سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»

شباهت های جریان غفاریون و بابیّت

فکرشهر: بیان کرده اند روش و منش «علی محمد باب» هم مثل همین جناب «غفار عباسی» در تخریب چهره های هم عصر خود و خاصتا منتقدین در نوبه خویش بی بدیل و کم نظیر است؛ «علی محمد باب» هم ادعای باب بودن و نیابت داشتن از حضرت مهدی (عج) و سپس ادعای امام زمان بودن و در نهایت مدعی پیامبری خود را داشت که از جمله فعالیت هایی بود از طریق شبکه خبیث انگلیسی به او دیکته می شد...

فکرشهر ـ همایون فقیه: ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) و ماه محرم ظرفیت های بسیار مناسبی برای جذب جوانان به شریعت و تقویت روحیه اسلامی و انقلابی آنان است؛ با این وجود در طول تاریخ افراد مختلفی بوده اند که به نام دین و مذهب در ظاهری آراسته با پنبه سر اسلام و جوانان را بریده اند و امام حسینی به جامعه و جوانان معرفی کرده اند که ساخته اذهان و اوهام ناقص خودشان بوده و از موقعیت مناسب ایام عزاداری و محرم در راه جذب اقشار مختلف جامعه و ترویج افکار ضاله و انحرافی خود استفاده کرده و با دکانداری معنوی و گاهی با ادعاهای کاذب و مرید بازی‌های بیجا، علاوه بر جذب جوانان تشنه معرفت و سلوک، وجود پاک آنان را دست مایه تفکرات آلوده خود کرده اند و در نهایت مایه بدبینی عده‌ای از مردم به مباحث عرفانی و اخلاقی شده اند؛ این مثال کاملا در جریان انحرافی «غفاریون» در کشور، استان و خصوصا شهرمان مشهود است و در کنار این معضل اساسی جامعه دینی مان، عده ای هم هستند که به سخن چینی در بین جوانان دوست دار اهل بیت مشغول هستند که با بازی گرفتن افکار آنان و بدبین کردن آنان به وسیله انواع گفتارها، بیانیه و غیره، علیه هیات های مختلف مذهبی و حتی جایگاه های حقوقی و حقیقی مهمی همچون روحانیت و سپاه و جوانان دلسوز و با اخلاص هیات های مذهبی، آگاهانه در حال همکاری با جریان انحرافی غفاریون در شهر هستند. برخی در لباس فعال اجتماعی ضربه ای به موقعیت مدنی جامعه و تفکرات اسلامی انقلابی مردم می زنند که می توان نتیجه گرفت اینان فعال اجتماعی نیستند، بلکه فعال اشتباهی و واتساپی هستند که تفکراتشان و بیانیه هایشان فقط در فضایی مجازی رد و بدل می شود.

چرا برخی که گذشته خوب مذهبی و اعتقادیشان مشخص است که چه افرادی بودند اما هم اکنون در شهر سنگ جریان انحرافی غفاریون را به سینه می زنند و دست از انواع تهمت های مختلف به افراد و نهاد ها نمی کشند؟ چرا با جریانی که در انحرافی بودنش هیچ شک و تردیدی نیست، همکاری دارند؟ چرا با جریانی که جز ضرر به عقاید جوانان و نظام و کشور اسلامی مان نتیجه ای در بر ندارد، رفیق شفیق شده اند؟ حامی عرفانی هستند که بزرگان و مریدان آن عملا از بالا تا پایین مملکت را با فحاشی و لعن و تهمت می شوید و می گذارد کنار و خودشان را معصوم فرض می کنند؟! چرا دفاع از جریانی می کنند که خود را دلباخته نظام و امام و شهدا می داند اما از مقام والای شهید مدافع حرم، «شهید ابراهیم عشریه» برای پیشبرد اهداف انحرافی جریان خود استفاده می کنند؟ دارند در کدام زمین بازی می کنید؟ 

درباره جریانی که برخی آن را وسیله خوبی فرض کرده اند برای برون ریزی عقده ها و تفکرات غلطشان، باید عرض شود که اگر اینان بار علمی و عرفانی بر دوش داشتند، در مناظرات مختلف با علمای اهل علم و طریقت و متخصصان امر کم نمی آوردند و اگر حرفی داشتند، از یکی دو سال اخیر به جای پاسخ معقول به سوالات به فحاشی و ضرب و شتم مخالفین خود مشغول نمی شدند.

بیان کرده اند روش و منش «علی محمد باب» هم مثل همین جناب «غفار عباسی» در تخریب چهره های هم عصر خود و خاصتا منتقدین در نوبه خویش بی بدیل و کم نظیر است؛ «علی محمد باب» هم ادعای باب بودن و نیابت داشتن از حضرت مهدی (عج) و سپس ادعای امام زمان بودن و در نهایت مدعی پیامبری خود را داشت که از جمله فعالیت هایی بود از طریق شبکه خبیث انگلیسی به او دیکته می شد.

فراموش نکنیم عمده فرق ضاله در راس آن ها یک عمامه به سر بود و با این تفاوت که خیلی از فرق انحرافی بزرگشان از لحاظ علمی جایگاهی داشته اما تفاوت با بیت و فرقه غفاری با همه فرق در این است که سر سلسله آن ها شخصیت کم سواد و پر مدعایی است؛ اگر در کلیه دسته ها و فرق عرفانی و عقیدتی در طول تاریخ نگاه کنیم، نزدیک ترین تفکرات به این جریان غفاری شخص «علی محمد شیرازی» ملقب به «باب» است.

مگر سخنان سخیف و زشت سال قبل «غفار عباسی» در ماه محرم در اسلام آباد غرب را یادشان رفته که مدعی شد مردم عادی پای منبرش را با اهل بیت (ع) یکی مشاهده می کرده...؛ ادعای تیزبینی و خودآگاهی اجتماعی دینی با نشر بیانیه ای در فضای مجازی که بویی از تقوا و رعایت اخلاق اسلامی در آن نشده و ایجاد دودستگی و فتنه انگیزی میان هیات های مذهبی و جوانان با اخلاص می کندو  نتیجه ای جز این فرموده ای ذات اقدس اله در قرآن کریم ندارد: «خَسِرَ الدُّنْیا وَالاْآخِرَةَ ذلِک هُوَ الْخُسْرَانُ الْمُبِینُ...».

بحمداله که جوانان روشنفکر انقلابی و عامه مردمی که دوست دار اهل بیت (ع) و نظام و کشور هستند، همیشه جوابگوی این بیانیه ها و گفتمان های ضد اجتماعی و دینی بوده اند، همچون موارد اخیر.

چنین رفتارهایی که مشاهده می شود، ضربه سهمگینی به گفتمان های اجتماعی - سیاسی، فعالین مدنی و اعتقادات دینی می زند.

همین یک ذره کوچک از جایگاهی که برخی در بین قشر دینی و اجتماعی سیاسی شهر دارند را نباید با رفتارهای اشتباه خود از دست بدهند.

گفتن از قصه جریان غفاریون و برخی فعالین اشتباهی و واتساپی و ادعای پوچ و بی اساسشان سر دراز دارد که بخشی در فضای مجازی و حقیقی بیان شده، اما در آخر بدانیم که غرق شدن در ظاهر دین و عاشورا چندان ما را به جایی نمی رساند و اگر منظور از مجالس حضرت سیدالشهدا (ع) صرفا حضوری باشد و استماعی و احساسی و گریه ای و بعد هم به همان کارهای گذشته ادامه دهیم و هیچ اثری از این مجالس در خود احساس نکنیم و فکر و عقل و روح و نفس خود را رشد و صیقل ندهیم، برای ما چندان ثمربخش نخواهد بود و این روضه می شود روضه تکراری و عادت و مخلوط با لذایذ نفسانی و نه روحانی و عده ای که می گویند در واقعه عاشورا آنچه حاکم بود، مساله عشق بود، اشتباه کرده اند؛ عشق منهای تعقل یعنی جنون. عشقی در مکتب امام حسین (ع) ارزش دارد که بر اساس فهم و ادراک و تشخیص و تعقل و درایت باشد و نه بر اساس هوا و هوس و غلبه احساسات.

عاشورا تلاقی عشق و عقل است که عقل عشق می شود و عشق عقل.

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي عِنْدَكَ وَجِيهاً بِالْحُسَينِ عَلَيهِ‌السَّلام فِي الدُّنْيا وَ الآخِرَة...

دیدگاه‌ها

محمدی

احسنت...بعد از مدت ها دوری از قلم و تفکر جناب فقیه با یادداشتی پر مفهوم رو به رو شدیم.فکر کنم فعالین اشتباهی منظورتون افرادی هستند که یکی به میخ میزنند و یکی به نعل

محسن

بیانیه ای ک از آقای م.م دیدیم واقعا به شخصیتش پی بردیم.البته جوابیه و این یادداشت هم بسیار به موقع و عالی بود

ناشناس

احسنت برشما قلمتان استوار جناب فقیه

صداقت

ارتباط های خوبی داده شده.باید جلوی این دکان بازی خا گرفته بشه

موسوی

گاهی گیرایی یک قلم تا اعماق وجود فرو میرود... براستی که کربلا تلاقی عشق و عقل است و عشق بی عقل یعنی جنون!

سید مجتبی

احسنت برشما. این موریانه ها هیچ وقت نمیتوانند درخت پرتناور انقلاب اسلامی را بخورند بلکه خود از رفتارشان پشیمان میشوند.

محمدرضا

یا م.ع بزرگ مرد تمام الاختیار استاد غفاری در برازجان....هههه نظام خیلی داره باهاشون خوب رفتار میکنه جمعشون کنین تا بره دیگه

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید