سر خط خبرها:
ارسالی مخاطبان «فکرشهر»:

وعده های پوچ مسوولین

فکرشهر ـ مرصاد پنا: شنبه ۱۶ تیرماه ۹۷ بود که صبر مردم برازجان به سر آمد و در خیابان بیمارستان این شهر با شعار های مختلف و با در دست گرفتنِ بطری های آب، مشکلات کم آبی خود را گوش مسوولین رساندند...

فکرشهر ـ مرصاد پنا: شنبه ۱۶ تیرماه ۹۷ بود که صبر مردم برازجان به سر آمد و در خیابان بیمارستان این شهر با شعار های مختلف و با در دست گرفتنِ بطری های آب، مشکلات کم آبی خود را گوش مسوولین رساندند.

در ابتدای این تجمع، حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه برازجان، در بین مردم حضور یافت. وی در جهت آرام کردن این تجمعات آمده بود که امام جمعه برازجان با شعارهای مردم روبرو شد و محل را ترک کرد. پس از آن سرهنگ رضوی فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان به همراهِ دکتر جواد لقمان‌زاده، معاون سیاسی و امنیتی فرماندار دشتستان در بین مردم حضور یافتند.

باز هم مردم اجازه سخنرانی این دو مسوول را ندادند.

فعالان مدنی از جمله عادل قلیزاده، غلامرضا شاکری، با فریاد های خود توانستند برای دقایقی جو را آرام کنند که سرهنگ رضوی بتواند سخنرانی کوتاهی داشته باشد.

در حین سخنرانی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان دشتستان، مردم با شعارها و فریادهای خود، سخنرانی سرهنگ رضوی را قطع کردند و نگذاشتند ادامه دهد.

این تجمع از حدود ساعت ۱۹ شروع و تا ۲۲ ادامه داشت.

یک روز گذشت و باز هم مردم به خیابان بیمارستان آمدند و شعار دادند!

موج اعتراض ها، با برخی وعده های مسوولین پایان یافت ولی وعده پوچ.

ظهر دوشنبه، ۱۸ تیرماه بود، متنی به شرح ذیل در فضای مجازی منتشر شد:

«توجه           توجه

طی تماسی که الان با مسوولان امر در فرمانداری دشتستان گرفته شد، الحمدالله ورودی آب هم اکنون به ۱۸ هزار مترمکعب رسیده و نیمی از شهر برازجان آب دارد که تا روز چهارشنبه ۸۰ درصد و تا روز جمعه صددرصد مشکل آب برازجان حل خواهد شد.»

و اکنون ۲ ماه از آن تجمعات و سخنان مسوولین می‌گذرد ولی هنوز خبری از آن جمعه و حل شدن صد در صدی مشکلات آب برازجان نیست!!!

بنده شاهد هستم در برخی نقاط شهر برازجان ۵ روز قطعی آب دارند!

و در ادامه لازم می بینم گزارشی از جلسه نشست هم‌اندیشی توسعه شهر برازجان اسفند ۹۵ برایتان شرح دهم:

«اسفندماه ۹۵، دکتر مصطفی سالاری استاندار وقت بوشهر در نشست هم‌اندیشی توسعه شهر برازجان گفته بود: با وجود تلاش های صورت گرفته، در تابستان ۹۷ مشکلی در زمینه آب نخواهیم داشت و مشکلات تصفیه خانه بوشیگان هم حل خواهم کرد تا در تابستان ۹۷ مشکلی نداشته باشیم.!!!»

آقای استاندار، آقای رجایی و... خواهشا مشکلات آب دشتستان را به جد پیگیری کنید.

باید تأسف خورد که با این همه پتانسیل نیروی کارآمدی، ما هنوز مشکلات ساده ای چون آب، برای رفع نیازهای ضروری داریم!

ان‌شاءالله هر چه زودتر از شرّ مسوولان نالایق نجات بیابیم.

و چه خوب است:

کار را بدهیم به دستِ کاردان.

دیدگاه‌ها

یاس

دوصدگفته چون نیم کردار نیست

با چند ده جلد کتاب شروع شده

با چند ده جلد کتاب شروع شده. شروع شده تا ادامه پیدا کند؛ جا بیفتد؛ توسعه یابد و کامل شود. ایستگاه کتاب را میگویم؛ این سکوی مهربانی - سکوی کتاب ؛ در فضای سبز « شکوفه » بهارستان ، جائی برای مبادله و اهدا کتاب. کاری تماما مردمی و داوطلبانه؛ بمنظور ا کمک به ترویج و گسترش و بعضی نشریه هافرهنگ کتاب و کتابخوانی و ایجاد فضاها ئی سالم و فرهنگی در پارک ها و فضا های سبز محله های کم رخوردار تر شهر و امکان دسترسی آسان تر به کتاب و برخی از نشریه های خواندنی گام نخست آغاز شده تا متولیان دنبال آنرا بگیرند و گسترش دهند و ، در گیر و دار پرداختن به مسائل دیگر از توجه به فرهنگ و امر مطالعه و کتابخوانی غافل نشوند و مقوله های فرهنگی از قلم نیفتد و از زیر نگاه ها ی نگران نگریزد و فراموش نشود و در کنار بازی و سرگرمی در پارک ها و فضاهای سبز جائی هم برای کتاب باز بگذارند. دور از انتظار نیست که رسانه های محلی ؛ نشریات و سایت های محلی هم در بوجود آوردن فضا های فرهنگی و هنری در پارک ها و فضاهای سبز پیشقدم شوند و به این قبیل امور دامن بزنند برازجان شایسته آن هست که پایتخت کتاب کشور باشد

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید