سر خط خبرها:

افزایش سرچ «مهاجرت» میان کاربران ایرانی گوگل

فکرشهر: بررسی آمار جستجوی کاربران گوگل در کلیدواژه «مهاجرت» نشان می‌دهد در یک سال اخیر، از اوایل اوت ۲۰۱۷ (مرداد ۹۶) تا اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۸) میزان جست‌وجوی کلیدواژه مهاجرت افزایش قابل توجهی داشته است.

به گزارش فکرشهر، خبرآنلاین نوشت: «اوضاع اقتصادی در شرایط خاصی قرار گرفته و حالا از گوشه‌ و کنار زمزمه تلخی را از سوی برخی دوستان، همکاران و حتی آشنایان خود می‌شنویم: «بریم و مهاجرت کنیم.»

بررسی آمار جست‌وجوی کلیدواژه «مهاجرت» در میان کاربران ایرانی گوگل نشان می‌دهد از اوایل اوت ۲۰۱۷ (مرداد ۹۶) تا اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۸) میزان جست‌وجوی کلیدواژه مهاجرت افزایش قابل توجهی داشته است. این افزایش جست‌وجو میان کاربران ایرانی گوگل در نمودار زیر قابل مشاهده است.

مسأله‌ای که می‌تواند هشدار جدی برای مسئولان باشد؛ چرا که مشکلات اقتصادی یا حتی چالش‌های اجتماعی و آزادی‌های فردی در داخل کشور ممکن است کاربران این جست‌وجوی تلخ را به مرزی از ناامیدی از شرایط امروز رسانده باشد که آنها فکر مهاجرت را در سر بپرورانند. جزییات بررسی این کلید واژه در گوگل نشان می‌دهد، تمام این سرچ‌ها با هدف شناخت از مهاجرت به کشورهای خارجی انجام شده و ربطی به مهاجرت‌های داخلی ندارد. همچنین، کاربران در ۵ استان تهران، البرز، قزوین، گیلان و زنجان بیشترین جست‌وجو را در کلیدواژه «مهاجرت» داشته‌اند.

در تصاویر زیر موقعیت استانی کاربران در سرچ کلیدواژه مهاجرت را مشاهده کنید.

نکته قابل توجه دیگر مربوط به سرچ‌های مشابه مهاجرت در گوگل است؛ به طوری که سرچ‌های مشابه‌ای همچون «مهاجرت به روسیه»، «ایسلند مهاجرت»، «بهترین کشورها برای مهاجرت»، «راه‌های مهاجرت به کانادا» و «مهاجرت به کویت» دارای بالاترین میزان جست‌وجو در سرچ‌های مشابه هستند.

 

دیدگاه خود را بنویسید