سر خط خبرها:

دانشکده تخصصی هسته‌ای در نیروگاه اتمی بوشهر ایجاد شد

فکرشهر: امام جمعه بوشهر با تاکید بر پرورش نیروهای تخصصی در عرصه فناوری هسته‌ای گفت: در این راستا راه‌اندازی دانشکده تخصصی هسته‌ای برای تولید منابع انسانی در بخش نرم افزاری و سخت‌افزاری در نیروگاه اتمی بوشهر ضروری است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، آیت‌الله  غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با مسئولان نیروگاه اتمی بوشهر با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای، پیشرفت را در جوهره انسان دانست و اظهار داشت: بخشی از پیشرفت بشر، در اختیار انسان و بخشی هم تکوینی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، توجه به دانش و مدیریت جهادی کارآمد را یک ضرورت دانست و  تاکید کرد: مدیریت، حلقه واسط طراحی دانش بنیان با پیشرفت جامعه است چراکه جهادی عمل نکردن در این عرصه سبب عقب ماندگی جامعه از پیشرفت می‌شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توسعه علم و فناوری و نقش آن در پیشرفت جامعه افزود: علم و فناوری سبب تحول بنیادین در جامعه و توسعه و پیشرفت در ابعاد گوناگون می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری، نقش مهم دانش انرژی در عرصه‌های مختلف را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: دانش استراتژیک هسته‌ای از ارکان مهم  پیشرفت و توسعه جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه استعدادهای علمی قابل توجهی در عرصه هسته‌ای و فناوری آن وجود دارد گفت: استکبار جهانی برای اینکه ایران اسلامی به مرجعیت علمی هسته‌ای دست پیدا نکند، دانشمندان این عرصه را ترور می‌کند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به حوزه پژوهش و ایجاد مراکز آموزشی درعرصه علوم هسته‌ای افزود: آموزش جوانان استان بوشهر، در عرصه مهارت علوم هسته‌ای با انعقاد تفاهم‌نامه سازمان انرژی اتمی با آموزش فنی و حرفه‌ای عملیاتی شده  است.

آیت‌الله صفایی بوشهری، از اجرای طرح مطالعاتی راهبردی هسته‌ای خبر داد و بیان کرد: در این زمینه تحقیقات گداخت هسته‌ای در استان انجام شده که لازم است کرسی‌های نظریه‌پردازی در دانشگاه‌های استان در عرصه علوم هسته‌ای راه‌اندازی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر تربیت مدیران قوی و توانمند در عرصه علوم هسته‌ای گفت: روند مطلوبی در عرصه  پیشرفت علوم هسته‌ای در کشور ایجاد شده که دشمنان در صدد جلوگیری از دست یابی ایران به خودکفایی در این صنعت است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر پرورش نیروهای تخصصی در عرصه فناوری هسته‌ای خاطر نشان کرد: در این راستا راه‌اندازی دانشکده تخصصی هسته‌ای برای تولید منابع انسانی در بخش نرم افزاری و سخت‌افزاری در نیروگاه اتمی بوشهر ضروری است.

آیت‌الله صفایی بوشهری، نیروگاه اتمی بوشهر را جز مجموعه لاینفک بوشهر دانست و تاکید کرد: مردم استان بوشهر از وجود نیروگاه اتمی در مرکز استان احساس افتخار و غرور می‌کند و این مهم را مورد  احترام و تکریم  قرار می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، به ظرفیت‌های مهم نیروگاه اتمی بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: این نیروگاه علاوه بر تولید انرژی برق پاک هسته‌ای، در تولید آب نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

امام جمعه بوشهر با قدردانی از تلاش مجموعه نیروگاه نیروگاه اتمی بوشهر در توجه به محیط پیرامونی گفت: مسئولان سازمان انرژی اتمی و نیروگاه اتمی  بوشهر به مسئولیت‌های اجتماعی خود توجه دارند که  توجه به ایجاد مدرسه هسته‌ای در بوشهر مورد قدردانی است.

دیدگاه خود را بنویسید