سر خط خبرها:

خسارت آتش به نخلستان های آب پخش، اعلام شد

فکرشهر: رئیس مرکز جهادکشاورزی آبپخش با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در نخیلات منطقه آب‌پخش دشتستان گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده خسارت این آتش سوزی ۲.۷ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش فکرشهر، محمداسماعیل شفیعی با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در نخیلات آب‌پخش دشتستان  اظهار داشت: روز گذشته  در نخیلات اراضی روستای سه کنار از توایع بخش آبپخش دشتستان آتش‌سوزی مهیبی رخ داد که خسارت قابل توجهی وارد کرد.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی از علف‌های هرز در نخلستان آغاز شد گفت: آتش سوزی ازعلف‌های هرز درون زهکشی اراضی آغاز و نخیلات حاشیه زهکشی را شعله‌ور کرد.

رئیس مرکز جهادکشاورزی آبپخش با بیان اینکه  نخیلات در زهکشی به طول 2 کیلومتر افزایش دمای هوا وحرارت محیط و وزش بادهای سوزان و تابش شدید آفتار شعله‌های آتش را گسترش داد، به تسنیم گفت: این عوامل سبب شد علف‌های هرزخشکیده و نیمه خشکیده بیشتر شعله‌ور شود و آتش شدت بگیرد.

وی تصریح کرد: با گسترده شدن شعله‌های آتش، نخیلات حاشیه به‌صورت پراکنده مورد حریق قرار گرفت که آتش توسط آتش نشان‌های فعال در بخش و شهرهای همجوار و با کمک‌های مردمی ساعت 17 مهار شد.

شفیعی به میزان خسارت وارده به این نخیلات پرداخت و بیان کرد: میزان خسارت نخیلات مورد حریق در اندام‌های هوایس درخت به میزان 50 تا 80 درصد و محصول درختان خرما درمرحله کمیری به میزان 100 درصد مورد خسارت قرار گرفت.

رئیس مرکز جهادکشاورزی آبپخش بیان کرد: در این حادثه تعداد 457 اصل نخل  مربوط به 16 بهره‌بردار طعمه حریق شد و بر اساس ارزیابی‌های انجام شده خسارت این آتش سوزی  2.7 میلیارد ریال برآورد شده است.

دیدگاه‌ها

شهروند

اخه یکی نیست بگه این نخلها با این حجم آبی که مصرف میکنند چه توجیه اقتصادی داره که کشت و پرورش داده شوند.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید