سر خط خبرها:

خاکستر

لوازم آرایشی و بهداشتی با ادرار و مدفوع گاو + عکس

فکرشهر: یکی از مؤسسات غیردولتی هندو در هندوستان خط جدیدی از محصولات بهداشتی راه‌اندازی کرد که از فضولات گاو ساخته شده است.به گزارش فکرشهر، فرارو در ادامه نوشت: یک سازمان غیردولتی در هند به تازگی محصول آرایشی جدیدی وارد بازار کرد که از ماده شگفت‌انگیز و چندش‌آوری ساخته شده است! مواد تشکیل‌دهنده این لوازم بهداشتی، از ادرار و کود گاو است.

تلفظ نام این بیماری غیرممکن است!

فکرشهر: یکی از واژگان موجود در زبان انگلیسی 45 حرف دارد و طولانی‌ترین واژه‌ای است که در یک دیکشنری انگلیسی آمده است.به گزارش فکرشهر، سایت برترین‌ها آورده است: «نیومانواولترامایکروسکوپیک‌سیلیکوولکینوکانایوسیس» (Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis)بر طبق دیکشنری انگلیسی آکسفورد، کلمه‌ای چندسیلابی برای یک اصطلاح پزشکی است که «یک بیماری تنفسی مربوط به شش است که بر اثر تنفس خاکستر و شن‌های بسیار ریز (معمولاً خاکسترهای سیلیکای آتشفشانی)» بوجود می‌آید. وضعیتی را که به این بیماری منجر می‌شود در بیماری سیلیکوزیس می‌توان مشاهده کرد.

تولید سیمان دوستدار محیط زیست با سرویس‌های بهداشتی + عکس

فکرشهر: یک تیم بین‌المللی از محققان کشورهای انگلیس، اسپانیا و برزیل با بازیافت زباله‌های سرامیکی موفق به تولید سیمان سبز و دوستدار میحط زیست شدند.به گزارش فکرشهر و به نقل از ایسنا، چینی‌آلات بهداشتی دور ریختنی مانند کاسه دستشویی و روشویی، وان حمام یا حوض‌های سرامیکی قدیمی از جمله مهمترین زباله‌های موجود در مراکز دفن و بازیافت زباله را تشکیل می‌دهند.محققان دانشگاه‌های پلی‌تکنیک والنسیا، امپریال کالج لندن و استادوال کامپینا‌س سائوپائولو روش جدیدی را به منظور بازیافت این زباله‌های سرامیکی توسعه داده‌اند.

اشتراک در RSS - خاکستر