سر خط خبرها:

امام جمعه دیر: اعتقاد به مهدویت و ظهور امام زمان (عج) امیدآفرین است/  افزایش سهمیه آب دیر

فکرشهر: امام جمعه دیر گفت: اعتقاد به مهدویت و ظهور امام زمان (عج) امیدآفرین است و انسان مسلمان باید همیشه انتظار گشایش داشته باشد.

به گزارش فکرشهر از مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری (ع)، اظهار داشت: با وجود همه فشارها و کنترل‌ها، امام از فرصت‌ها استفاده و سلسله فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، علمی در جهت حفظ اسلام و مبارزه با حکومت عباسی و افکار ضد اسلامی انجام داد.

امام جمعه دیر افزود: تربیت شاگرد، کوشش‌های علمی در دفاع از آئین اسلام و رد اشکالات و شبهات و تبیین اندیشه صحیح اسلامی، ایجاد شبکه ارتباطی با شیعیان مناطق مختلف، فعالیت‌های سری سیاسی، حمایت و پشتیبانی مالی از شیعیان و یاران، تقویت و توجیه سیاسی رجال و عناصر مهم شیعه در برابر مشکلات و مهم‌تر از اینها آماده سازی شیعیان برای دوران غیبت مجموعه برنامه‌های این امام بزرگوار در دوران امامت ایشان بود.

وی با بیان حدیثی از امام حسن عسکری (ع)، عنوان کرد: جایی که حقیقت برای انسان مشخص نیست و شبهه وجود دارد نباید فوراً اظهار نظر و موضع گیری کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: متأسفانه خیلی از خواص هم در فتنه ۸۸ و هم فتنه اخیر بی گدار به آب زدند و قبل از اینکه مسئله‌ای روشن شود، موضع گیری کردند و عده‌ای را فریب دادند.

وی با تبریک آغاز امامت حضرت مهدی (عج)، اضافه کرد: مسئله امامت یک امر الهی و آسمانی است و به سن و سال نیست.

امام جمعه دیر گفت: اعتقاد به مهدویت و ظهور امام زمان (عج) امیدآفرین است و انسان مسلمان باید همیشه انتظار گشایش داشته باشد.

وی با تبریک روز سالمندان، افزود: جای پدران و مادران پیر در خانه سالمندان نیست و فرزندان باید از آنها نگه داری و تکریم کنند.

حسینی در رابطه با سالروز هجرت امام از عراق به پاریس، ادامه داد: این هجرت تحول آفرین بود و باعث شد انقلاب اسلامی ما به پیروزی برسد و حضور امام در پاریس باعث شد که صدایش به گوش همه جهانیان برسد و در پیروزی انقلاب تسریع شود.

وی با تبریک هفته فراجا، خاطرنشان کرد: از تلاش‌های ارزنده حافظان امنیت بویژه در روزها و حوادث اخیر که واقعاً صدماتی دیدند و به اینها ظلم شد، تقدیر و تشکر می‌کنم.

افزایش سهمیه آب دیر

امام جمعه دیر با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث سایت آبشیرین کن دیر با حضور استاندار، تاکید کرد: امیدواریم این طرح به حل مشکلات و کمبود آب کمک کند.

وی ابراز کرد: انتظار داریم تا بهره برداری از سایت آب شیرین کن هم شاهد افزایش سهمیه آب شهرستان باشیم و هم جلوی هدر رفت آب که ۳۵ درصد است، گرفته شود.

حسینی یادآور شد: با پیگیری فرماندار و نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پل جاده وفاق تخصیص داده شده است که امیدواریم هرچه زودتر این جاده که خواسته مردم است به بهره برداری برسد.

انقلاب متعلق به مردم است

وی با تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی اخیر در حمایت از نظام و رهبری و ارزش‌ها و تنفر از دشمنان نشان دار نظام و اغتشاشگران، بیان داشت: این انقلاب متعلق به مردم است که با خون‌های عزیزانشان آبیاری کردند و اجازه نمی‌دهند افرادی دست نشانده و الهام گرفته از دشمن بخواهند به این انقلاب ضربه‌ای وارد کنند.

امام جمعه دیر عنوان کرد: این مردم دلداده اهل بیت و عاشق اسلام و ارزش‌ها و پیرو اهل بیت اجازه نمی‌دهند افرادی در این کشور به قرآن و مسجد اهانت و موکب عزاداری و جان انسان‌ها تعرض کنند.

وی افزود: ملت ایران به منافقین این پیام را دادند که شما ابتدای انقلاب تمام توانتان برای از پای درآوردن انقلاب به کار گرفتید و جنگ مسلحانه و ترورهای کور داشتید و شخصیت‌های بزرگ نظام و ۱۷ هزار شهید از ما گرفتید اما نتوانستید غلطی کنید، الان با وجود اقتدار نظام و حضور مردم در صحنه و نیروهای مسلح و نیروی انتظامی ما می‌توانید با تخریب چندتا بانک کاری کنید؟

حسینی تصریح کرد: کسانی که در این اغتشاشات به اموال عمومی خسارت زدند باید پاسخگو باشند، اگر دلسوز بودند به اموال ملت خسارت وارد نمی‌کردند.

وی گفت: برخلاف القای بوق‌های تبلیغاتی دشمن که می‌گویند در ایران اعمال خشونت شده است، اگر نظام خشونت به خرج می‌داد که این همه هزینه نمی‌دادیم و نیروهای بسیجی ما مجروح و نیروی انتظامی ما مظلوم واقع نمی‌شدند.

خطیب جمعه دیر بیان کرد: دشمنان فکر نکنند که با این آتش بازی‌ها می‌توانند این نظام مقتدر اسلامی را به زانو در بیاورند؛ این نظام محکم و استوار سر جای خود ایستاده است.

وی با بیان اینکه باید از این قضایا عبرت گرفت، افزود: هشدارهای رهبر معظم انقلاب در مورد جنگ نرم و روانی دشمن را دست کم نگیریم؛ متأسفانه در حوادث اخیر بخشی از دختران و پسران ما تحت تأثیر القائات دشمن به خیابان آمدند و ابزار دست ضدانقلاب شدند.

ضرورت تبیین و روشنگری

حسینی یادآور شد: هم رسانه ملی و هم گویندگان ما باید تبیین و روشنگری کنند و از فرصت مدارس و دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جاری برای تبیین جنگ روانی دشمن استفاده شود.

وی عنوان کرد: عده‌ای از خواص دنیاطلب قدرت طلب همچون تنه ۸۸ که فکر کردند می‌توانند از این آب گل آلود ماهی بگیرند در روزهای اول که چیزی مشخص نبود بیانیه دادند و موضع گیری حاد کردند و نظام و نیروی انتظامی را متهم کردند و زمینه ساز این فتنه شدند.

امام جمعه دیر افزود: الان که دشمن به صورت واقعی خود را نشان داده است خیلی از افراد صف خود را جدا کردند اما بعضی از این خواص که نان و نمک این نظام و انقلاب را خورده‌اند به جای عذرخواهی، طلبکار هستند که چرا نظام این گونه با قضایا برخورد کرده است.

وی عنوان کرد: زن ایرانی در همه میدان‌ها با رعایت عفاف و حجاب اسلامی با موفقیت ظاهر شده است و دشمن از این ناراحت است و نمی‌تواند تحمل کند و عصبانی می‌شود.

حسینی خطاب به کشورهای غربی افزود: شما در کشورهای خودتان زنان را به بردگی کشاندید آن وقت برای زنان ایرانی دلسوزی می‌کنید.

وی ابراز کرد: خداوند به مسئولان توفیق دهد بتوانند به موقع اقدام کنند؛ قبل از آنکه دشمن تبلیغات خود را شروع کند ما باید میدان دار باشیم؛ جوانان هوشیار باشند و کسانی که در جامعه وجه ای دارند بی گدار به آب نزنند.

حسینی خاطرنشان کرد: همان طور که رئیس جمهور گفت در موضوع فوت مهسا امینی با شفافیت کامل مسئله پیگیری و به مردم گزارش داده شود.

دیدگاه خود را بنویسید