سر خط خبرها:

قوی

تلفیقی از کانگورو و موش + تصاویر

فکرشهر: کوئوکا نام حیوانی است بسیار بامزه و البته در ابعاد یک گربه کوچک! این جانور مثل کانکورو دارای دمی دراز، پاهایی قوی برای جهیدن و البته کیسه ای برای حفاظت از بچه هایش است.به گزارش فکرشهر، در نامه نیوز می‌خوانید: یک کانگورو بالغ قدی بیش از 2 متر دارد اما کوئوکا نام حیوانی است بسیار بامزه و البته در ابعاد یک گربه کوچک! این جانور مثل کانکورو دارای دمی دراز، پاهایی قوی برای جهیدن و البته کیسه ای برای حفاظت از بچه هایش است.

تشخیص سرطان با کمک سگ های تربیت‌شده + تصاویر

فکرشهر: محققان دانشگاه پنسیلوانیا با احداث یک مرکز تخصصی، اقدام به آموزش سگ‌ها برای تشخیص بافت سرطانی از بافت سالم کرده‌اند.به گزارش فکرشهر و به نقل از ایسنا، سگ‌ها از حس بویایی بسیار قوی برخوردار هستند که می‌تواند برای تشخیص سرطان مورد استفاده قرار بگیرد؛ از سال 2004، مطالعه درخصوص توانایی سگ‌ها در تشخیص تفاوت شیمیایی بین بافت سالم و سرطانی از جمله سرطان‌های پروستات، پستان، ریه، مثانه و ملانوم آغاز شد.

سالاری: سرشماری کشاورزی ربطی به هدفمند کردن یارانه ها ندارد!

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: برای نخستین بار سرشماری عمومی کشاورزی که ازپنجم مهر آغاز می شود به صورت الکترونیکی اجرا می شود و آمارگیران و دست اندر کاران سرشماری داده ها را به صورت الکترونیکی ثبت می کنند.به گزارش فکرشهر، مصطفی سالاری روز جمعه در نشست با اعضای ستاد برگزاری سرشماری عمومی کشاورزی استان بوشهر افزود: این سرشماری برای آگاهی از ظرفیت های کشاورزی استان انجام می شود و تمامی دستگاه ها موظف اند در انجام این سرشماری همکاری داشته باشند.

گفتگو با رتبه یک کنکور دکتری مهندسی هسته‌ای جمی + عکس

فکرشهر: رتبه نخست کنکور سراسری دکتری مهندسی هسته‌ای گرایش پرتوپزشکی گفت: داشتن بنیه درسی قوی و انگیزه مثبت از مهمترین عوامل موفقیت در کنکور است.به گزارش فکرشهر، محمدرضا پریشان جوان اهل شهرستان جم موفق شد در کنکور سراسری دکتری مهندسی هسته‌ای گرایش پرتوپزشکی رتبه یک را کسب کند که مصاحبه‌ای با این جوان موفق جمی ترتیب دادیم.خودتان را معرفی کنید؟

شبانکاره، گرم ترین شهر استان شد

فکرشهر: مدیرکل هواشناسی استان بوشهرگفت: به دلیل شکل گیری الگوی تابستانه در هفته جاری شهروندان شبانکاره شهرستان دشتستان این استان گرمترین روزهای سال جاری را با 50 درجه سانتیگراد تجربه کردند.به گزارش فکرشهر، نادر شفی خدایی افزود: حاکم شدن یک الگوی تابستانه قوی (پرارتفاع جنب حاره) بر فضای استان بوشهر درهفته جاری و ماندگاری آن درچند روز گذشته باعث شد تا شدت گرما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه بویژه در مناطق غیر ساحلی افزایش یابد.وی یادآورشد: این امر در برخی مناطق با چهاردرجه گرمتر شدن دما نسبت به هفته گذشته را در پی داشت.

اشتراک در RSS - قوی