سر خط خبرها:

ابلاغ نحوه دریافت الكترونیكی قبوض برق به شهروندان بوشهری

فکرشهر: مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در خصوص قبوض الکترونیکی  اظهار داشت: از یکم مهرماه سال جاری قبض کاغذی برق حذف و صورت حساب تنها از طریق پیامک به آنان ارسال می شود.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی اداره برق استان بوشهر، اردشیر مذکوری  اقزود: با توجه به ابلاغ نحوه دریافت قبوض الکترونیکی برق به شهروندان محترم  هم استانی، انتظار می رود مشترکان در اسرع وقت نسبت به آن اقدام کنند.

وی بیان کرد: مشترکان در روش نخست برای اقدام در زمینه دریافت قبض به صورت پیامکی می توانند با گرفتن کد دستوری *1* شناسه قبض# و ارسال آن به سر شماره های 50001771121 و یا 20001521 اقدام کنند.
مذکوری ادامه داد: مشترکان گرامی  در صورت تعویض خط تلفن همراه یا در صورت مستاجر بودن و تعویض منزل باید کد دستوری *2* را به سرشماره های یاد شده  ارسال و از این طریق نسبت به حذف شماره تلفن  خود اقدام و سپس طبق روش یاد شده برای دریافت قبض به صورت الکترونیکی اقدام کنند.
وی اظهار کرد: در روش دوم برای اقدام در زمینه دریافت قبض به صورت پیامکی مشترکان می توانند شماره تلفن سرپرستان خانوار را درب منازل خود به صورت حضوری به ماموران قرائت ارائه دهند.
وی با بیان اینکه مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر و مراجعه به پورتال این شرکت به ترتیب روش های دوم و سوم برای اقدام در زمینه دریافت قبض برق به صورت پیامکی است، ادامه داد: این اقدام که با هدف کاهش مصرف کاغذ به عنوان گامی مهم در تحقق مدیریت سبز از سوی وزارت نیرو در صورت تحقق بسیاری از مشکلات مشترکان از جمله تحویل نگرفتن قبض (به دلیل حضور نداشتن در خانه) و نیاز مراجعات حضوریا برطرف خواهد شد.
مذکوری ادامه داد: با حذف قبوض کاغذی یک سوم نیروها در بخش های قرائت و توزیع  در بخش های دیگر مشغول به فعالیت شده و هیچ نیرویی از شرکت های توزیع برق اخراج نمی شود.
وی یادآور شد: شبکه توزیع اکنون در بخش اتوماسیون نیازمند توجه جدی است زیرا صنعت برق با روش های کهنه قبلی قابل مدیریت نیست.
مذکوری در  ادامه گفت : برای اینکه مردم کمترین خاموشی دریافت و این شبکه گسترده مدیریت شود گام نخست باید حرکت به سمت اتوماسیون در بخش شبکه های توزیع محقق شود.

دیدگاه خود را بنویسید