سر خط خبرها:
اختصاصی فکرشهر/ عضو شورای اسلامی شهر برازجان:

برخی از تابلوهای تبلیغاتی نیازمند نوسازی هستند

فکرشهر: وحید مصدق، یکی از شروط اصلی داشتن شهری سالم و عاری از تخلف را آشنایی با تخلفات شهری دانست...

فکرشهر: وحید مصدق، یکی از شروط اصلی داشتن شهری سالم و عاری از تخلف را آشنایی با تخلفات شهری دانست. 

به گزارش فکرشهر، عضو شورای اسلامی شهر برازجان اعلام کرد: تخلفات شهری به مجموعه عواملی اطلاق می شود كه علاوه بر نقش حقوق شهروندی، سلامت روان و زيبايی شهر را دچار اخلال كرده و موجب آسيب رسانی به شهر و تهديد سلامت اجتماعی می شود و در نهايت معضلات و مشكلات عديده ای را به وجود می آورد.

مصدق اضافه کرد:  يكی از اصلی ترين وظايف مديريت شهری شناخت و معرفی تخلفات شهری و آموزش شهروندان در اين زمينه است زيرا آن هنگام كه شهروندان يك شهر، تخلفات را بشناسند و خود را در برابر فضای شهر خويش مسوول بدانند و آسيب هايی كه تهديد كننده اين فضا می باشد را بدانند و در رفع آن بكوشند می توان از شهری بدون تخلف سخن گفت و داشتن محیطی سالم از نظر سلامت روان و زیبایی حق شهروندان است.

وی ادامه داد: يكی از معضلات اصلی كه شهر درگير آن می باشد ديوار نويسی است که اين مورد به كرات در سطح شهر به چشم می خورد و متاسفانه افراد يا موسسات هر كجا را كه مناسب بدانند بدون توجه به سلامت روانی و زيبايی شهر، انتخاب كرده و تبليغات، اعلاميه ها و اطلاعيه های خود را نصب می كنند.

مصدق اضافه کرد: بايد اين نكته را به اطلاع شهروندان برسانم بر اساس ماده ٩٢ قوانين شهرداری نوشتن مطالب و الصاق هر نوع نوشته ای بر روی ديوارها، تابلوها و... كه مخالف مقررات شورای شهر باشد، تخلف محسوب می شود مگر در محل هايی كه شهرداری برای الصاق اعلانات معین می كند. 

اين عضو شورا ادامه داد: در سال اول در كميسيون خدمات شهری كه من فرصت خدمتگزاری به شهروندان در حوزه خدمات را داشتم، تصويب شد شهرداری نسبت به جمع آوری بنرها و تابلوهای غير مجاز اقدامات لازم را انجام دهد اما تاكنون اقدام در خور توجهی در اين زمينه از شهرداری مشاهده نشده، همچنين در آخرين جلسه كميسيون خدمات شهری در سال اول مقرر شد شهرداری نسبت به وضعيت ديوار نويسی های شهر اقدامات لازم را انجام دهد كه متاسفانه در اين خصوص نيز اقدام نشده است در حالی که طبق بند 25 ماده 80 قانون شوراها تصويب مقررات لازم از سوی شورای شهر به پيشنهاد شهرداری جهت نوشتن هر نوع مطلب و يا الصاق هر نوع نوشته و آگهي و تابلو بر روی ديوارهای شهر با رعايت مقررات موضوعه و انتشار آن برای اطلاع عموم می باشد و شهرداری می بایست در این خصوص طرحی را به شورا ارائه دهد.

وحيد مصدق با اشاره به این که درباره بحث ديوارنویسی سه راهکار كلي وجود دارد، افزود: نخست  تشكيل واحدی در شهرداری جهت شناسايی ديوار نوشته ها، تابلوها و هرگونه تبليغ غير مجاز درشهرداری، دوم مشخص نمودن مكان های مناسب جهت نصب آگاهی و افزايش اين مكان ها در شهر و سوم تغيير فرهنگ ديوار نويسی و معرفی روش های مناسب و نوين برای تبليغات.

عضو شورای اسلامی شهر برازجان در خصوص نوسازی تابلوهای شهری اعلام كرد: امروزه نه تنها در ايران، بلكه در بيشتر نقاط جهان، خيابان ها و مراكز شهرها مملو از بيلبوردهای تبليغاتی مختلف است.

مصدق ادامه داد: در حقيقت وجود تابلوهای آگهی، به ويژه بيلبوردهای تبليغاتی لازمه زندگی شهری است اما بايد به اين نكته توجه داشت كه جلوگيری از آلودگی بصری ناشی از تبليغات امری ضروری است. 

وی در پایان گفت: از آنجا كه برخی از  تابلوهای تبليغاتی شهر نياز به نوسازی دارند، در آخرين جلسه كميسيون خدمات شهری بر اين نكته تاكيد شد اما همچنان وجود برخي از تابلوهای فرسوده در شهر، منظر شهری را مخدوش كرده است و مديريت شهری باید هرچه سريعتر نسبت به اين موضوع اقدام كند.

دیدگاه‌ها

حسین

درود بر جناب مصدق 

مرتضی کبیری

با عرض سلام، درود بر جناب مصدق فعال و دوس داشتنی باید فکری جدی به حال دیوار نویسی ها کرد که دمار از روزگار شهر درآورده....

کامبیز

هزاران درود بر وحید عزیز

سيد غالب

سلام. مهضل ديوار نويسيي نبديل به يك عامل آزار دهنده شده، اميدوارم شهرداري  فكري كند

آیینه

سلام. درود بر آقای مصدق.   

عماد

امیدواریم معضل دیوار نویسی مرتع گرد.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید