سر خط خبرها:

پیشنهادی

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس:

اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی برای جنوب استان بوشهر تصویب شد

فکرشهر: نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: بسته پیشنهادی ۶۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه‌های عمرانی حوزه انتخابیه به تصویب و موافقت دولت رسید...

رقم پیشنهادی محسن چاوشی به مهرجویی

فکرشهر: داریوش مهرجویی می‌گوید محسن چاوشی برای خواندن در فیلم سنتوری 2 رقم بسیار بالایی را پیشنهاد داده و در نتیجه از همراهی با این پروژه سینمایی کنار گذاشته شده است.\n\nبه گزارش فکرشهر، داریوش مهرجویی در گفت‌وگو با سایت «موسیقی ما»، درباره کنار گذاشتن «محسن چاوشی» از فیلم «سنتوری 2» - که اخیراً به «سنتوری، مرد پائیزی» تغییر نام داده است - برای اولین بار توضیحاتی ارائه کرد.\n\n\n\nاین گفت‌و‌گو به شرح زیر است:

قیمت حامل‌های انرژی در سال 94 افزایش نمی‌یابد

فکرشهر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تاکید کرد: نیازی به افزایش قیمت حامل انرژی نیست.به گزارش فکرشهر از ایسنا، محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران در مورد افزایش 5 درصدی قیمت فرآوردهای نفتی گفت: این 5 درصد هر ساله در قانون بودجه وجود داشته و اکنون آنچه عمل می‌شود همان بنزین 700 تومان سهمیه‌ای و 1000 تومان غیر سهمیه‌ای است، در واقع 5 درصد کسر و به وزارت نفت داده می‌شود.

قطعنامه حمایت از مذاکرات با ایران در سنای آمریکا

فکرشهر: یازده سناتور آمریکایی، قطعنامه ای را پیشنهاد کرده اند که براساس آن سنا از مذاکرات هسته ای گروه پنج به علاوه یک با ایران حمایت می کند و تنها در صورت شکست مذاکرات، کنگره تحریم های تازه ای علیه ایران وضع خواهد کرد.به گزارش فکرشهر، سناتور کریس مورفی از نویسندگان پیش نویس قطعنامه در بیانیه ای گفت این طرح برای کسانی که مخالف طرح فعلی کمیته بانکی سنا مبنی بر تحریم بیشتر ایران هستند فرصتی ایجاد می کند تا از دیپلماسی حمایت کنند.

بودجه دولت برای استانداری بوشهر در سال 94+ جدول سایر استان ها

فکرشهر: یکی از آیتم های لایحه پیشنهادی دولت در خصوص بودجه پیش بینی شده برای استانداری هاست.به گزارش فکرشهر، در لایحه بودجه 94 که طی هفته جاری برای بررسی و تصویب از سوی رییس جمهور به مجلس ارسال شده، بودجه پیش بینی شده برای استانداری بوشهر 27 میلیاردتومان در نظر گرفته شده است.این رقم در بودجه سال جاری 23 میلیاردتومان بوده است.بیشترین بودجه پیشنهادی سهم استان های خراسان رضوی (50 میلیارد)، تهران(49 میلیاردتومان)، فارس(45 میلیاردتومان)، اصفهان(43 میلیاردتومان)، خوزستان(42.9 میلیاردتومان) و مازندران(40 میلیاردتومان) است.

علی مطهری در مخالفت با وزیر علوم چه گفت؟

فکرشهر: اولین نماینده مخالف با «محمد فرهادی» وزیر پیشنهادی برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود که گفت: گفتمان اصولگرایی به خطر افتاده و لازم است از آن دفاع کنم.به گزارش فکرشهر از ایرنا، مطهری که به عنوان موافق گزینه پیشنهادی قبلی برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سخن گفته بود، امروز در مقام مخالف پنجمین گزینه وزارت علوم افزود :علت اینکه به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی صحبت می کنم این است که احساس می کنم فضای مجلس در مجموع موافق وی است.

وزیر پیشنهادی علوم قبلاً چند رأی آورده بود؟

فکرشهر: پنجمین وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، پیشتر دو بار از دوره‌های مختلف مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد گرفته بود.به گزارش فکرشهر، خبرآنلاین نوشت: دکتر محمد فرهادی تاکنون دو دوره وزارت را تجربه کرده است؛ یکی در دولت موسوی و دیگری در دولت خاتمی.فرهادی در 5 آبان 1364 توانست با کسب 217 رأی موافق، در برابر 13 رأی مخالف و 28 رأی ممتنع، اعتماد مجلس دوم را به خود جلب کند و راهی وزارت آموزش عالی شود.

ماجرای پیام شبانه مجلس به دولت

فکرشهر: «گفته می‌شود در تماس تلفنی از بهارستان با معاون اول رئیس‌جمهور، به دولت پیشنهاد می‌شود که دانش آشتیانی کنار گذاشته شود.»به گزارش فکرشهر، روزنامه اعتماد با این مقدمه نوشت: «پیغام» آن هم به صورت «تلفنی». تماس گیرنده «نمایندگان مجلس» و گیرنده پیام «دولت». مضمون «عدم معرفی وزیر پیشنهادی برای یک وزارتخانه».اگر تا پیش از این گزینه پیشنهادی یک وزارتخانه تا زمان گشوده شدن نامه معرفی‌اش در هیأت رئیسه مجلس نامشخص بود حالا درست از شب قبل از معرفی‌اش نه تنها نمایندگان از آن باخبر هستند بلکه برای دولت پیغام می‌دهند که این گزینه معرفی نشود.

اگر وزیر پیشنهادی علوم رأی نیاورد...

فکرشهر: مطابق قانون اساسی، رئیس‌جمهور موظف است ظرف سه ماه وزیر تعیین کند و برای رأی اعتماد به مجلس بفرستد. اگر رئیس‌جمهور بعد از سه ماه وزیری را دوباره معرفی کند، اما باز هم وزیری که برای بار دوم معرفی شده است نتواند رأی اعتماد بگیرد، در اینجا نیز رئیس‌جمهور دوباره می‌تواند سرپرست موقت انتخاب کند و باز هم ابتکار عمل با رئیس‌جمهور است.

معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس

فکرشهر: یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از دریافت نامه معرفی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی به عنوان وزیر علوم پیشنهادی دولت خبر داد.به گزارش فکرشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سبحانی نیا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: رئیس جمهور آقای فخرالدین احمدی دانش آشتیانی را به عنوان وزیر علوم به مجلس معرفی کرده که ما امروز این نامه را دریافت کرده‌ایم و احتمالا نامه معرفی وزیر پیشنهادی علوم در جلسه علنی امروز مجلس (سه‌شنبه) اعلام وصول می‌شود.وی اضافه کرد: جلسه بررسی رأی اعتماد وزیر پیشنهادی علوم دولت هفته آینده برگزار خواهد شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - پیشنهادی