سر خط خبرها:

فعالیت دست‌فروشان در سطح شهر بوشهر ساماندهی می‌شود

فکرشهر: رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر گفت: فعالیت دست‌فروشان در سطح شهر بوشهر ساماندهی می‌شود.

به گزارش فکرشهر از مهر، وحید نیک روش یکشنبه‌شب در نشست کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر اظهار داشت: بوشهر در تعطیلات با حضور انبوه و گسترده مسافران روبرو می‌شود و باید شهرداری برای خدمات‌رسانی مناسب آماده باشد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر جلوگیری از برپایی چادر در سواحل بوشهر را ضروری دانست و اضافه کرد: برای رفع این مشکل باید مکان مناسبی جهت نصب چادر اختصاص داده شود که منظر ساحل ما را نازیبا نکند.

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی دست‌فروشان در سطح شهر بوشهر خاطرنشان کرد: دست‌فروشان افراد آسیب‌پذیر هستند و شهرداری در حال تهیه یک طرح ساماندهی برای تعیین محل‌هایی به عنوان بازارچه‌های دست‌فروشی برای استقرار آنها است.

نیک‌روش تاکید کرد: کار ساماندهی باید به گونه‌ای انجام شود که نه کسبه آسیب ببینند و نه چهره، سیما و منظر شهری آسیب ببیند و این دست‌فروشان هم به فعالیت خود بپردازند.

وی بیان کرد: طبق وعده شهرداری طرح تا پایان آبان ماه به شورا ارائه می‌شود و از شهرداری درخواست کردیم با توجه به جمع آوری دست‌فروشان در سطح شهر تا تصویب طرح مکان‌های موقت برای آنها اختصاص دهد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر افزود: ۴۰ سرویس‌های بهداشتی سطح شهر در دو سال اخیر با مصوبه ستاد کرونا تعطیل بود که با کاهش کرونا مجوز بازگشایی داده شده و از چند ماه قبل کار بازسازی سرویس‌ها شروع شده است.

وی ادامه داد: با توجه به حضور شهروندان و گردشگران در نوار ساحلی اولویت بهسازی با پارک‌های ساحلی قرار گرفت و هم‌اکنون ۱۰ سرویس بهداشتی در پارک‌های ساحلی آماده بازگشایی است که با انتخاب پیمانکار نگهداری سرویس‌ها در روزهای آینده این سرویس‌ها جهت استفاده عموم بازگشایی می‌شود.

نیک‌روش اضافه کرد: طبق اعلام شهرداری تا ۵۰ روز آینده کار بهسازی همه سرویس‌های بهداشتی سطح شهر بوشهر به اتمام می‌رسد و آماده استفاده شهروندان خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید