سر خط خبرها:

اعتبارات تکمیل سایت قایقرانی بوشهر در سفر استانی رئیس جمهور مصوب شد

فکرشهر: استاندار بوشهر یکی از محورهای توسعه این استان گردشگری دریایی دانست و گفت: در سفر رئیس جمهور به استان، اعتبارات سایت قایقرانی بوشهر مصوب شد که امسال این پروژه تکمیل می‌شود.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با قدردانی از تلاش اعضای این ستاد اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیاری در عرصه گردشگری است که باید حداکثر بهره‌برداری شود.

وی، با  تاکید بر توجه به معرفی ظرفیت توریسم استان بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر علاوه بر داشتن ظرفیت‌هایی در بخش صنعت، نفت، گاز، پتروشیمی، از قابلیت بالایی در گردشگری برخوردار است که باید این مهم شناسانده شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه صنعت توریسم بر پایه اقتصاد است گفت: قابلیت گردشگری استان بوشهر در بخش‌های ساحلی، روستایی، بوم‌گردی، دریایی و عشایری است که باید نسبت به معرفی این توانمندی‌ها تلاش شود.

گراوند با بیان اینکه طرح‌های بوم‌گردی روستایی در استان بوشهر موفق عمل کرده است افزود: روستای فقیه حسنان در شهرستان دشتی که طرح بوم گردی در آن اجراء شده، گردشگرانی با تورهای اروپایی به این روستا دعوت شدند که نشان از ظرفیت بالای روستاها در عرصه گردشگری است.

وی، با اشاره به بافت تاریخی بوشهر به عنوان منطقه مهم گردشگری خاطر نشان کرد: بافت تاریخی بوشهر دارای قدمت تاریخی قابل توجهی است چراکه زمانی در 4 محل این بافت همه ادیان الهی واقوام مختلف در کنار هم زندگی می‌کردند که باید این ظرفیت  گردشگری بیش از پیش معرفی شود.

استاندار بوشهر از اجرای توریسم بوشهر 2022 خبر داد و بیان کرد: این پروژه گردشگری که در راستای جام جهانی فوتبال طراحی شده ظرفیت‌های گردشگری روستاها، شهرها و مناطق عشایری استان بوشهردر بر گرفته است.

گراوند، احیاء صنعت گردشگری را  مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این استان علاوه بر ظرفیت گردشگری، از توانمندی در بخش صنایع دستی برخوردار است که این ظرفیت بیش از پیش باید معرفی شود.

وی، نبود هتل 5 ستاره را یکی از مشکلات زیرساختی استان در بخش اقامت گردشگری دانست و گفت: گردشگری بدون امکانات اقامتی، این صنعت را مغفول می‌گذارد که در این راستا عملیات ساخت هتل 5 ستاره در استان بوشهر آغاز شده است.

استاندار بوشهر، از وجود دو تیم فوتبال استان بوشهر در لیگ برتر خبر داد و خاطر نشان کرد: تیم‌های شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی جم در مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور حضور دارند که ایجاد هتل برای پذیرایی از تیم‌‌های میهمان مورد تاکید است و در این راستا بازسازی هتل دلوار بوشهر در دستور کار قرار می‌گیرد.

گراوند با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهرهای گناوه، دیلم، دیر و دلوار تصریح کرد: باید کمبودهای زیرساخت گردشگری در شهرهای مختلف استان بوشهر بررسی  و طرح‌های مورد نیاز اجرایی شود.

وی، با اشاره به راه‌اندازی کشتی گردشگری بوشهر از افتتاح دهکده گردشگری کنگان خبر داد و بیان کرد: برای توسعه این پروژه باید 10 هکتار به مساحت دهکده گردشگری کنگان افزوده شود.

استاندار بوشهر با اشاره به دهکده گردشگری نخل تقی عسلویه افزود: تکمیل این پروژه مورد توجه قرار دارد و در این راستا دهیاران، توجه ویژه‌ای به حوزه گردشگری روستایی کنند.

گراوند با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و ورزش‌های آبی تصریح کرد:در سفر رئیس جمهور به استان، اعتبارات سایت قایقرانی بوشهر مصوب  شدکه امسال این پروژه تکمیل می‌شود.

وی، تالاب حله را یکی دیگر از قابلیت گردشگری دانست و گفت: بارندگی‌های امسال تالاب حله را پرآب کرد و این مهم ظرفیت خوبی برای گردشگری فراهم کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید