سر خط خبرها:

مقامات

چه شده که همه‌ی دشمنان قدیمی در خاورمیانه به فکر صلح و آشتی افتاده اند؟

فکرشهر: در ۱۸ آگوست، طهونون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی به آنکارا رفت تا با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دیدار کند. سالهاست که دو کشور بر سر حمایت اردوغان از گروه‌های اسلام گرا در خاورمیانه با هم اختلاف دارند. مقامات ترکیه امارات متحده عربی را به حمایت از کودتای نافرجام در سال ۲۰۱۶ متهم کردند. اما...

سه اشتباه بزرگ محاسباتی عربستان

فکرشهر: نحوه برخورد مسئولان ایران با بحرانی که از درون تهران شکل گرفت، در مهار سرعت‌عمل سعودی‌ها نقش مهمی را بازی کرد. هرچند آنها در ساعات اولیه حمله به سفارت عربستان دچار شوک امنیتی شدیدی شدند، اما بلافاصله و به گونه‌ای شگفت‌انگیز بر اعصاب خود مسلط و از تعمیق یک بحران و بازی حجازی «رم دادن شتر در بیابان» که می‌توانست دستاوردهای دو سال تنش‌زدایی در سیاست خارجی رئیس‌جمهور روحانی را به زیر سؤال ببرد جلوگیری کردند.

شناسایی هویت ۱۷ جانباخته مفقود/پیگیری وضعیت ۴۸ زائر دیگر

فکرشهر: سعید اوحدی با اشاره به جلسه امشب با مقامات سعودی برای مشخص شدن هویت ۶۵ زائر مفقود ایرانی افزود: این جلسه امشب برگزار و طی آن با اسناد و پرونده هایی که پزشکی قانونی و استانداری مکه ارائه کردند مشخص شد که ۱۷ نفر از جانباختگان ایرانی در بین ۴۵۰ زائر دفن شده اند.\n\nبه گزارش فکرشهر، وی با اشاره به اینکه هویت این ۱۷ نفر بطور کامل تشخیص داده شده و اثر انگشت و ناخن آنها ثبت شده است، گفت: ۱۲ نفر از این جانباختگان هویت کامل ایرانی بودن و مشخصات فردی آنان ثبت شده و ۵ نفر نیز ایرانی بودنشان ثابت شده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مقامات