سر خط خبرها:

ریشه

ارسالی مخاطبین «فکرشهر»

این نهاده های دامی کجا توزیع می شود که به دست من دامدار نمی رسد؟ سهمیه کود شیمیایی برای کشاورزی هم بهتر از وضعیت دام نیست/ این دولت جدید هم که دیگر نور چشمی از آب در آمد و مستقیم تیشه را برداشته و به ریشه ما می کوبد

فکرشهر: یکی از مخاطبین که دامدار و اهل یکی از روستاهای شهرستان گناوه است، از نحوه توزیع نهاده های دامی و کود شیمیایی برای دامداران و کشاورزان انتقاد کرده است و می گوید که «مسوولین سازمان جهاد در سطح وزارت تنها نهاده ای که به ما اختصاص می‌دهند، نهاده دروغ گویی است».

او در مطلب ارسالی خود به «فکرشهر» نوشته است:

معضل نگران کننده کشورها برای مهار کرونا؛ همان احساس قدیمی ضد واکسن / ریشه گریزان بودن درصد زیادی از مردم از واکسن چیست؟

فکرشهر: مورد ایالات متحده به ویژه جالب توجه است، زیرا میانگین واکسیناسیون در کل کشور تفاوت‌های زیادی را بین گروه‌های اقتصادی-اجتماعی و ایالت‌ها مشخص می‌کند و بر پیچیدگی مسائل می‌افزاید. در حالی که بیش از ۶۳ درصد از مردم ماساچوست و مین کاملاً واکسینه شده اند، تنها ۳۴ درصد از مردم می‌سی سی پی و آلاباما واکسن دریافت کرده اند. بین شهر‌ها و شهرستان‌ها حتی اختلافات بیشتر است...

نماینده مردم دشتستان در مجلس: باتفکری که داعش را نابود کرد، می‌توانیم داعش‌های طلاق، فقر، بیکاری، فساد و…را نیز نابود کنیم وخرمشهرهای اقتصادی وفرهنگی را آزاد کنیم/ما مشکل شخصی با روحانی نداریم؛ ریشه مشکلات کشور را نوع مدیریت و تفکر مدیریتی ایشان می دانیم

فکرشهر: نماینده مردم دشتستان در مجلس گفت: با تفکری که داعش را نابود کرد، می‌توانیم داعش‌های طلاق، فقر، بیکاری، فساد و… را نابود و خرمشهرهای اقتصادی و فرهنگی را آزاد کنیم.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی نماینده، ابراهیم رضایی در جمع اهالی روستای درودگاه اظهار داشت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه کامل ولایت‌مداری بود و اگر بخواهیم مدیری در تراز انقلاب اسلامی را معرفی کنیم باید از شهید سلیمانی نام ببریم.

وی تصریح کرد: مکتب شهید سلیمانی همچنان باقی و پابرجا است و هر مسئول و مدیری که بخواهد در شأن مردم رفتار کند باید در مسیر تفکرات حاج قاسم سلیمانی حرکت کند.

یک قوری چای، 34 میلیون تومان!

فکرشهر: چای «دا هونگ پائو» ریشه‌ای کهن در چین داشته و یکی از گران‌ترین چای‌های جهان محسوب می‌شود: قیمت این چای 30 برابر معادل وزنش به طلا است!\n\nبه گزارش فکرشهر،  فرادید به نقل از بی بی سی انگلیسی نوشت: فردی ثروتمند در سال 2002 حدود 180 هزار یوآن (تقریبا 28 هزار دلار) به ازای تنها 20 گرم از چای افسانه‌ایِ دا هونگ پائو پرداخت کرد. این رقم در کشوری که سنت چایخوری سابقه‌ای بیش از 1500 سال در آن داشته و تقریبا هیچ رقیبی در جهان ندارد، باز هم بسیار بالا است.

بی‌رحمانه‌ترین روش‌های اعدام در تاریخ

فکرشهر: در طول تاریخ، مردم روش‌های متنوع و مخوفی را با ابتکاراتی خلاقانه برای اعدام کردن ابداع کردند. در این نوشته با چند مورد از بی‌رحمانه‌ترین روش‌های اعدام که ریشه در تاریک‌ترین گوشه‌های تاریخ انسان دارد، آشنا می‌شوید.\n\nبه گزارش فکرشهر، روزنامه شرق به نقل از هیستوری ران‌داون افزوده است:\n\nمرگ با هزار برش (لینگ چی)

علی جنتی:

انگار برای کار و کاسبی نصّاب ها دیش ها را جمع می کنیم

فکرشهر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تهدیدهای مختلف فرهنگی علیه نسل جوان کشور، گفت: باید با مصون سازی، آسیب پذیری فرهنگی جوانان کشور را به حداقل برسانیم...

نقش زردچوبه در پاکسازی حافظه از خاطرات ترسناک

فکرشهر: تحقیقات نشان داده که یک ادویه مورد استفاده در کاری می‌تواند به حذف خاطرات بد کمک کند.به گزارش فکرشهر از ایسنا، ترکیب زرد رنگ کورکومین که در ریشه گیاه زردچوبه یافت می‌شود، از ذخیره شدن خاطرات ترسناک جدید در مغز جلوگیری کرده و همچنین خاطرات ترسناک قدیمی را نیز از ذهن پاک می‌کند.امید است که این نتایج بتواند درمان‌هایی برای مبتلایان به اختلالات روانی ایجاد کند.محققان دانشگاه سیتی نیویورک موش‌ها را آموزش دادند که در برابر یک صدای خاص بترسند. دانشمندان بر این فرض بودند که موش‌ها زمانی که برجای خودشان خشک بشوند ، می‌ترسند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ریشه