سر خط خبرها:

نابغه

خادم‌الشریعه: می‌خواهم جزو 10 بانوی برتر جهان باشم

فکرشهر: دختری که در ابتدا تصور می کرد بازی شطرنج با تاس است حالا به جایی رسیده که توانسته قهرمانان دنیا را شکست دهد و در سن 18 سالگی خود را به عنوان یک نابغه در شطرنج جهان معرفی کند، این بانوی با استعداد آرزو دارد که به جمع 10 نفر برتر جهان برسد و روزی قهرمان جهان شود.

نابغه‌ای که چشم‌بسته، می‌بیند! +عکس

فکرشهر: ویکاس پانچال مدعی است که این مهارت را از طریق فنی به نام فعال‌سازی مغز میانی بدست آورده است.\n\nبه گزارش فکرشهر، باشگاه خبرنگاران نوشت: در ویدئویی که در اینترنت منتشرشده، پسربچه‌ای هندی 10 ساله به نام ویکاس پانچال دیده می‌شود که با چشمان بسته رنگ‌ها را تشخیص می‌دهد، کتاب می‌خواند، دوچرخه‌سواری می‌کند و بدون برخورد با هیچ عابری در خیابان‌های اطراف مدرسه‌اش در دهلی پیاده‌روی می‌کند. او توپ‌های رنگی را بو می‌کشد و چند ثانیه بعد می‌تواند علاوه بر تشخیص رنگ موردنظر، وجه تمایز آن را از رنگ‌های مشابه توضیح دهد.

این کودک، نابغه موسیقی دنیاست + تصاویر

فکرشهر: کورتیس التون نوازنده بانبوغ پیانو، جوان‌ترین هنرجویی است که توانسته گواهینامه موسیقی ترینیتی کالج لندن را به دست آورد. گواهینامه موسیقی ترینیتی کالج لندن یا LTCL معادل استاندارد سال آخر مدرک کارشناسی موسیقی است.\n\nبه گزارش فکرشهر، «جام جم» با این مقدمه نوشت: کورتیس التون منتخب برنامه «استعداد بریتانیا» در برنامه تلویزیونی کودک نابغه نیز هست.\n\nاو در سال ۲۰۱۳ در سن ۹ سالگی به عنوان کم‌سن‌ترین نوازنده، امتحان ATCL ترینیتی را که معادل سال اول کارشناسی است با موفقیت گذراند.

اقدام تکان‌دهنده یک نابغه دیوانه روس + عکس

فکرشهر: پلیس روسیه، نابغه دیوانه‌ای که اجساد 150 دختربچه را پس از نبش قبر، از گورها بیرون آورده بود، دستگیر کرد.به گزارش فکرشهر، روزنامه ایران نوشت: متهم «آناتولی موسکوین» مرد 46 ساله که جزو مورخان روس است، کتاب‌های علمی بسیاری منتشر کرده است.

اشتراک در RSS - نابغه