سر خط خبرها:
فکرشهر/ شهردار خبر داد؛

برازجان برای ایام نوروز آماده شد

فکرشهر: طی نشستی با حضور شهردار و جمعی ازمعاونین و مدیران شهرداری اقدامات انجام شده توسط ستاد استقبال از مسافرین نوروزی اعلام شد...

فکرشهر: طی نشستی با حضور شهردار و جمعی ازمعاونین و مدیران شهرداری اقدامات انجام شده توسط ستاد استقبال از مسافرین نوروزی اعلام شد.

به گزارش فکرشهر به نقل از روابط عمومی شهرداری برازجان، محمدی ضمن تقدیر از حوزه های مختلف شهرداری و اعلام آمادگی کامل این مجموعه در خصوص خدمت رسانی به شهروندان و میهمانان عزیز نوروزی، تصریح نمود: اجرای سفره هفت سین، رنگ آمیزی بلوارها و میادین با 6 اکیپ، پاکسازی آبنماهای فاز 2و3 پارک آزادی، نظافت فضاهای سبز، قیرپاشی و آسفالت روبروی مسجد بین راهی محور ورودی شیراز_برازجان، آماده سازی سرویس های عمومی بهداشتی، هرس درختان، خرید سطل زباله جهت پارکها و آسفالت محوطه مقابل پارک امام رضا(ع)، تعمییرواصلاح روشنایی پارک ها از جمله کارهای مدیریت شهری می باشد.

وی به مکاتبات انجام شده در خصوص تاییدیه استاندارد شهربازی آزادی اشاره نمود و افزود: نمایشگاه نوروزی نیز همچون سال های گذشته با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار خواهد شد و کارهای اداری آن نیز انجام گردیده است.

شهرداربرازجان گفت: نصب پرچم، نورپردازی بلوارجمهوری اسلامی تا میدان شهید گنجی، نورپردازی کاوانسرای مشیرالملک و اطراف آن، بهسازی تابلوهای ورودی، خرید و نصب کفپوش وسایل بازی، نظارت بر وضعیت بازار روز و رفع سدمعبر در سطح شهر، تامین آب جهت مسافرین و پاکسازی معابر شهرداری، لکه گیری آسفالت و انجام کارهای تاسیساتی مربوط به پیاده رو خیابان مولوی از دیگر اقدامات این شهرداری می باشد.

این مسئول ادامه داد: نصب بنرهای حاوی پیام شهروندی، برگزاری برنامه های فرهنگی بصورت مشارکتی، برگزاری جشنواره بازی های بومی و محلی در پارک آزادی، برگزاری جشن نوروز ویژه کودکان، برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع معرفی شهربرازجان، توزیع بسته های فرهنگی در بین شهروندان، برگزاری مسابقه دوچرخه سواری، چاپ بروشور و نقشه راهنمای شهری، ساخت کلیپ های تصویری از اماکن دیدنی، نظرسنجی از مسافرین و برگزاری ایستگاه نقاشی کودک از جمله اقدامات مدیریت شهری در حوزه فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.

دیدگاه‌ها

زارشی کوتاه و تلگرافی از همایش سعدآباد

گزارشی کوتاه و تلگرافی از همایش سعدآباد مشاهدات و برداشت من از همایشم مشکل جدی آب خوردن و دستشوئی وجود داشت. آب معدنی اگر هم بوده، خیلی نا کافی بود. ما که ندیدیم. عین صحرای کربلا! صندلی برای نشستن فراوان بود با توجه به جمعیت حاضر در انجا مسیر پیاده روی نسبتا طولانی بود( کمتر از أن را به ما گفته بودند). دود و ترافیک در مسیر و، مزاحمت ماشین ها در قسمت غیرآسفالته جاده زیاد بود. پیاده ها خیلی دود ماشین خوردند. بعضی ها محتویات جعبه های تغذیه را در طول مسیر بدور میربختند. مخصوصا نان ساندویجی بی کیفیت آن را. شیر کاکائو که شیرین بود، بیشتر تشنه میکرد و در آن آفتاب داغ عطش را زیاد تر میکرد. تغذیه، هدیه اتاق اصناف دشتستان بود. زن ها هجوم میاوردند و چندتا میگرفتند. زمان همایش طولانی‌ بود. خیلی دیر شروع کردند. به موقع برگزار نشد. تا صلات ظهر به طول کشید و ادامه داشت. جوایز را تند تند می خواندند. بلندگو قطع و وصل می‌شد. شعر و دکلمه ای که در وصف برازجان بود مناسبتی با آنجا نداشت. مناسب تر آن بود که در وصف سعدآباد بگفتند. انتخاب محل همایش در کنار رودخانه و دامان کوه حسن انتخاب بود. موسیقی زنده سنتی محلی حسن دیگر برنامه بود.. مردم هم تقریبا ساکت و صم بکم بودند و شادی نمیکذدند و با موسیقی کف نمیزدند و ورزشکاران و هنرمندان را آنطور که شایسته بود تشویق نمیکردند. بلند گوها در ردیف صندلی ها و پشت گوش مردم نبود. مشترکات زیادی با همایش های دیگر داشت؛ مثل: سر وقت نبودن ها، ضعف اطلاع رسانی. ...ندیدم به بچه ها بی احترامی شود. در همایش های دیگر دیده ام. از همایش دالکی سطحش پائین تر بود. مهمان نوازی ها سردتر. از دالکی ها خوش اخلاق تر نبودند. جای شما هم خالی بود

یک گزارش و پیام نقطه خط ی فضائی

یک گزارش و پیام نقطه خط ی فضائی سرنشینان بشقاب پرنده یکی از کرات دور آسمانی که در راه ماموریت فضایی خود از حوالی سیاره زمین عبور میکرد، هنگامی که از فضای بالای شهر میگذشتند، و مردم شهر که در یک همایش شادی و نشاط اجتماعی گرد آمده بودند را مشاهده کردند، کدهای رمزی فصائی به ستاد فرماندهی سیاره خود مخابره و ارسال کردند و گزارش دادند که: اینجا در سیاره زمین و در شهر ابنها، گویا شخص مهمی مرحوم شده و ساکنان شهر از مرد و زن، همگی با لباس سیاه و چادر مشکی در حال عزاداری و سوگواری هستند! چون ورزشکاران رزمی سیاه پوشند و مسئولین و اداره جاتی ها هم همه کت و شلوار تیره به تن دارند و زنان هم لباس و چادر مشکی پوشیده اند، فقط یکی دو سه نفر با آنها ناهمرنگند, و هم رنگ جماعت نیستند!! --- Tuesday, March 6, 2018

حسن همایش توپخانه

واعظ معروف که معرف حضورتان هست؟ شیخ کافی خدا بیامرز، روزی تعریف میکرد: به بنده خدایی بود که همه جا پای منبر و، وعط من حاضر بود. هرجا که میرفتم، تا او هم حاضر است! ... توی این مسجد میرفتم تا حاضر است. اون بکی مسجد میرفتم باز هم اون جا حاضر بود. شمال میرفتم، بودش. جنوب میرفتم، تا حاضر است! مشهد میرفتم، قبل از من انجا حاضر بود. اصفهان میرفتم، بودش. تهران بود. همدان بود. خلاصه هر جا میرفتم تا حی و حاضر است!… یه روز که به یزد رفته بودم، دیدم اونجا پای منبر است. صداش زدم و گفتم: تا مسلمون! تو مگه ببکاری؟..... کار و زندگی نداری که مثل سایه دنبال من راه افتاده ای و هر جا میرم دنبالم میکنی؟... فرزند و عیال و خانمان را چه می‌کنی؟....تو مگه کس و کار نداری؟ گفت: حاج آقا من هر کاری میکنم، نمیتونم بخوابم و خوابم نمیبره!... تنها جائی که میتونم بخوابم و خوابم می‌بره پای منبر شماست!...بهترین خواب های زندگی ام را پای منبر شما و موقع وعظ کردن شما کرده ام. حسن همایش توپخانه همین بود که کم حرف زدین و بالای منبر نرفتین تا مردم را لا لا ئی کنید! دومین حسن اینکه زود تمامش کردین. سوم اینکه با میوه پذیرایی کردین، نه با آبمیوه صنعتی از نکات منفی یکی اینکه

نماز میت برای مرده هاست!

نماز میت برای مرده هاست! برای خرید از نمایشگاه کتاب، چند روزی در تهران بودم. در همین دو سه هفته، همرنگ جماعت و همراه جماعت به اندازه تمام عمرم و هی کف زدم و کف زدم و کف زدم و، ماشا الله ماشا الله گفتم! چنین حماعت زنده و خونگرم و پرشوری احتیاج به نماز میت ندارد و نماز میت بر انها واجب نیست! در همایش های شهر خودمون، تماشاچی ها انگار لال ند. با دهان باز همینطور صم و بکم نشسته و هاج و واج، زل میزنند و لب شون جم نمیخوره و تنها نظاره گرند و کف و دست هم که نمیرنند؛ انگار فقط باید مصرف کننده باشند و طلبکار! لابد همه اش تقصیر این مجری است که مردم را به وجد نمی‌آورد و سر شوق نمیاندازد یا توانایی آن را ندارد که شور و هیجان در آنها برانگیزاند. برای ورزشکاران و هنرمندان هیچ پاداشی بالاتر از تشویق تماشاگران نیست. تشویق به آنها نیرو انگیزه میدهد و روحیه انها را بالا می‌برد و استعدادهای نهفته شان را بارور و شکوفا میسازد.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید