سر خط خبرها:

سوسک

برای از بین بردن پسماندهای غذایی

چینی‌ها دست به دامن سوسک‌ها شدند

سوسک‌ها هم شخصیت‌های جسور و خجالتی دارند!

فکرشهر: تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه آزاد بروکسل بر روی رفتار سوسکها نشان داده که این موجودات دارای شخصیت بوده و حتی برخی از آن‌ها خجالتی هستند.به گزارش فکرشهر از ایسنا، محققان دریافتند که سوسک‌ها پس از خروج از پناهگاه خود از ویژگی های شخصیتی خاص برخوردار بوده و در حالیکه برخی جسورانه به اطراف می‌خزند، برخی دیگر خجالتی بوده و به جستجوی پناهگاه می‌پردازند.اگرچه این کشف نمی‌تواند این حشرات را خوشایند کند اما می‌تواند دلیل موفقیت تکاملی سوسک‌ها را توضیح دهد.

منفجرکردن توالت برای کشتن سوسک+عکس

فکرشهر: باشگاه خبرنگاران نوشت: سوسک‌ها موجودات جان‌سختی هستند و به این راحتی‌ها از بین نمی‌روند، حتی تحقیقات نشان داده است که این سوسک‌های موذی و ترسناک می‌توانند از انفجارهای اتمی هم جان سالم به در ببرند.به گزارش فکرشهر، نکته دیگری که در مورد سوسک‌ها همیشه جالب توجه بوده، چندش شدن افراد از این موجود و گاهی ترس از آن است. آن‌ها سعی می‌کنند به هر نحوی اطمینان کامل پیدا کنند که سوسک کامل مرده باشد؛ حتی اگه به قیت منفجر کردن دستشویی باشد!

سفیدترین موجود روی زمین+عکس

فکرشهر: پوست خارجی سوسک‌های سایفوکیلوس سفیدتر از هر چیز دیگری است که دانشمندان در آزمایشگاه به آن دست یافته‌اند. راز این سفیدی فوق‌العاده در رشته‌های کیتین است.به گزارش فکرشهر، خبرآنلاین در ادامه نوشت: سوسک‌هایی که در این تصویر می‌بینید، آن‌قدر سفید هستند که هیچ تکنولوژی امروزی نمی‌تواند با استفاده از موادی به آن نازکی به چنین رنگ سفیدی دست یابد.

نخلداران از هرمزگان نهال تهیه نکنند

فکرشهر: مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرگفت: با توجه به شیوع آفت سوسک سرخرطومی حنایی درنخلستان های شهرستان پارسیان استان هرمزگان، نخلدران بوشهری از تهیه نهال و پاجوش درخت خرما از این شهرستان و استان خودداری کنند...

نخستین سوسک زنده مجهز به نانورایانه + تصویر

فکرشهر: محققان برای نخستین‌بار نانورایانه‌ای را درون بدن یک موجود زنده جای داده‌اند که این روش می‌تواند در آینده برای انتقال هدفمند دارو به مناطق مختلف بدن مورد استفاده قرار گیرد.به گزارش فکرشهر و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، سایبورگ (Cyborg) به معنای مجهز کردن یک موجود زنده به اجزای ارگانیک و مکانیکی است؛ محققان تاکنون نمونه‌های مختلفی از حشرات و حیوانات نیمه‌رباتیک از جمله سوسک و موش سایبورگ را طراحی کرده‌اند.در جدیدترین مطالعه، محققان برای نخستین‌بار موفق به قرار دادن نانورایانه‌هایی درون بدن سوسک زنده شده‌اند که این روش DNA origami نامیده می‌شود.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سوسک