سر خط خبرها:

اتاق

مذاکره ایران و آمریکا بر سر دلار

فکرشهر: در خبرها آمده بود وزارت خزانه‌داری آمریکا و رئیس‌جمهوری این کشور در پی تغییراتی برای بازگشایی مسیر معاملات دلاری ایران هستند. در حقیقت این محدودیت از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و پس از تسخیر سفارت آمریکا در تهران، با بهانه‌های گوناگون علیه ایران اعمال شده که آخرین بهانه تداوم آن، ادعای آمریکا مبنی بر حمایت ایران از آنچه آمریکا تروریسم می‌خواند، بوده است.\n\nبه گزارش فکرشهر و به نقل از روزنامه «شرق»، در طول این سال‌ها همیشه رؤسای جمهور ایالات متحده این تحریم‌ها را تمدید کرده‌اند درحالی‌که حتی یک وقفه یک‌ماهه در تمدید نیز می‌تواند به ابطال آن بینجامد.

به‌دنبال یک اتاق برای نادر ابراهیمی!

فکرشهر: پس از چند سال پیگیری برای تاسیس موسسه‌ای به نام نادر ابراهیمی، خانواده این نویسنده فقید هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌اند و به گفته همسرش، مسئولان مربوطه هنوز یک اتاق برای نگهداری آثار به‌جامانده از او اختصاص نداده‌اند.

روایتی از کوچکترین خانه‌های تهران+تصاویر

فکرشهر: وارد خانه که می‌شوی، به سمت انتهای اتاق که حرکت می‌کنی، یک قدم، دو قدم، سه قدم که برمی‌داری، قدم چهارم نیمه می‌ماند، پایت به دیوار می‌خورد. واحدی که آشپزخانه و سرویس بهداشتی هم ندارد اما 10 میلیون تومان رهن داده می‌شود.به گزارش فکرشهر، اقتصادنیوز نوشت: در میان کوچه و خیابان‌های شلوغ تهران، در میان همهمه جمعیت، محله قدیمی‌ای در مرکز این شهر وجود دارد با کوچه‌های تنگ و خانه‌های کوچکی که در مقابل ساختمان‌های تازه قد علم کرده کمتر به چشم می‌آیند.

دریافت چک‌های بالای 10 میلیونی یک بانک ممنوع شد

فکرشهر: به فاصله اندکی از ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی به بانکها مبنی بر عدم پذیرش چک های بیش از 100 میلیون تومان سه بانک، دستور برای رد چک های با مبلغ بالاتر از 10 میلیون تومان یکی از آن سه بانک صادر شد.به گزارش فکرشهر، با تشدید سخت گیریهای نظارتی بانک مرکزی در راستای به نظم کشیدن بانکها و انطباق فعالیت آنها با چارچوب و مقررات تعیین شده، در یکی از اقدامات اخیر نظارتی این بانک وصول چک های چند بانک از سوی بانکهای دیگر با محدودیت مواجه شد.

نظز رییس اتاق بازرگانی ایران برای توسعه اقتصادی + عکس

فکرشهر: رییس اتاق بازرگانی، صنایع ،معادن و کشاورزی ایران گفت: تعامل سازنده با قوای سه گانه می تواند زمینه ساز هموار تر شدن و حل مشکلات بخش اقتصادی کشور شود .به گزارش فکرشهر، غلامحسین شافعی روز شنبه در آیین آغاز به کار ساختمان جدید اتاق بازرگانی استان بوشهر افزود: حرکت فعالان اقتصادی در راستای اقتصاد باید با تکیه بر انسجام شکل بگیرد .وی یادآورشد: درشرایط کنونی اقتصاد درکشور با شرایط ویژه ای مواجه ایم که برخی از این اتفاق ها از بی برنامه بودن خودمان درگذشته ناشی شده است .

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - اتاق