سر خط خبرها:

تکامل

زبان‌های مختلف دنیا چگونه شکل گرفته‌اند؟

فکرشهر: محققان دانشگاه اوکلند در نیوزیلند نشان داده‌اند که زبان‌ها به تدریج همراه با رشد و گسترش کشاورزی شکل گرفته و تکامل پیدا کرده‌اند.\n\nبه گزارش فکرشهر از ایسنا، شاید تعجب برانگیز باشد که بدانید بیش از 400 زبان که امروزه در سراسر جهان رایج است، تنها از یک زبان که عمدتا در آناتولی باستان یا ترکیه امروزی صحبت می‌شده منشأ گرفته‌اند. زبان‌های هندو- اروپایی مجموعه‌ای از 400 زبان مختلف هستند که اسپانیایی، آلمانی، هندی، پرتقالی و اردو را نیز شامل می‌شود.

فرماندار دشتستان: سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده است + تصاویر

فکرشهر: همایش استانی آسیب شناسی تهدیدات ناشی از روابط فراخانواده  با حضور فرماندار دشتستان ،معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ، امام جمعه برازجان و مدیرکل بهزیستی استان در سالن پژوهشسرای متقین برازجان برگزار شد.\n\nبه گزارش فکرشهر، فرماندار دشتستان در این همایش با تاکید بر اینکه هیچ توسعه و تکاملی بدون توسعه و تکامل فرهنگی مطلوب نیست گفت : توسعه اقتصادی نیز بدون توسعه فرهنگی امکان پذیر نخواهد بود و توسعه فرهنگی هم در گرو جامعه سالم ، خانواده های سالم و افراد سالم و توانمند است .

تصویر بازسازی شده عجیب‌ترین کرم تاریخ

فکرشهر: محققان توانسته‌اند تصویر گونه‌ای عجیب از یک کرم را بازسازی کنند که احتمال می‌رود یکی از اولین موجودات زنده روی زمین بوده باشد.به گزارش فکرشهر به نقل از باشگاه خبرنگاران، یکی از فسیل‌های عجیب و غریبی که تاکنون یافت شده است، فسیل یک کرم دارای پا و سر است در حالی که تشخیص دم آن کمی مشکل به نظر می‌رسد. این کرم که مربوط به دوره انقلاب درخت‌ها روی زمین است، می‌تواند از اولین موجودات زنده روی زمین باشد.

مغزهای بزرگ‌تر بهتر می‌بینند + تصویر

فکرشهر: پژوهش جدید دانشمندان دانشگاه بث نشان داد نواحی بزرگ‌تر مغز شاید به گونه‌ای تکامل یافته‌اند که درک بیشتر و دقیق‌تری داشته باشند.به گزارش فکرشهر و به نقل از ایسنا، افزایش اندازه نواحی مغز مانند غشای بصری بخش اساسی تکامل به شمار می‌آید.

نقش خشونت در تکامل صورت انسان‌های اولیه + تصویر

فکرشهر: دانشمندان دانشگاه یوتا به تازگی نظریه جدیدی را در خصوص نقش خشونت در تکامل صورت انسان‌های اولیه ارائه داده‌اند.به گزارش فکرشهر و به نقل از ایسنا، بر اساس این مطالعه، نسخه ماقبل‌ تاریخ جنگ بر سر زنان، منابع و دیگر اختلافات عامل تکامل صورت اجداد اولیه انسان بوده‌ است.دیوید کریر و مایکل مورگان از دانشگاه یوتا مدعی‌اند صورت‌های انسان، به ویژه‌ صورت‌های اجداد جنوبی‌کپی (Australopithecus) به گونه‌ای تکامل یافتند تا آسیب وارده ناشی از ضربات را در طول جنگ‌های بین مردان به حداقل برسانند.

عکس جالب آقای وزیر از کیک تولدش + تصاویر

فکرشهر: محمود واعظی در جدیدترین مطلب صفحه شخصی اش، عکس کیک تولد جالبش را به اشتراک گذاشت...

تأثیر سزارین بر تغییر شکل انسان آینده! + تصویر

فکرشهر: سر غول‌پیکر با بدنی لاغر و استخوانی، تصویری است که از انسان آینده در فیلم های علمی- تخیلی نشان داده می‌شود.\r\n

چرا کودکان دالی بازی را دوست دارند؟

فکرشهر: پژوهشگران انگلیسی در تحقیقات خود موفق به رمزگشایی از اسرار علاقه کودکان خردسال به بازی «دالی موشه» شده‌ و دریافته‌اند که این بازی به تکامل هوش کودکان و غلبه بر ترس دور بودن از مادر کمک می‌کند.به گزارش فکرشهر و به نقل از ایسنا، دالی موشه (peekaboo game)‌ یکی از بازی‌های مورد علاقه نوزادان و کودکان خردسال محسوب می‌شود؛ این بازی با مراحل رشد انطباق داشته و به تکامل مهارت‌های کلیدی کودک کمک می‌کند.این بازی همچنین می‌تواند به کودکان خردسال برای غلبه بر ترس دور بودن از مادر کمک کند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - تکامل