سر خط خبرها:

مطالعات

شارژ موبایل با برق خودرو چقدر هزینه دارد؟ + نمودار

فکرشهر: شاید همه ما فکر می‌کنیم شارژ کردن گوشی‌های موبایل با استفاده از برق خودرو هزینه‌ای ندارد، اما نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد که این کار چندان هم که تصور می‌شود خالی از هزینه نیست.

اثرات مخرب افزایش درجه حرارت بدن بر قدرت باروری زنان

فکرشهر: محققان پژوهشگاه رویان براساس یافته‌های پژوهشی خود به زنانی که قصد مادر شدن دارند توصیه کردند در زمان تخمک‌گذاری از فعالیت‌هایی که باعث افزایش درجه حرارت بدن می‌شود اجتناب کنند.\n\nبه گزارش فکرشهر از ایسنا، افزایش درجه حرارت یا شوک حرارتی، اثرات مخربی بر جنین دارد. علت این افزایش درجه حرارت می‌تواند تب در مادر باشد اما این تنها علت ممکن نیست.\n\nدر ابتدای دوران بارداری احتمال زیادی وجود دارد که مادر از بارداری خود مطلع نباشد و از سونا استفاده کند یا فعالیت‌هایی از این دست انجام دهد که باعث افزایش درجه حرارت بدن مادر و شوک حرارتی در جنین می‌شود.

مغز زنان توانایی کمتری برای کنترل احساس گرسنگی دارد

فکرشهر: مطالعات محققان آمریکایی نشان می‌دهد که مغز مردان توانایی بالاتری برای کنترل احساس گرسنگی دارد؛ این یافته احتمالا تفاوت میان زنان و مردان در خصوص تمایل به پرخوری و چاقی را توضیح و نشان می‌دهد که چرا وزن کم کردن برای زنان سخت‌تر است.

بیشترین اعتبارات سال جاری تنگستان مربوط به کدام بخش هاست؟

فکرشهر: فرماندار تنگستان گفت: مطالعات دو پروژه سد خائیز و بزرگراه اهرم-برازجان به اتمام رسیده و در نمیه دوم سال جاری عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.\n\nبه گزارش فکرشهر از ایرنا، غلامرضا ترک زاده در جلسه شورای اداری شهرستان افزود: سهم اعتباری شهرستان تنگستان از دو منبع ماده 180قانون برنامه و دو درصد نفت و گاز بالغ بر 280 میلیارد ریال بوده است.\n\nترک زاده ادامه داد: بیشترین اعتبارات سال جاری تنگستان به حمل و نقل، ورزش جوانان، بهداشت و درمان اختصاص یافته است.

30 آیین معنوی و اثر غیر ملموس استان بوشهر ثبت ملی شد

فکرشهر: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: هم اکنون 30 آیین معنوی و اثر غیرملموس این استان در فهرست آثار ثبت ملی ثبت شده است.\n\nبه گزارش فکرشهر، ناصر امیرزاده افزود: پیگیری و مطالعات لازم برای ثبت ملی خرما چینی این استان به عنوان یک اثر غیرملموس در دست اجراست.\n\nوی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی خرما در استان بوشهر اظهارکرد: این جشنواره 25، 26 و 27 شهریور امسال همزمان با آغاز عملیات برداشت خرما در بخش آبپخش دشتستان برگزار می شود. 

گروه خونی در مورد سلامت مغز چه می گوید؟

فکرشهر: مطالعات محققان دانشگاه شفیلد انگلیس نشان می دهد که گروه خونی نقش مهمی در توسعه سیستم عصبی و نحوه پیرشدن مغز دارد.\n\nبه گزارش فکرشهر از ایرنا از ساینس، پیری مغز با عواملی مانند تغییر در حجم مغز، عروق و توانایی شناختی، سنجیده می شود. با افزایش سن، حجم مغز کاهش می یابد و تمام سطوح آن از مولکولی گرفته تا مورفولوژی (ریخت شناسی) متحول می شود. 

چرا زنان بیشتر از مردان عمر می کنند؟

فکرشهر: مطالعات محققان دانشگاه استنفورد آمریکا نشان می دهد که هورمون استروژن دلیل طول عمر بیشتر زنان نسبت به مردان است.\n\nبه گزارش فکرشهر از ایرنا از ساینس، 95 درصد افراد بالای 110 سال را زنان تشکیل می دهند. تحقیقات نشان می دهد که دلیل این موضوع، هورمون استروژن است. \n\nهورمون استروژن مسوول طول عمر در زنان است. استروژن به طور کلی یک هورمون نیست؛ بلکه یک اصطلاح عمومی برای چندین ترکیبی است که در مجموع هورمون های زنانه را تشکیل می دهند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مطالعات