سر خط خبرها:

باردار

انجام ورزش‌های استقامتی برای زنان باردار مفید است

فکرشهر: تحقیقات اخیر نشان داده است انجام ورزش‌های استقامتی می‌تواند به زنان باردار کمک کند تا با بعضی از مشکلات دوران بارداری کنار بیایند و کنترل بیشتری داشته باشند.\n\nبه‌ گزارش ‌فکرشهر و به نقل از سایت MNT، پیش از این به زنان باردار توصیه می‌شد که ورزش‌هایی با شدت کم از جمله پیاده‌روی و شنا انجام دهند و از انجام ورزش‌های استقامتی بپرهیزند. توصیه‌ها برای انجام ورزش، نوع آن و شدت آن در دوران بارداری بسیار متنوع است. بیشتر تاثیر انجام ورزش‌های هوازی در زنان باردار بررسی شده است.

جابجایی دو نوزاد در بیمارستان درجه یک تهران!

فکرشهر: جابجایی عجیب و غیرمنتظره دو نوزاد در یکی از بیمارستان‌های درجه یک خصوصی تهران، ماجرایی غم‌انگیز و بحرانی را برای دو خانواده و مسئولان بیمارستان رقم زد.\n\nبه گزارش فکرشهر و به نقل از «شفاآنلاین»، صبح روز 22 فروردین امسال مرد جوانی هراسان و مضطرب خود را به اورژانس یکی از بیمارستان‌های خصوصی درجه یک تهران در شهرک غرب رساند و از مسئولان اورژانس برای کمک به همسر باردارش کمک خواست.

پیش بینی جالب ژاپنی ها: گرما عامل مرگ نوزادان پسر

فکرشهر: نتایج یک مطالعه جدید محققان ژاپنی نشان حاکی است که گرمای بیش از حد هوا در سال های اخیر بر سلامت جنین به ویژه پسرها تاثیر سوء داشته و حتی جان آنها را به خطر انداخته است و اگر این روند ادامه یابد زنان اکثریت ساکنان این کره داغ را در آینده به خود اختصاص می دهند.به گزارش فکرشهر و به نقل از ایرنا از ساینس در سال های اخیر، کره زمین با گرما و خشکسالی قابل توجهی مواجه شده است و همین امر سبب بروز مشکلات متعدد از جمله کمبود شدید آب، تغییرات ناگهانی دمای هوا، خشکسالی های شدید، نابودی مزارع کشاورزی و مراتع شده است.

زایمان طبیعی رایگان می شود

فکرشهر: معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رایگان شدن زایمان طبیعی در راستای اجرای سیاست های جمعیتی و ترویج این نوع زایمان خبر داد.به گزارش فکرشهر، دکتر «محمد حاجی آقاجانی» در گفت وگو با ایرنا افزود: 52 درصد زایمان ها در کشور به صورت سزارین بوده و ایران از نظر سزارین در رتبه دوم جهانی قرار دارد و امیدواریم با اجرای طرح زایمان طبیعی رایگان، جایگاه کشور در جهان در این زمینه بهتر شود.وی با بیان اینکه زایمان طبیعی یک زایمان ایمن و کم عارضه است، خاطرنشان کرد: زایمان طبیعی کمک زیادی به حمایت مادران و بهداشت مادر و نوزاد می کند.

اشتراک در RSS - باردار