سر خط خبرها:

ساختار

اختصاصی فکرشهر:

مجمع اصلاح طلبان دشتستان، نیرویی اصلاح طلب معرفی کند، نه فرصت طلب

فکرشهر: تمام تجربیات تلخ گذشته از نخبه کشی مدیرانی کاربلد و بومی گرفته تا در مقطعی خالی بودن صندلی نماینده دشتستان؛ این مهم را به مجمع اصلاح طلبان دشتستان یادآور می نماید که با توجه به ضیق وقت...

آیا بی‌انگیزگی دلیل زیستی دارد؟

فکرشهر: هرچند بی‌علاقگی معمولا یک دیدگاه یا نقطه‌نظر است، اما عصب‌شناسان می‌گویند نتایج تحقیقاتشان نشان می‌دهد احتمالا زیست‌شناسی ساختار مغز در این امر دخیل است.\n\nبه گزارش فکرشهر از ایسنا، این محققان افراد جوان و سالم را مورد آزمون قرار دادند تا ببینند که آیا تفاوت قابل مشاهده‌ای در مغز افراد پرانگیزه و افراد بی‌علاقه وجود دارد یا خیر. به این منظور 40 فرد داوطلب پرسشنامه‌ای را تکمیل کردند که میزان علاقه‌مندی و انگیزه فردی آنها را تعیین می‌کرد. سپس شرکت‌کنندگان در بازی شرکت کردند که جوایز در سطوح مختلف به آنها تعلق می‌گرفت و فعالیت فیزیکی در برنده شدن در بازی تاثیر داشت.

مغز چگونه صدا را رمزگشایی می‌کند؟

فکرشهر: محققان دانشگاه اورگان در کشفی جالب دریافته‌اند زمانی که انسان صدایی را می‌شنود، نورون‌ها همگام با ساختار ریتمیک صدا شلیک می‌شوند و دقیقا ساختار اصلی آن را در زمان‌بندی این شلیک‌ها رمزگذاری می‌کنند.\n\nبه گزارش فکرشهر از ایسنا، هنگامی که انسان صدای پا یا نوک زدن دارکوب را می‌شنود، ساختار ریتمیک صداها قابل توجه است. حتی زمانی که ساختار زمانی صدا آنچنان واضح نیست (مانند گفتار انسان)، زمان‌بندی همچنان به انتقال انواع اطلاعات مهم ادامه می‌دهد.

صندلی دوپایه برای کاهش خطر سرطان و بیماری‌های قلبی + تصاویر

فکرشهر: محققان برای افزایش فعالیت فیزیکی در زمان نشستن، صندلی با دو پایه طراحی کرده‌اند که کاربر برای حفظ تعادل، مجبور به تغییر مداوم وضعیت نشستن است.به گزارش فکرشهر از ایسنا، محققان تأکید می‌کنند که کم‌تحرکی و نشستن بیش از چهار ساعت در روز، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و حتی انواع مختلف سرطان را افزایش می‌دهد.طراحان فرانسوی برای کاهش مدت زمان نشستن افراد روی صندلی، طرح خلاقانه صندلی Inactivite با دو پایه را ارائه کرده‌اند.

سردار نقدی: گردشگری انقلاب در استان بوشهر فعال می‌شود

فکرشهر:  رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: گردشگری انقلاب در استان بوشهر فعال می‌شود.به گزارش فکرشهر، محمدرضا نقدی ظهر چهارشنبه در نشست با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: در نقاط مختلف استان بوشهر دیدارهایی را با مردم و مسئولان استان داشتیم و نشست‌های خوبی را نیز در نقاط جنوبی استان و جزیره خارک و مرکز استان برگزار کردیم.وی با اشاره به حضور خود در شهرستان‌های عسلویه و کنگان، اضافه کرد: دیدار با بسیجیان جزیره خارک، نشست با کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی، نشست در شورای قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان بوشهراز دیگر برنامه‌های ما در استان بوشهر بود.

خورموجی خواستار راه اندازی جایگاه سوخت سی ان جی

فکرشهر: جمعی از شهروندان و رانندگان خودرهای گاز سوز در شهر خورموج خواستار از سرگیری فعالیت جایگاه سوخت سی ان جی شهرداری این شهر شدند.به گزارش فکرشهر، آنان گفتند: جایگاه سوخت سی ان جی شهرداری خورموج یکی از جایگاه های بزرگ و خوب سوخت سی ان جی درشهرستان دشتی است که مدتی است تعطلیل شده و باید برای تامین سوخت گاز خودروی خود ساعت ها در صف جایگاه دیگر شهرخورموج در نوبت بایستیم.

عکس/ قدیمی ترین نقشه شهر بوشهر

فکرشهر: قدیمی ترین نقشه شهر بوشهر متعلق به سال 1850 میلادی:به گزارش فکرشهر، این نقشه بوشهر است با حصار کاملی به دور شهر و مساحت اندکی بیش از نیم کیلومتر مربع. طبق این نوشته چهار بازار و کلیسا و بازار مخصوص ارامنه دارد، که موقعیت مطلقا بندری آن را توضیح می دهد، با سه مسجد جامع و چهار کاروان سرا و بدون حمام که در نبود آب در شهر چندان غریب نیست.شرحی بر آن با مطالب زیر: 

اختصاص 5 درصد از فروش محصولات شرکت‌های دانش‎بنیان به دانشگاه‌های حامی

فکرشهر: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از اختصاص 5 درصد از فروش محصولات شرکت‌های دانش‎بنیان به دانشگاه‌های حامی خبر داد.به گزارش فکرشهر، سورنا ستاری در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه دریایی و نفت و گاز و پتروشیمی دارای ظرفیت‌های بالایی است که حمایت لازم را از تحقیقات و پژوهش‌ها در این بخش‌ها خواهیم داشت.معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها باید به عرصه تجاری سازی پژوهش‌ها وارد شوند و گام‌های اساسی را در این راستا بردارند چون که دانشگاه به عنوان بخش اصلی توسعه کارآفرینی است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ساختار