سر خط خبرها:

تیم مذاکره کننده

ظریف:

"چشم اسفندیار" دولت نیستیم/شکایت نمی‌کنم/ترجیحم پیشنهاد وزارت خارجه به فرد دیگری است

فکرشهر: دیپلمات 57 ساله هم چنان امیدوار است. گر چه نگرانی و دغدغه‌ دارد، ولی امیدش بیشتر است...

10 فایده اجرای برجام برای ایران

فکرشهر: عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در دولت اصلاحات، 10 مورد از فرصت‌هایی را که اجرای برجام در اختیار ایران قرار خواهد داد، به عنوان نمونه برشمرد.\n\nبه گزارش فکرشهر،‌ سیدحسین موسویان در گفت‌وگو با «ایلنا»، این 10 مورد را به شرح زیر بیان کرد:\n\n«1. ده‌ها میلیارد دلار سرمایه‌های بلوکه‌شده ایران آزاد خواهد شد.\n\n2. بانک مرکزی و بانک‌های بزرگ ایران بعد از سال‌ها از تحریم نجات‌ یافته و تبادلات بین‌المللی را آغاز خواهند کرد که از جمله نتایج آن احیای فعالیت‌های بخش خصوصی ایران و کاهش قابل توجه هزینه‌های پروژه‌ها و بازرگانی خارجی است.

پورفاطمی: تکلیف راه اهن بوشهر ـ شیراز چه شد؟

فکرشهر: عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به تاسیسات عظیم نفت و گاز در این استان و با توجه به اینکه میدان مشترک پارس جنوبی باعث ارزآوری بیش از 235 میلیارد دلار شده است، از سهم ناچیز اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی انتقاد کرد.\n\nبه گزارش فکرشهر از خانه ملت، محمد مهدی پورفاطمی در نشست علنی روز سه‌شنبه، 26 آبان‌ماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، افزود:‌ لازم است علی‌رغم گذرزمان، فاجعه رخ داده در حج امسال را به همه داغ‌دیدگان به ویژه خانواده‌های داغدار حجاج هم استانی‌های خود تسلیت عرض می کنم و از دولت خواستاریم تا رسیدن به نتیجه مطلوب این مهم را پیگیری کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران: پس از برجام در زمینه موشکی و نظامی دچار محدودیت نمی‌شویم

فکرشهر: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما هیچ نگرانی در خصوص توسعه فناوری‌های نظامی و موشکی خود پس از توافق هسته‌ای نداریم.\n\nبه گزارش فکرشهر، سرلشکر محمد علی جعفری عصر امروز در برنامه «دوران بزن در رو تمام شده» در دانشگاه تهران با اشاره به اینکه ما به هیچ وجه پس از برجام در زمینه موشکی و نظامی دچار مشکل یا محدودیتی نمی‌شویم، اظهار کرد: موضوع محدودیت نظامی در دوران مذاکرات ما را نگران کرد و ما این نگرانی را با رهبر انقلاب در میان گذاشتیم.

انتقاد جمهوری اسلامی از "تحلیل‌های وارونه"

فکرشهر: روزنامه جمهوری اسلامی با انتقاد از کسانی که درباره سرنوشت برجام در اروپا و آمریکا و تقویت رابطه غرب با ایران «تحلیل‌های وارونه» می‌دهند، نوشت: منصفانه نیست که افرادی به جای حمایت از دولتمردان سخت‌کوش، با ارائه تحلیل‌های تخیلی، آرامش مردم را برهم بزنند و افکار عمومی را دچار تشویش کنند.

چه کسی جلسات برجام را سانسور می‌کند؟

فکرشهر: در حالی که هنوز جنجال رسانه‌ای‌شدن حضور تک‌نفره زاکانی در گفت‌وگوی ویژه خبری و بازگرداندن نماینده تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از صداوسیما به خانه به خاطر شرط رئیس کمیسیون بررسی برجام در رسانه‌ها وجود دارد، پخش گزینشی جلسات بررسی برجام در مجلس ابهام‌ها در خصوص رفتار صداوسیما را نیز بیشتر کرده است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: نتیجه مذاکرات برای ما منفی نبود / بدون اینکه بخواهند ایران را تبدیل به یک قدرت جهانی کردند / حمله به سفارت انگلیس خلاف بود

فکرشهر: حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: آنها بدون اینکه بخواهند ایران را تبدیل به یک قدرت جهانی کردند آن گونه که پس از ۲۲ ماه مذاکره که جزو طولانی ترین مذاکرات تاریخ است، نتیجه مذاکرات برای ما منفی نبود.

مسوولان در شرایط کم آبی جلوی فروش آب به تانکرها را بگیرند

فکرشهر: امام جمعه کنگان گفت: مسوولان در شرایط کم آبی جلوی فروش آب به تانکرهای سیار را بگیرند.\n\nبه گزارش فکرشهر، حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه های نماز عید سعید فطر با اشاره به مشکلات کم آبی در کشور بویژه جنوب گفت: در شرایطی که مردم از کمبود آب بشدت در مضیقه اند متاسفانه عده ای آب شهر را به جاهای دیگر و تانکرها می فروشند که با این امر باید برخورد شود.

رییس‌جمهور: حضرت آقا به‌طور دقیق بر مذاکرات نظارت داشتند

فکرشهر: رییس جمهور مذاکرات هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی را در تاریخ دیپلماسی دنیا اقدامی بی سابقه و کم‌نظیر دانست و اظهار داشت: توافقی که انجام شد در تاریخ ماندگار شد و فرزندان آینده...

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - تیم مذاکره کننده