سر خط خبرها:

امام جمعه برازجان: سیگار و قلیان را از مساجد حذف کردیم اما در سطح شهر ترویج می شود

فکرشهر: امام جمعه برازجان گفت: متاسفانه در این چند سال اخیر در تمامی خیابان‌ها و پارک‌ها و محله ها به‌ صورت علنی ترویج سیگار و قلیان می‌شود.

به گزارش فکرشهر از فارس، حجت‌الاسلام حسن مصلح امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر برازجان اظهار داشت: آزادی خرمشهر یک نعمت بزرگ الهی بود که با عنایت خدا و تلاش بی‌وقفه رزمندگان انقلاب رقم خورد و به یقین آزادی خرمشهر مقدمه‌ای برای آزادی تمام کشورهای مسلمان از زیربار ظلم و جور بود.

امام جمعه دشتستان با اشاره به اینکه پیام سوم خرداد «ما می‌توانیم» است، تصریح کرد: اگر همدلی بین نیروهای رزمنده از بسیج، سپاه و ارتش نبود هرگز موفق به باز پس‌گیری خونین‌شهر نمی‌شدیم و این را به صراحت باید گفت که آزادسازی خرمشهر  با حضور همه آحاد ملت و نیروهای مسلح تحقق یافت.

خطیب جمعه برازجان  با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر نشانه مقاومت، مجاهدت و جهاد واقعی ملت ایران برابر استکبار بود، افزود: دشمن خرمشهر را به دژی مستحکم تبدیل کرده بود و تصور می‌کرد امکان بازپس‌گیری آن وجود ندارد و در دیوارهای خرمشهر نوشته بود «ما آمده‌ایم تا بمانیم» اما در عملیات بیت المقدس رزمندگان اسلام، نیروهای مسلح، بسیجیان و همه آحاد ملت ایران با دستان خالی موفق به فتح و آزادسازی خرمشهر قهرمان شدند.

امام جمعه برازجان  یادآور شد: رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس در روزهای سخت نظام و انقلاب در کنار آرمان‌های امام و رهبری و انقلاب با دستان خالی، با توسل و توکل به خدای متعال تا آخرین قطره خونشان از همه آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی دفاع کردند و امروز به برکت همان مجاهدت‌های خاموش ملت ایران مقابل همه تهدیدات و هجمه‌های دشمنان ایستاده است.

وی افزود: دفاع مقدس تنها متعلق به نیروهای مسلح نیست بلکه تمام آحاد مردم در به ثمر رساندن آرمان‌های انقلاب و پیروزی در جنگ تحمیلی نقش ارزشمندی دارند که هیچگاه از خاطر ما فراموش نخواهد شد.

امام جمعه برازجان  عنوان کرد: مبانی و منطق رهبری در رؤیارویی با دشمن توجه و تبعیت از منطق عقلانی نظام، ایستادگی در برابر استکبار ، عدم اتحاد به دشمن ، نفی مذاکره با دشمن عنود، اتخاذ راهبرد مقاومت به عنوان پرسودترین و کم هزینه‌ترین راهبرد، توکل به خداوند و اعتماد به وعده الهی، اعتماد به نفس، باور به حقانیت و دوستی مسیر انقلاب، عدم پذیرش ظلم و ذلت در مقابل دشمن، تکیه به داخل و تقویت مؤلفه‌های اقتدار ملی ایران اسلامی است.

امام جمعه برازجان اظهار داشت: پنجم خرداد پیروزی حزب الله بر رژیم صهیونیستی است به حول و قوه الهی حزب الله قوی‌تر از همیشه آماده پاسخگویی به تهدیدات رژیم صهیونیستی است به گفته سید مقاومت اگر ارتش صهیونیستی کوچکترین تهدیدی علیه لبنان صورت دهد هیچ نقطه‌ای از این رژیم امن نخواهد بود و موشک‌های حزب الله نابودی این رژیم رقم خواهد زد.

خطیب جمعه برازجان در مورد پنج خرداد هفته بدون دخانیات اظهار داشت: در یک برهه زمانی همت همه ما بر این شد که قلیان و سیگار را از مساجد و مجالس عمومی حذف کنیم که موفق شدیم اما متاسفانه در این چند سال اخیر در تمامی خیابان‌ها و پارک‌ها و محله‌ها به‌ صورت علنی ترویج سیگار و قلیان می‌شود.

مصلح تصریح کرد: مسؤولین نیز فقط به شعار مبارزه با دخانیات بسنده می‌کنند و هیچ اقدامی برای کاهش آن و مقابله با آن نمی‌کنند به گونه‌ای که کم کم جمعیت بیشتری را مبتلا به دخانیات می‌نماید.

مصلح افزود: کلیه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از این به بعد تحت پوشش بیمه سلامت برخوردار می‌شوند که باید جهت تشکیل پرونده و اخذ دفترچه سلامت به اداره سلامت مراجعه نمایند.

مصلح در پایان بیان داشت: با دعوت از مردم شریف جهت اهدا قرآن، مفاتیح الجنان و کتابهایی که در منزل دارند و استفاده نمی‌کنند به مناطق سیل زده اهدا کنند.

دیدگاه خود را بنویسید