سر خط خبرها:

معتقد

محققان: با یادگیری و نواختن موسیقی کر نشوید!

فکرشهر: پژوهش جدید دانشمندان دانشگاه نورث‌وسترن آمریکا نشان داده که یادگیری هرگونه ابزار موسیقایی حتی طبل می‌تواند در مبارزه با از دست دادن شنوایی کمک کند.به گزارش فکرشهر از ایسنا، این کار بویژه می‌تواند شنوایی را در محیط‌های پرسروصدا مانند رستوران‌ها یا مهمانی‌ها بهبود بخشد.افراد مبتلا به فقدان شنوایی معمولا از مکان‌های شلوغ می‌گریزند که این امر باعث افسردگی و انزوای آن‌ها می‌شود.

پیش بینی جالب ژاپنی ها: گرما عامل مرگ نوزادان پسر

فکرشهر: نتایج یک مطالعه جدید محققان ژاپنی نشان حاکی است که گرمای بیش از حد هوا در سال های اخیر بر سلامت جنین به ویژه پسرها تاثیر سوء داشته و حتی جان آنها را به خطر انداخته است و اگر این روند ادامه یابد زنان اکثریت ساکنان این کره داغ را در آینده به خود اختصاص می دهند.به گزارش فکرشهر و به نقل از ایرنا از ساینس در سال های اخیر، کره زمین با گرما و خشکسالی قابل توجهی مواجه شده است و همین امر سبب بروز مشکلات متعدد از جمله کمبود شدید آب، تغییرات ناگهانی دمای هوا، خشکسالی های شدید، نابودی مزارع کشاورزی و مراتع شده است.

انتقاد امام جمعه اصفهان به یک حجاب نامرسوم

فکرشهر: حجت‌الاسلام رهبر، امام جمعه موقت اصفهان معتقد است که نباید حجاب را به گونه‌ای نشان داد که موجب تحقیر و طنز بشود.

عابدینی: هدف‌گذاری کفاشیان و کی‌روش، کلاهبرداری است!

فکرشهر: رییس اسبق فدراسیون فوتبال معتقد است که هدفگذاری برای صعود به جام جهانی 2018 "کلاهبرداری" است چون رسیدن به جام جهانی دیگر نباید تنها هدف فوتبال ایران باشد.به گزارش فکرشهر، امیر عابدینی همیشه به صراحت کلام و رک‌گویی معروف بوده است. این خصلت او گاهی برایش دردسرساز شده ولی اغلب جریان‌هایی را در فوتبال ایران به راه انداخته است. او در جدیدترین اظهارنظرش، پیکان انتقاد را به سمت فدراسیون فوتبال و قرارداد جدید با کارلوس کی‌روش نشانه گرفته است.* ضمانت می‌کنم با مربی ایرانی به جام جهانی صعود می‌کنیم

پارتی بازی در ایران

فکرشهر: آخرین آمارهایی که توسط مراکز دانشگاهی و پژوهشی گرفته شده اینگونه نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق مردم ایران، پارتی بازی را زشت و ناپسند می دانند و طبق همان آمار، به همان میزان، داشتن حداقل یک پارتی را لازم و ضروری می دانند! و هر فردی را که پارتی بیشتری دارد خوشبخت تر می دانند!

نوشیدن مایعات یخ در تابستان ممنوع

فکرشهر: پزشکان معتقدند، نوشیدن مایعات بسیار سرد یا به اصطلاح یخ در روزهای گرم تابستان به دستگاه گوارش آسیب می رساند و سبب بروز اسپاسم معده می شود بنابراین به افراد توصیه می کنند از مصرف مایعات با درجه دمای بسیار پایین پرهیز کنند.به گزارش فکرشهر، دکتر نسرین امیدوار دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت و گو با ایرنا در این مورد توضیح داد: نوشیدن مایعات بسیار سرد بر عملکرد دستگاه های مختلف بدن مانند روده، معده و کبد تاثیر منفی می گذارد و آن را دچار اختلال می کند. 

یک استاد میکروب‌شناسی: غذای روی زمین افتاده را هم بخورید!

فکرشهر: یک استاد میکروب‌شناسی معتقد است برداشتن غذا از روی زمین، نگهداشتن حیوانات خانگی و بوسیدن نزدیکان بطور منظم برخی از راه‌های مقابله با حساسیت است.به گزارش فکرشهر و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، پروفسور گراهام روک همچنین پیشنهاد می‌کند هنگامی که کودکی پستانک خود را از دهان بیرون انداخت، مادر تنها باید آن را لیسیده و مجددا به دهان کودک بازگرداند.به گفته روک، جامعه مدرن بقدری درگیر وسواس پاکیزگی شده که دیگر انسانها با برخی از میکروبهای مهمی که به عملکرد درست سیستم ایمنی کمک می‌کنند، روبرو نمی‌شود.

کاهش نرخ تورم طی فعالیت دولت یازدهم اعلام شد

فکرشهر: با آغاز فعالیت دولت یازدهم و استقرار رسمی آن از شهریور ماه سال 92 تاکنون نرخ تورم با 9.8 درصد کاهش از 40.1 درصد شهریور ماه سال گذشته به حدود 30.3 درصد در اردیبهشت ماه امسال کاهش یافته است.به گزارش فکرشهر، همزمان با روی کار آمدن دولت یازدهم، روند صعودی نرخ تورم یکی از دغدغه های دولت یازدهم به شمار می رفت.این دغدغه و افزایش روز افزون نرخ تورم که البته با رکود نیز همراه بود و اقتصاد کشور از آن رنج می برد، مردان اقتصادی دولت یازدهم را بر آن داشت تا کاهش نرخ تورم را مدنظر قرار دهند.

اشتراک در RSS - معتقد