سر خط خبرها:

زیست محیطی

گزارش اختصاصی «فکرشهر»

آلودگی های کارخانه سیمان دشتستان و اخطارهای بی سرانجام

به گزارش «فکرشهر»، هرچند مدیرکل محیط زیست استان می گوید این دومین اخطار زیست محیطی کارخانه سیمان دشتستان است ولی «طاهره موسوی» ـ سرپرست اداره محیط زیست شهرستان دشتستان ـ در نشست خبری خود که 19 خردادماه برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت که «کارخانه سیمان دشتستان در سال جاری، در 11 خردادماه و 18 خردادماه، خروجی شدید آلاینده یک ساعته داشت که غبارش تاثیر کمی بر برازجان داشت و در هر دو مورد به آن ها اخطار دادیم و قانون آلاینده می گوید اگر سومین اخطار را هم بگیرد و رفع آلودگی نکند، جزو صنعت آلاینده قرار می گیرد و دوباره بحث حقوقی و شکایت پیش خواهد آمد»...

گزارشی از نشست دوستداران محیط زیست؛

وضعیت سایت پسماند گناوه از وضعیت قرمز گذشته است + تصاویر

فکرشهر: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان‌های گناوه و دیلم گفت: وضعیت سایت پسماند گناوه در حوالی روستای قلعه حیدر از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه از وضعیت قرمز گذشته است.\n\nبه گزارش فکرشهر از مهر، محمد تولیده صبح شنبه در نخستین نشست انجمن یاوران طبیعت شهرستان گناوه در سال جاری اظهار داشت: این اداره آماده همکاری با انجمن یاوران طبیعت در زمینه آموزشی در مباحث متنوعی از جمله فاضلاب، پسماند، شیلات، صنایع آلاینده و ... در سطح شهرستان گناوه است.

افزایش جمعیت «کوه‎سیاه» دشتستان

فکرشهر: مدیرکل محیط زیست استان بوشهر گفت: جمعیت وحوش منطقه آزاد «کوه سیاه» دشتستان افزایش یافت.\n\nبه گزارش فکرشهر و به نقل از مهر، حسین دلشب ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از منطقه آزاد کوه سیاه بوشکان شهرستان دشتستان اظهار داشت: حفاظت و نگهداری و حفظ جمعیت وحوش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که در این راستا طرح‌های مختلفی اجرا می‌شود.\n\nوی با اشاره به اجرای برنامه سرشماری وحوش در منطقه آزاد کوه سیاه بوشکان شهرستان دشتستان، اضافه کرد: گونه‌های شاخص پستانداران منطقه تحت سرشماری و آماربرداری قرار گرفت.

غول‌های چینی بدون پلاک در تهران + عکس

فکرشهر: تهرانی‌ها هر روز شاهد تردد اتوبوس‌هایی هستند که بدون پلاک ملی، خیابان‌های اصلی شهر را بالا و پایین می‌کنند؛ مساله‌ای که از یک سو داشتن مجوزهای زیست محیطی و سایر مجوزهای لازم برای اخذ پلاک این غول‌های چینی را زیر سوال می‌برد و از سویی نظارت پلیس را ...

وعده آموزش و پرورش در مورد مدارس محیط زیستی عملی نشد

فکرشهر: بسیاری از فجایع زیست محیطی و تخریب های عجیب و غریب طبیعت، ناشی از ناآگاهی و فهم غلط است. فهمی که باید در سنین پایین تر ایجاد می شد که نشد. نسل فعلی یاد نگرفت که چطور با طبیعت دوست باشد و از عوارض تخریب محیط زیست مطلع نشد و فاجعه به بار آورد. برای این که این اتفاق در نسل های بعد نیفتد و بیشتر از این، شاهد از بین رفتن طبیعتمان نباشیم، باید راهی پیدا کنیم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - زیست محیطی