سر خط خبرها:

مددجویان بیسواد کمیته امداد استان بوشهر باسواد می‌شوند

فکرشهر: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اولویت اصلی این نهاد شناسایی، جذب و آموزش مددجویان بی‌سواد و کم سواد کمیته امداد استان بوشهر در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، غلامرضا دانش‌فر در نشست با مسئولان کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم سوادآموزی در پیشبرد طرح‌‌ها و برنامه‌ها اظهار داشت: برای ارتقاء سطح تحصیلی مددجویان تحت حمایت این نهاد و تقویت فرهنگ سواد آموزی در بین مددجویان اقدامات مؤثری انجام گرفته است.

معاون سوادآموزی استان با تقدیر از همکاری مثبت کمیته امداد امام خمینی در استان در امر باسواد کردن مددجویان این نهاد افزود: با تعامل مطلوب که  با مسئولان کمیته امام خمینی برقرار است امیدواریم که این روند، سبب با سوادی کامل مددجویان بی‌سواد این نهاد ادامه یابد.

وی توانمند سازی فکری، اعتقادی و معنوی مددجویان را مقدم بر توانمند سازی آنان از نظرمعیشت و وضعیت اقتصادی دانست و بیان کرد: با وجود اینکه به بسیاری از خانواده‌های مددجو در استقلال اقتصادی و معیشتی کمک شده، ولی به سبب ریشه‌دار بودن مشکل بی‌سوادی در بین اعضاء  خانواده این افراد  متاسفانه این مهم همچنان در چرخه کمیته امداد باقی مانده است.

دانش‌فر با تأکید بر لزوم تلاش بیشتر برای شناسایی، معرفی و ثبت نام مددجویان بی سواد این نهاد بیان کرد: اولویت اصلی معاونت سوادآموزی برای شناسایی، جذب و آموزش مددجویان بی‌سواد و کم سواد کمیته امداد امام خمینی در گروه سنی 10 تا 49 سال است.

وی  تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم این معاونت استفاده از مدد جویان باسواد و واجد شرایط برای آموزش و تشکیل کلاس‌های سواد آموزی است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهربا اشاره به تفاهم نامه بین دو دستگاه برای ارتقاء سطح تحصیلی مددجویان تحت حمایت این نهاد و تقویت فرهنگ سواد آموزی در بین مددجویان، اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه 180 نفر از مددجویان کمیته امداد استان در کلاس‌های سوادآموزی شرکت کرده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید