سر خط خبرها:

تاجیکستان

اشرف غنی، افغانستان را ترک کرد / عزیمت به سمت تاجیکستان

فکرشهر: اشرف غنی راهی تاجیکستان شدالمیادین لحظاتی پیش گزارش داد اشرف غنی افغانستان را ترک کرده است...

تغییر قانون به نفع یک رئیس‌جمهور و پسرش

فکرشهر: دادگاه قانون اساسی تاجیکستان، راه را برای ریاست جمهوری مادام‌العمر «امامعلی رحمان» صاف کرد.\n\nبه گزارش فکرشهر، روزنامه جمهوری اسلامی با انتشار این خبر، نوشت: این دادگاه با پذیرش طرح تغییر قانون اساسی، خواسته‌های امامعلی رحمان را تأمین کرد.\n\nاز جمله مهمترین مفاد تغییر قانون اساسی که برای تصویب به دادگاه عالی تاجیکستان رفت، پیشنهاد کاهش سن نامزدهای ریاست جمهوری از 35 سال به 30 و همچنین عدم محدودیت شرکت امامعلی رحمان به‌عنوان پیشوای ملت در انتخابات دوره‌های آینده خواهد بود.\n\nقرار است نتیجه رأی دادگاه قانون اساسی، به همه‌پرسی گذاشته شود.

پلیس تاجیکستان ریش 13000 نفر را تراشید

فکرشهر: پلیس تاجیکستان ریش 13 هزار نفر را تراشیده است.\n\nبه گزارش فکرشهر، روزنامه جمهوری اسلامی به نقل از الجزایر خبر داد: پلیس تاجیکستان همچنین 160 مغازۀ فروش روسری‌های اسلامی را هم بسته است. بعلاوه، رئیس پلیس می‌گوید 1700 زن را متقاعد کرده است که روسریشان را بردارند و بی‌حجاب بیرون بروند.\n\nاین‌ها همه سیاست‌های حکومت تاجیکستان است که اعلام کرده مصمم است با تلاش برای نفوذ نیروهای اسلامی از کشورهایی مثل افغانستان که همسایه این کشور است در تاجیکستان مقابله کند.

گردشگران آلمانی مهمان امام رضا(ع) شدند + عکس

فکرشهر: «چادرهای رنگارنگ به سر می‌کنند و در صحن امام رضا (ع) عکس دسته‌جمعی می‌اندازند، برای‌شان تنوع لباس است و جالب می‌آید. آن را دوست دارند و از پوشیدن آن استقبال می‌کنند.»\n\nدر داخل هواپیما مهماندارهای آلمانی هم حجاب دارند، روسری‌های سفید با روپوش‌های آبی روشن، چهار روز سفر هوایی در ایران را با این لباس‌ها سر کرده‌اند، برای‌شان حکم یونیفورم دارد و آزاردهنده نیست.»

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - تاجیکستان