سر خط خبرها:
حکم جالب قاضی دشتستانی برای شکارچی غیرمجاز:

تصویر ۵۰ گونه پرنده را تهیه کن!

فکرشهر: قاضی دشتستانی یک متهم را به تهیه آلبومی از تصویر ۵۰ گونه پرنده محکوم کرد...

فکرشهر: قاضی دشتستانی یک متهم را به تهیه آلبومی از تصویر ۵۰ گونه پرنده محکوم کرد.

به گزارش فکرشهر، با هدف استفاد از مجازات جایگزین حبس، یک متهم که به صید غیرمجاز پرنده‌های وحشی اقدام کرده بود از سوی قاضی دادگاه عمومی بخش سعد آباد از توابع دشتستان مکلف شد که ظرف ۶ ماه از تاریخ قطعیت رای، تصویر ۵۰ گونه پرنده را به دلخواه و به ابعاد حداقل ۱۰ در ۱۵ سانتی متر تهیه کند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اعلام این خبر به میزان، به اینکه مجازات جایگزین حبس یک نوع پیشگیری از وقوع جرم است اشاره کرد و گفت: این متهم موظف است آلبوم را به اداره محیط زیست دشتستان تحویل و رسید آن را به اجرای احکام کیفری ارائه کند.

علی جمادی ادامه داد: تلاش‌های خوبی در این راستا صورت گرفته و سعی شده که دیدگاه قضات در رابطه با مجازات جایگزین حبس تغییر یابد.

رئیس کل دادگستری بوشهر گفت: کارگروهی در استان بوشهر تشکیل شده است و با نظارت یکی از قضات عالی استان در تلاش هستیم که قضات در صدور آراء از مجازات جایگزین حبس استفاده کنند که همواره آراء زیادی در این رابطه صادر شده است. 

این مقام قضایی در ادامه افزود: در راستای مجازات جایگزین حبس یک قاضی از دادگاه عمومی بخش سعد آباد از توابع دشتستان یک متهم را که به صید غیرمجاز پرنده‌های وحشی محکوم شده بود مکلف کرد که ظرف ۶ ماه از تاریخ قطعیت رای، تصویر ۵۰ گونه پرنده را به دلخواه و به ابعاد حداقل ۱۰ در ۱۵ سانتی متر تهیه کند.

بر اساس این گزارش، ابلاغیه ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی در مورد مجازات جایگزین حبس مشمول مجازات‌های سبک و در مورد جرائم غیرعمد نیز اگر حکم بیش از دو سال باشد قاضی بر اساس اختیار می‌تواند از جایگزین برای حبس استفاده کند. 

دیدگاه خود را بنویسید