سر خط خبرها:

صید میگو از ۱۲ شهریور در آبهای استان بوشهر ممنوع می‌شود

فکرشهر: معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صید میگو در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر از اول مرداد آغاز شد گفت: بر اساس تصمیم‌گیری کارگروه تخصصی کمیته مدیریت صید استان بوشهرصید میگو از ۱۲ شهریور در آبهای استان بوشهر ممنوع می‌شود.
به گزارش فکرشهر از تسنیم، منصور پاپری  از افزایش صید میگو در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: صید میگو از 30 تیر برای قایق‌ها و اول مرداد برای لنج‌های صیادی در آبهای استان بوشهر آزاد شد که میزان صید میگو امسال نسبت به سال گذشته افزایش دارد.

وی با بیان اینکه در 35 روز گذشته افزون بر یک‌هزار تن میگو در استان بوشهر صید شده است تصریح کرد:  صید 35 روز گذشته حدود 1080 تن است که میزان صید میگوی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 34 درصدی دارد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه صیادان در مدت 35 روز سال قبل 810 تن میگو کرده بودند خاطر نشان کرد: در مجموع وضعیت صید میگو امسال بهبود یافته که رضایت صیادان و صاحبان شناورهای صیادی در پی داشته است.

پاپری با بیان اینکه زمان اعلام صید میگو در خلیج فارس بر اساس تحقیقات پژوهشکده میگو تعیین می‌شود تصریح کرد: برای جلوگیری از انقراض و پیشگیری از خسارت به ذخائر آبزیان،  با کاهش میزان صید لنج‌ها، صید میگو ممنوع می‌شود.

وی از ممنوعیت صید میگو در استان بوشهر از هفته آینده خبر داد و بیان کرد: بر اساس تصمیم‌گیری کارگروه تخصصی کمیته مدیریت صید استان بوشهرصید میگو از 12 شهریور در آبهای استان بوشهر ممنوع می‌شود .

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به مشارکت 8 هزار صیاد در صید میگو تصریح کرد: در صید میگو 8 هزار صیاد بوشهری با 376 فروند لنج و 320 فروند قایق فعالیت می‌کنند.

دیدگاه خود را بنویسید