سر خط خبرها:
در دیدار شهردار برازجان به مناسبت روز خبرنگار با هیات تحریریه «فکرشهر» مطرح شد:

جوان بودن هیات تحریریه «فکرشهر» انرژی و دیدگاه خاص آن ها را باعث شده است/ مردم الان از شهرداری انتظار مدیریت شهری دارند/ برخی کارهای کوچک هم مردم را شاد می کند + تصاویر

عملکرد 15 سال گذشته شهرداران برازجان را جمع بندی کرده ام/ تکمیل مسیر دوچرخه سواری در جاده سلامت؛ نمونه نخستین در استان/ برای برخی صاحبان موتورسیکلت ها با سربرگ شهردار، یادداشت گذاشتم/ نصب سرویس های بهداشتی در بازار برازجان/ کلنگ زنی سالن 1000 نفری برازجان تا پایان سال/ با هر قدردانی مردم، مسوولیت من سنگین تر می شود/ لزوم همراهی همه مردم و مسوولین برای بهبود وضعیت شهر...

فکرشهر: شهردار برازجان می گوید با توجه به مشکلاتی که خبرنگاران و رسانه ها به خصوص از لحاظ مالی و افزایش قیمت کاغذ دارند، ماندن در این حرفه تنها عشق نیاز دارد.

جوان بودن هیات تحریریه «فکرشهر» انرژی و دیدگاه خاص آن ها را باعث شده است

محمدحسن محمدی که به مناسبت روز خبرنگار و به همراه مدیر روابط عمومی خود، به دیدار هیات تحریریه «فکرشهر» آمده بود، با اشاره به هیات تحریریه و کادر جوان این نشریه، افزود: همین جوان بودن، انرژی و دیدگاه های خاص «فکرشهر» را باعث شده است.

مهندس محمدی، تحصیلات تکمیلی در زمینه روزنامه نگاری و ارتباطات را نیاز استان بوشهر و  دشتستان عنوان و تاکید کرد ننیاز است این امر توسط روزنامه نگاران دشتستان و استان، پیگیری شود».

عملکرد 15 سال گذشته شهرداران برازجان را جمع بندی کرده ام

وی، در این نشست، شنونده انتقادات و پیشنهادات حاضرین نیز بود و با تاکید بر کارهای فرهنگی، گفت: در بدو پذیرش سمت شهرداری، بررسی کردم که هر کدام از شهرداران برازجان به چه جنبه هایی از شهر و شهرداری پرداخته اند؛ عملکرد شهرداران و سرپرستان سابق شهرداری در 15 سال گذشته را جمع بندی کردیم و بعد نیاز سنجی کردیم که مخاطبین ما چه کسانی هستند و مردم ما چه می خواهند و دیدیم شهروندان همه کسانی نیستند که آسفالت معابر را بخواهند، بلکه از ما انتظارات دیگری دارند، مبلمان شهری و تفریحات می خواهند و جایی که بتوانند اوقات فراغتشان را بگذراند، به خصوص با توجه به این گرما و هوا. پس در کنار تعریض معابر و آسفالت و کارهای عمرانی، مبلمان شهری را هم در دستور کار قرار دادیم.

مردم الان از شهرداری انتظار مدیریت شهری دارند

محمدحسن محمدی با اشاره به چاپ 6 هزار جلد کتاب آیین شهروندی برای فرهنگ سازی در سال 96 و 97 و توزیع بین شهروندان برازجانی، ادامه داد: کار فرهنگی یک امر زمان بر است. نگاه مردم هم تغییر کرده و از شهرداری کارهای همیشگی را نمی خواهند. در کنار کارهای عمرانی، انتظار کار فرهنگی دارند و به معنای واقعی کلمه انتظار مدیریت شهری از شهرداری دارند؛ حتی جاهایی که مشکل جای دیگری است، از شهرداری انتظار مدیریت شهری دارند، نمونه اش بحث آب که مردم از شهرداری کمک خواستند و ما هم، همه تجهیزات و ماشین آلات و چاه های شهرداری را برای کمک به مردم بسیج کردیم.

تکمیل مسیر دوچرخه سواری در جاده سلامت؛ نمونه نخستین در استان

وی به جاده سلامت احداث شده در برازجان هم اشاره کرد و افزود: شهردار خورموج به ما گفت شما در جاده سلامت چه کرده اید که آقای استاندار برازجان را پایلوت کرده و می گوید همگی مانند برازجان کار کنید.

محمدی ادامه داد: سخت در حال تلاشیم که برای هفته دولت، پیست دوچرخه سواری را در کنار جاده سلامت راه اندازی کنیم و همکاران در حال کار هستند و در کل استان بوشهر، این برای نخستین بار خواهد بود که مسیری 2 کیلومتری مخصوصی دوچرخه سواران و در کنار جاده پیاده روی احداث خواهد شد.

برای برخی صاحبان موتورسیکلت ها با سربرگ شهردار، یادداشت گذاشتم

وی درباره حضور و پارک موتورسیکلت در جاده سلامت و لزوم برخورد با این امر نیز گفت: این موضوع هم باید فرهنگ سازی شود؛ اگر من در کنار جاده سلامت ایستگاه یا کانکس پلیس بگذارم، همه کارهای فرهنگی که انجام شده زیر سوال می رود. باید آموزش داده شود و همین الآن هم مزاحمت موتورسواران کم تر شده است و به فرهنگ سازی بیشتر نیاز دارد کما این که در ابتدا حتی ماشین هم از جاده عبور می دادند. من حتی در روزهای ابتدایی، خودم چهره به چهره با صاحبان موتورسیکلت ها صحبت می کردم که موتورشان را ببرند پایین جاده سلامت؛ و یا برایشان با سربرگ شهردار، یادداشت می گذاشتم و الآن مزاحمت ها و پارک در جاده سلامت خیلی کم تر شده است و با فرهنگ سازی این مساله بهتر و بهتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: پس از احداث مسیر دوچرخه سواری، دو طرف جاده سلامت را می بندیم تا برخی موتورسواران که ایجاد مزاحمت می کنند نیز نتوانند به این کار خود ادامه دهند.

نصب سرویس های بهداشتی در بازار برازجان

شهردار برازجان از نصب سرویس های بهداشتی از پیش ساخته در سطح شهر برازجان، خصوصا بخش مرکز شهر و بازار برازجان نیز خبر داد و گفت: اطراف بازار برازجان خیلی شلوغ است و پیدا کردن فضای لازم سخت و به همین دلیل، تاکنون یکی از سرویس های بهداشتی را گذاشته ایم و دو تای دیگر را هم به زودی جاگذاری خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: برازجان سرویس بهداشتی دارد و در پارک هایی که نبوده هم سرویس بهداشتی احداث شده است.

کلنگ زنی سالن 1000 نفری برازجان تا پایان سال

شهردار برازجان، مهم ترین اقدام پیش روی خود در شهرداری را نیز، احداث و کلنگ زنی سالن 1000 نفری شهر برازجان عنوان کرد و افزود: تلاش داریم تا آخر امسال مراحل احداث این سالن 1000 نفری را در مجموعه جاده سلامت انجام دهیم و اگر شد، کلنگش را به زمین بزنیم.

با هر قدردانی مردم، مسوولیت من سنگین تر می شود

محمدحسن محمدی با اشاره به برخی صحبت ها و فعالیت های حمایتی یا غیر حمایتی از خود در فضای مجازی و واقعی نیز گفت: کارهای شهرداری در حال انجام است و من هم تا هر موقع که به صلاح باشد، در شهرداری در خدمت مردم خواهم بود و شاید من بروم و بعد از من، فردی با صلاحیت بیشتر و قوی تر شهردار شود. 

وی اضافه کرد: من هم کسی نیستم که بخواهم به هر قیمتی شده شهردار باقی بمانم، ولی این تعهد را دارم و این عهد را با خودم بسته ام که تا یک دقیقه قبل از این که شهردار نباشم هم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم و مطمئن باشید که من تمام سعی و کوششم را برای حفظ شهر، مردم و شورا گذاشته ایم. 

شهردار برازجان افزود: هر جا کسی بابت موضوعی تشکر می کند، می گویم که وظیفه ام بوده و هر تشکری که از سوی مردم انجام می شود، مسوولیت من سنگین تر می شود و باید تلاشمان را چند برابر کنیم. یک لبخند رضایت شهروند چقدر برای ما ارزش دارد و به ما انرژی می دهد و افتخار ما این است.

او اضافه کرد: هر وقت هم شهردار نبودم حداقل خیالم راحت است که تلاشم را کرده ام و سعی کرده ام که امانت دار خوبی برای مردم و اموال بیت المال و شهرداری باشم و این وجدان خودم را راحت می کند.

برخی کارهای کوچک هم مردم را شاد می کند/ لزوم همراهی همه مردم و مسوولین برای بهبود وضعیت شهر

مدیرمسوول و صاحب امتیاز «فکرشهر» هم ضمن تقدیر از شهردار برازجان و مدیر روابط عمومی شهرداری برای تبریک روز خبرنگار و حضورشان در دفتر نشریه، با اشاره به تونل نور و استقبال مردم گفت: همین کارهای کوچک مردم را شاد می کند و روحیه نشاط و امید را برای مردم به همراه دارد و لازم است چنین طرح هایی که هزینه اش حتی از آسفالت یک خیابان هم کم تر است، افزایش یابد.

نرگس محمدزاده فرد، با تقدیر از شهرداری برازجان برای اقدامات فرهنگی انجام شده و تغییر مبلمان شهری افزود: هر مسافر یا شهروندی که پس از چند ماه به برازجان سفر می کند، تغییرهای انجام شده را می بیند؛ برخی خیابان های شهر، نمای زیبایی یافته اند و بسیار چشم نوازند و لازم است کاشت گیاهانی چون ابریشم و گل کاغذی که در جاده سلامت هم کاشته شده، افزایش یابد.

وی در پایان، همراهی همه شهروندان برازجان برای بهبود وضعیت شهر را الزامی دانست و ادامه داد: همه باید کمک کنند؛ من به تنهایی و به عنوان یک شهروند عادی نمی توانم و نباید بی تفاوت باشم و امیدوارم همه مردم شهر و استان و مسوولین نیز به همین نحو فکر کنند و همراه باشند.

محمدزاده فرد اضافه کرد: امیدوارم در ابتدا خودمان فکرشهر و به فکر شهر باشیم و در بعد ببینیم مردم و مسوولین چقدر همراهی می کنند.  

دیدگاه‌ها

سیدحمیدرضا حسینی

عزیزان فکرشهری موفق وپیروز باشید

ناشناس

دست اقای محمدی درد نکنه کل شهر صحبت بر سر تغییرات شهرمون هست و هم دعا به جون شهردار میکنیم هم از صمیم قلب قدردان زحماتشون برای تغییرات شهرمون هستیم

اعتبار و وجه و آبروی نشریه تازه وارد فکر شهر

اعتبار و وجه و آبروی نشریه تازه وارد فکر شهر به عنوان یک نشریه بومی قابل اعتماد، در این است که در جایگاه یک نشریه محلی اصیل و صادق ، بدون موذی گری و حیله گری و حقه و عیاری و مکاری ، رسم زشت و نسبتا سابقه ذار و سنت نفرت انگیز و تهوع آور بی احترامی و حذف نظرات ارسالی خوانندگان و مخاطبان را شکسته و در این راه آبروئی برای خود بهم زده است

طهماسب

باسلام وخسته نباشید خدمت بچه های فکرشهری انشاالاه که همیشه موفق باشید. خسته نباشیدویژه خدمت خانم بوستانی.

یک دوست

ضمن قدردانی از زحمات دوستان خوب لطفا نشانی جهت مراجعه حضوری در صورت امکان اعلام فرمایید. با سپاس ر.ی

فکرشهر

باسلام. آدرس دفتر «فکرشهر»: برازجان ـ خیابان شریعتی ـ پاساژ شهرداری

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید