‌های با شهرداری، جناب فرماندار، مرکز بهداشت، محیط زیست و دامپزشکی گرفته شد و معاون خدمات شهری نیز بازدیدی از کمپ سگ‌های بلاصاحب یکی از استان‌ها داشته است.

وی افزود: با توجه به اینکه واگذاری این کار به پیمانکار قبل با شواهد وضع موجود نتوانسته رضایتمندی ایجاد کند در فاز اول با انتخاب پیمانکار جدید مقرر شد طی ۱۵ روز آینده مناقصه برگزار و کار جمع آوری سگ‌های بلاصاحب آغاز شود که ۱۲ منطقه محل تجمع این سگ‌ها نیز شناسایی شده است که بعد از این کار فاز دوم نیز فعال خواهد شد.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر بوشهر خاطر نشان کرد: هزینه عقیم سازی ۷۰۰ هزار تومان است که در راستای کاهش هزینه مقرر شد از ظرفیت نیروهای جهادی نیز استفاده شود.

دیدگاه خود را بنویسید