سر خط خبرها:

کمپین اجتماعی «آری» به ظریف ، «نه» به دلواپسان +لینک

فکرشهر: کانال «ایران دیپلمات» با عنوان فرعی "حامیان ظریف" در تلگرام راه اندازی شد.  این کانال درباره "ایران دیپلمات" ( irandiplomat@ ) چنین نوشته است:\n\nدرباره ایران دیپلمات: «آری»به ظریف ، «نه»به دلواپسان\n\nقهرمانان ملی، همیشه مورد تمجید و تحسین هستند؛ همه جای دنیا چنین است اما در مساحتی به وسعت یک صدم کره زمین، عده ای تلاش می کنند، این قاعده جهانی و تاریخی را زیر پا بگذارند و قهرمانان را زیر پا له کنند.

فکرشهر: کانال «ایران دیپلمات» با عنوان فرعی "حامیان ظریف" در تلگرام راه اندازی شد.  این کانال درباره "ایران دیپلمات" ( irandiplomat@ ) چنین نوشته است:

\n\n

درباره ایران دیپلمات: «آری»به ظریف ، «نه»به دلواپسان

\n\n

قهرمانان ملی، همیشه مورد تمجید و تحسین هستند؛ همه جای دنیا چنین است اما در مساحتی به وسعت یک صدم کره زمین، عده ای تلاش می کنند، این قاعده جهانی و تاریخی را زیر پا بگذارند و قهرمانان را زیر پا له کنند.

\n\n

محمد جواد ظریف، بیش از دو سال است که زندگی خود را وقف مردم ایران کرده است. او بعد از 30 سال کار دیپلماتیک بازنشسته شده بود و می توانست سال های بازنشستگی را در کنار خانواده به استراحت بپردازد و خوش بگذراند. اما درست در زمانی که دیپلماسی ایران بر لبه پرتگاه قرار داشت و تحریم پشت تحریم، کمر ایرانیان را می شکست، حسن روحانی، با "تدبیری تاریخی"، ظریف را به منصب وزارت خارجه گمارد و در "تصمیمی راهبردی"، مسؤولیت پرونده هسته ای را به او سپرد.

\n\n

چنین شد که مرد مجرب داستان ما ، عهده دار پرونده ای شد که هزار گره در آن انداخته بودند... ظریف در خارج و روحانی در داخل، تلاش را آغاز کردند و نهایتاً توافقی که داشت برای مردم به یک رویای دست نیافتنی تبدیل می شد، به دست آمد. تحریم ها در مسیر لغو قرار گرفتند، پول های بلوکه شده ، آرام آرام در حال بازگشت اند، شرکت های خارجی که تا همین چند وقت پیش، حتی اسم ایران را نمی بردند، در مسیر ایران رفت و آمد می کنند و مردم، بعد از سال ها ناامیدی، امیدوار شده اند.

\n\n

این را اما کاسبان تحریم که نگران سال های طلایی تجارت خود هستند، بر نمی تابند و می کوشند به لطایف الحیل، مانع از پیروزی دیپلماسی بر جنگ و عقلانیت بر بی خردی شوند. نمونه بارز آن را می توان در توهین های مکرر برخی دلواپسان به محمد جواد ظریف، وزیر کارآزموده، تلاشگر و در عین حال مظلوم خارجه سراغ گرفت که در تریبون های رسمی و غیر رسمی علیه وی سمپاشی می کنند و مدام آزارش می دهند.

\n\n

اما مردم ایران که رأی اکثریت شان به خردمندی و اعتدال است، مادام که ظریف و همکارانش در وزارت خارجه و نیز روحانی و همکارانش در دولت، در مسیر ملت گام بر می دارند، پشتیبان شان هستند. این روا نیست که آنان در خارج با قدرت های جهانی و در داخل با گروه های آشکار و نهان فشار درگیر شوند و مردم هم پشت شان را خالی نمایند. آنها به پشتوانه مردم، در حال دفاع از حقوق مردم هستند.

\n\n

یکی از راه های ابراز این حمایت و پشتیبانی، استفاده از پتانسیل های اعجاب انگیز فضای مجازی است؛ فضایی که رویدادهای مثبت بزرگی مانند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 و کمپین "نه به خودروهای بی کیفیت" را به نفع منافع ملی رقم زده است و اینک می تواند دیپلماسی کشور را یاریگر باشد و بازوی دیپلماسی عمومی ظریف و دیپلمات هایش شود.

\n\n

کمپین اجتماعی «آری» به ظریف ، «نه» به دلواپسان (+لینک)

\n\n

کانال "ایران دیپلمات" (حامیان ظریف) در تلگرام بدین منظور شکل گرفته و قرار است صدای راستین ایرانیان در حمایت از دیپلمات های دوست داشتنی ، کارآمد و مظلوم ، محمد جواد ظریف ، عباس عراقچی، مجید تخت روانچی و ... باشد و نیز حامی عقلانیت در فضای عمومی کشور در حوزه های مختلف کشور گردد. ایران دیپلمات، به تناسب موضوعات روز، عناوین مختلفی را با همفکری اعضای کانال در دستور کار خود قرار خواهد داد.

\n\n

کانال ها عموماً یک طرفه هستند ولی کانال "ایران دیپلمات" با اختصاص ایمیل irandiplomat2000@gmail.com از مردم ایران دعوت می کند، متن ها و تصاویر خود در حمایت از ظریف ، دیپلماسی و فضای عقلانیت در جامعه را ارسال دارند تا به نام خودشان منتشر و در معرض دید و مطالعه ایرانیان سراسر جهان قرار گیرد.

\n\n

برای عضویت در کانال "ایران دیپلمات" (حامیان ظریف) این لینک را کلیک کنید: https://telegram.me/irandiplomat  و بعد از باز شدن صفحه، روی join کلیک کنید. 
\nحمایت از ظریف در شبکه های اجتماعی و نیز "نه گفتن به دلواپسان" کمترین کاری است که می توانیم برای دیپلمات های سختکوش و مظلوم کشورمان و ترویج عقلانیت در ایران انجام دهیم.

\n\n

منبع:انتخاب

\n