سر خط خبرها:

آتش به جان نخلستان های آب پخش افتاد/ بسیج آتش نشانان برای مهار آتش/ 980 اصله نخل، سوختند + تصویر

فکرشهر: مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: در جریان آتش‌سوزی در منطقه آب‌پخش دشتستان 980 اصله نخل بین 50 تا 90 درصد دچار خسارت شد...

فکرشهر: مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: در جریان آتش‌سوزی در منطقه آب‌پخش دشتستان 980 اصله نخل بین 50 تا 90 درصد دچار خسارت شد.

به گزارش فکرشهر، قاسم قائدی با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در نخیلات منطقه آب‌پخش دشتستان اظهار داشت: ساعت 12:30 دقیقه روز شنبه ـ 19 خردادماه 97 ـ آتش سوزی در نخیلات به وقوع پیوست که با تلاش نیروهای آتش‌نشان و مردم منطقه ساعت 16:30 دقیقه مهار شد.

وی با بیان اینکه در مهار این حریق، آتش نشان های دشتستان، بوشهر، گناوه، دشتی و تنگستان مشارکت داشتند، گفت: در این بحران 980 نخل بین 50 تا 90 درصد طعمه حریق شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به اینکه  مالکان این نخیلات مربوط به 11 خانوار است افزود: برآورد خسارت اولیه از این حادثه 8 میلیارد ریال است که در نشست بعدازظهر شنبه این بحران بررسی شد.

قائدی با بیان اینکه حجم آتش سوزی بسیار گسترده بود، به تسنیم گفت: با ورود به موقع آتش نشان از خسارت های بسیار زیاد جلوگیری شد.

بخشدار آبپخش نیز علت حادثه را آتش زدن شاخ‌ و برگ اضافی نخل‌ها در زهکش‌ها عنوان کرده و به صداوسیما گفته که آتش که از چند جهت گسترش یافته بود.

این حادثه در حالی اتفاق افتاده که دمای هوا این روزها در شهرستان دشتستان که آبپخش یکی از بخش‌های آن است از 50 درجه سانتیگراد فراتر رفته و در برازجان به 52 درجه نیز رسیده است.

اکنون زمان آرایش خوشه‌های نخل‌هاست و باغ‌داران شاخ و برگ اضافی نخل‌ها را جدا می‌کنند و آتش زدن این شاخ و برگ‌ها، یکی از راه‌های از بین بردن آنهاست که بی‌توجهی به رعایت موارد ایمنی باعث شده هر سال شاهد آتش‌سوزی‌هایی در نخلستان‌ها باشیم.

دیدگاه‌ها

جیم

امسال خارک و رطب هم گیرمون نمیاد ای خدا

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید