سر خط خبرها:
در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر برازجان در پاسخ به «فکرشهر» مطرح شد:

شهر برازجان در بین ۲۳۶ شهر دارای تنش آبی کشور نیست، دلیل رد کردن استاندار و مدیر عامل آب منطقه ای را نمی دانم/ شورای شهر با امور خیریه و کمیته امداد اشتباه گرفته شده/در حال حاضر مردم از فعالیت و عملکرد شهردار راضی هستند + عکس

فکرشهر - اسماء بوستانی: رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان در نشست با اصحاب رسانه و فعالین مدنی گفت: لیست برنامه های کمیسیون فرهنگی سال ۹۷ را با مشورت مجموعه شهرداری برسی، طراحی و آماده نموده ایم؛ در این طرح نقاط مختلف شهر در نظر گرفته شده است.

فکرشهر - اسماء بوستانی: رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان در نشست با  اصحاب رسانه و فعالین مدنی گفت:  لیست برنامه های کمیسیون فرهنگی سال ۹۷ را با مشورت مجموعه شهرداری بررسی، طراحی و آماده نموده ایم؛ در این طرح نقاط مختلف شهر در نظر گرفته شده است.

به گزارش فکرشهر، محراب بنافی با اشاره به مغفول ماندن برخی رشته های ورزشی به دلیل عدم بودجه کافی اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی شورا نگاه ویژه ای به ورزش دارد، به نحوی که در جهت فعال نمودن رشته های ورزشی که به دلیل مشکلات مالی کمرنگ شده اند جلسه ای با حضور رییس اداره ورزش و جوانان و داور بین المللی فوتبال ( محمدحسین زاهدی فرد) گرفته شد و در این جلسه مطرح شد، بنا به تشخیص افراد حاضر در حلسه تیم هایی که به کمک مالی نیاز دارند و اداره ورزش و جوانان قادر به پرداخت هزینه به این تیم ها نیست را شناسایی و به کمیسیون فرهنگی شورا معرفی کنند تا این کمیسیون در حد توان از این تیم های ورزشی حمایت کند.

بنافی افزود: در سال ۹۶ صد میلیون تومان به ورزش اختصاص دادیم در سال جدید نیز با توجه به بودجه بیش از ۳۰۰ میلیون به حوزه ورزش اختصاص خواهد یافت؛ در پایان سال ۹۷ نیز گزارشی کامل از تیم هایی که توسط این کمیسیون حمایت شده اند را در اختیار فعالان مدنی و اصحاب رسانه قرار خواهم داد.

وی عملکردهای کمیسیون فرهنگی را در حوزه های مختلف اعلام کرد و اظهار داشت: در این کمیسیون هنرمندان، ناشران، مدال آوران ورزشی و آموزشی، کار آفرینان و ... حمایت شده اند؛ از ناشران کتاب هایی را در راستای حقوق شهروندی خریداری کردیم؛  کلاس های آموزش خیاطی، نویسندگی و ... نیز  به حمایت از  کمیسیون  فرهنگی در سطح شهر برگزار شد؛ از سیمینارهایی که در سطح شهر برگزار شد نیز تا حدودی حمایت کردیم. از شهریور تا آخر اسفند ماه ۹۶ حدود ۲۹ جشن توسط این کمیسیون  در سطح شهر برگزار شد.

در حال حاضر مردم از فعالیت و عملکرد شهردار راضی هستند

وی ادامه داد: متولی فرهنگ فقط شورای شهر نیست؛ تمامی ارگان های دولتی متولی فرهنگ هستند؛ کمیسیون فرهنگی در سال ۹۶ با برگزار کردن ۱۸ جلسه ۹۰ مصوبه داشته که این اتفاق در  کمیسیون فرهنگی شوراهای قبل رخ نداده است.

بنافی در پاسخ به سوال یکی از فعالین مدنی در جهت حمایت از شهردار گفت: یکی از رسالت های مهم شورای پنجم انتخاب شهردار بود؛  قبل از به روی کار آمدن شورای پنجم در خصوص انتخاب شهردار چندین جلسه گرفته شد و گزینه های مختلفی مطرح شد؛ یکی از آسیب های شهر برازجان این است که عمر شهردار یک سال نهایت یک سال و نیم است، وظیفه هر عضو از شورا این است که با توجه به آسیب ها، با مطالعات دقیق و عزمی راسخ و دید باز به آینده شهر نگاه و شهردار را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: با توجه به تحقیقاتی که از محمد حسن محمدی انجام  شد و رضایت نسبی که مردم در زمان شهردار بودن ایشان داشتند، اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که  محمدی می تواند گزینه خوبی برای شهردار باشد از این رو محمدی را به عنوان شهردار انتخاب کردیم. هدف ما از انتخاب شهردار خدمت  صادقانه به مردم  است، اگر شهردار از مسیر پیش رو عدول کرد بدون رو دربایستی با ایشان برخورد خواهیم کرد. در حال حاضر نیز مردم از فعالیت و عملکرد شهردار راضی هستند، اگر انتقاد سازنده بین شورا و شهرداری وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

شورای شهر با امور خیریه و کمیته امداد اشتباه گرفته شده

رییس شورای اسلامی شهر برازجان نیز با بیان اینکه  کمیسیون فرهنگی از جایگاه خود فاصله گرفته است افزود: بسیاری از درخواست هایی که در کمیسیون فرهنگی مطرح  و پاراف می شود کمک های مردمی است؛ شورای شهر با امور خیریه و کمیته امداد اشتباه گرفته شده است؛ امیدوارم این مهم در سال دوم شورا مد نظر قرار گرفته و کنترل شود.

مهدی نیکنام یکی از موفقیت های شورا پنجم را پیگیری کلینیک تخصصی تامین اجتماعی دانست و ادامه داد:  با توجه به مشکلی که در راستای بدهی شهرداری به تامین اجتماعی وجود داشت مشکلاتی در روند کار این کلینیک به وجود آمد اما در جلسه ای که با حضور مدیر کل تامین اجتماعی گرفته شد این مشکل برطرف شد و فعالیت در راستای تاسیس کلینیک ادامه  خواهد یافت.

نیکنام با اشاره به فعالیت های شورا طی یک سال گذشته عنوان کرد:  نوسازی شبکه های آب بازار شمالی و جنوبی پیگیری شد؛ یکی از فعالیت های مهم عمرانی تکمیل پل بسیج بود که با موفقیت تحقق یافت؛ مهمترین مباحث عمرانی، تملک و بازگشایی گذر جنت دلگشا بود، در هفته گذشته با توجه به جلسه ای که با معاون عمرانی داشتیم مشکلات پیش رو در این خصوص نیز به زودی حل خواهد شد.

فرماندار پاسخگو باشد

وی در خصوص ساختمان سابق شورا خطاب به فرماندار دشتستان اظهار داشت: ساختمان قبلی شورا را با احترام به فعالان مدنی و اداره ورزش و جوانان تخلیه کردیم، اکنون فرمانداری باید پاسخگو باشد که چرا با گذشت  ۸ ماه از تخلیه شورا این ساختمان بدون استفاده مانده و خاک می خورد؟

نیکنام در پاسخ به سوال فکرشهر در خصوص  نبود شهر برازجان در لیست شهرهای تنش آبی کشور که استاندار و مدیر عامل آب منطقه ای نیز این موضوع را رد کرده اند، گفت: در جلسه سازمان برنامه و بودجه کشور که با حضور اعضای شورای شهر برازجان برگزار شد، به اعضای شورا اعلام شد که نام شهر برازجان در بین ۲۳۶ شهر دارای تنش آبی کشور نیست. دلیل رد کردن استاندار و مدیر عامل آب منطقه ای را در این خصوص نمی دانم.

شهر برازجان در میان 20 شهر منتخب پایتختی کتاب کشور

رییس کمیسیون امور بانوان و جوانان نیز با اعلام اینکه این کمیسیون با حمایت اعضای شورا فعالیت زیادی را طی یک سال اخیر انجام داده است افزود: کمیسیون امور بانوان و جوانان افتخار حضور دو مدیر کل در جلسات خود را داشته است، مصوبه ای در خصوص بیلبورد خاص افتخارآفرینان شهر برازجان دارد؛ دیدار با خانواده شهدا و جانبازان از دیگر فعالیت های کمیسیون امور بانوان و جوانان بوده و یکی از افتخارات شورا و کمیسیون امور بانوان این بود که موفق به افتتاح استودیو صوتی انجمن روشندلان شد.

وی افزود: شهر برازجان این سعادت را که در طرح پایتخت کتاب در لیست 20 شهر منتخب کشور قرار گیرد، با کمک کمیسیون فرهنگی در سطح مدارس این طرح را پیگیری کردم.

سیده خدیجه حسینی افزود: کمیسیون امور بانوان و جوانان برنامه هایی از جمله افتتاح نمایشگاه صنایع دستی، دیدار با سالمندان، برگزاری جشنی بزرگ  به مناسبت روز برازجان را برگزار کرد؛ دوره های آموزشی رایگان در رشته های مختلف توسط این کمیسیون برگزار شد؛ تجمع بانوان عاشورایی برای اولین بار در جنوب کشور به همت کمیسیون امور بانوان برگزار شد؛ این کمیسیون موفق به حمایت برخی از هنرمندان شهر برازجان شد. به امید حق طرح و برنامه های آتی این کمیسیون بیشتر در راستای اشتغال زایی و کار آفرینی جوانان و بانوان خواهد بود.

 اعتراض فعالین اجتماعی به برنامه های کمیسیون فرهنگی

به گزارش فکرشهر، فعالین اجتماعی پس از بررسی لیست برنامه های سال ۹۷ کمیسیون فرهنگی اعتراض خود را مبنی بر ناعادلانه تقسیم کردن بودجه در بین برنامه های این کمیسیون اعلام کردند و معترض شدند که به برخی برنامه ها بودجه زیادی تعلق گرفته و به برنامه دیگر بودجه اندکی تعلق یافته است.

به گزارش خبرنگار فکرشهر، فعالین اجتماعی پیشنهاداتی از قبیل احیاء معاونت فرهنگی شهرداری برازجان، راه اندازی سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری برازجان، تشکیل باشگاه فرهنگی ورزشی و تیم داری حرفه ای و محلی، احداث فرهنگسراهای مختلف جهت حقوق شهروندی و سایر موارد مرتبط با حقوق شهروندی  را به کمیسیون فرهنگی شورا پیشنهاد دادند.

دیدگاه‌ها

ناشناس

مدیر کل امور آب استان و آبفا استان در قبال مشکلات بی آبی برازجان کاملا تبعیض آمیز عمل نموده اند .در حالیکه تمام شهرستان های استان روزانه آب دارند شهر برازجان در هفته فقط دو روز آب دارد و جالبه که آقای رجایی اعلام کرده که آبرسانی به مردم بحران زده برازجان غیرقانونیه یعنی برازجان نباید حداقل سهمی از خط کوثر داشته باشد!

این : « جمعی از ( مجهول الهویه ها) » ، چه کسانی هست

این : « جمعی از ( مجهول الهویه ها) » ، چه کسانی هستند؟ در آگهی های فوتی وقتی نام خانوادگی مرحوم از دست رفته را اعلام می نمایند ، نام خانوادگی تعدادی از اقوام و خویشان را هم بهمراه آن میاورند و ذکر می میکنند و بعد بدنبال آن گفته میشود: « و فامیل های وابسته » ؛ اما هرگاه که در بنرها و ، بر در و دیوار اداره ای، توسط « حمعی » ، از یکی از حضرات تشکر و قدر دانی میشود، نام « جمعی از ... » تشکر کنندگان مجهول و ، هویت حقیقی و حقوقی شان نامعلوم است و اسمی و نامی و فامیلی از آنها نیست و این « جمعی از .... »، حقیقی یا مجازی، مجهول الهویه هستند و ، در حقیقی بودن شان خیلی ها به شک می افنند ! د

سکوی کتاب در فضای سبز « شکوفه » حاشیه خیابان درختی بهارستان

سکوی کتاب در فضای سبز « شکوفه » حاشیه خیابان درختی بهارستان یک ایده مردمی. خیلی ساده است. کتاب هائی را که خوانده اید و لازم ندارید جهت استفاده دیگران در ایستگاه یا « سکوی کتاب » - سکوی مهربانی - واقع در فضای سبز « شکوفه » حاشیه خیابان درختی بهارستان و کنار پیاده رو موسوم به « پیاده رو تندرستی » بگذارید! لازم دارید، بردارید؛ اجتیاج ندارید، هدیه بگذارید. کتاب را احتکار نکنید و بجای خاک خوردن در خانه در اختیار دیگران قرار دهید. بعد از مطالعه باز گردانید. سکوی کتاب فضایِ سبز شکوفه بهارستان در انتظار شما . کتاب هدیه دهید. شهر برازجان کاندید پایتخت کتاب در سال گذشته و .....

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید