سر خط خبرها:
رئیس کل دادگستری بوشهر:

پیشگیری از جرایم در اولویت است/ برخورد جدی با تعرض به بیت‌المال

فکرشهر: رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه پیشگیری از جرایم در اولویت است، گفت: رسیدگی بدون اغماض به تعرضات به بیت‌المال ضروری است.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، علی جمادی صبح سه‌شنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان گناوه اظهار داشت: امنیت زیر بنای سایر امور است و به معنای وضعیتی احساسی در جامعه که  در پناه این وضعیت زمینه رشد، ترقی و توسعه همه جانبه فراهم شود.

وی افزود: امنیت در مجموعه های مختلفی از جمله قضایی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مورد بحث قرار می گیرد و در این موضوع ، امنیت قضایی به عنوان زیربنایی است که اگر وجود داشته باشد در سایر زمینه ها خود بخود امنیت فراهم شده و وجود خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: به امنیت قضایی در پیشگیری از وقوع جرم به گونه ای باید پرداخته شود که کمترین جرایم را در حوزه قضایی داشته باشیم.

وی بیان کرد: شهرستان گناوه در راستای همکاری، تلاش و تعامل بسیار مستعد است و با این تعامل خوب، مثبت و سازنده موجود و استفاده از ظرفیت های خوب از جمله ظرفیت مردمی، روحانیت معظم و معزز و ائمه جمعه و جماعات استفاده شود و پیشگیری مردمی  از جرایم به عنوان اولویت کاری در نظر گرفته شود.

جمادی تصریح کرد: با نیازسنجی بر اساس فراوانی آماری زمینه‌های ضروری‌تر کار در شهرستان مشخص و با کمک خود مردم این کارها انجام شود تا بتوان در این راستا کاهش جرایم  را داشته باشیم.

پیشگیری از وقوع جرم

وی یادآور شد: توجه به پیشگیری از وقوع جرم با استفاده از ظرفیت های خوب موجود دراین شهرستان از بحث های مهم است که حتما باید به آن پرداخته شود و انتظار هم همین است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر خاطر نشان کرد: رسیدگی فوری به امور مردم نیز از موارد بسیار مهم و حق مردم و تکلیفی برعهده دستگاه قضایی است و لذا در رسیدگی به پرونده هاباید با وجود کمبودها تلاش بیشتر شود و هنر این است که از امکانات و ظرفیت موجود بالاترین بهره وری را داشته باشیم.

وی ادامه داد: همه همکاران اداری و قضایی تلاش کنند  که رسیدگی به پرونده ها تسریع شود اگر چه رسیدگی به برخی پرونده ها زمانبر و نیاز به اقدامات جانبی و اخذ نظرات کارشناسی است ولی انتظار ما این است که موجودی پرونده های شعبه با تلاش و همکاری رئیس دادگستری و همکاری همه همکاران به حداقل برسد.

جمادی عنوان کرد: قضاوت ها در همه جا منطقی و مستند و مستدل باشد و امید است بتوان این موضوع که همواره قضاوت ها منطقی و مستدل باشد را با استفاده از ظرفیت های موجود و ائمه جماعات در کل جامعه گسترش داد.

وی گفت: امید است با دقت کامل و کار جهادی رسیدگی به پرونده ها  تسریع شود که یقینا اینکار پشتوانه مردمی را به دنبال خواهد داشت.

رسیدگی به پرونده های قدیمی

وی ابراز داشت: رسیدگی به پرونده های قدیمی به عنوان اولویت کاری باشد و روزانه به وضعیت این پرونده‌ها و علت تاخیر در کار آنها رسیدگی و به سرانجام برسد چون از دغدغه ها و درخواست های مردم رسیدگی به اینگونه پرونده‌ها است.

جمادی عنوان کرد: حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری و دستورالعمل ها و بخشنامه ها در این موارد توجه خاص شود و از ظرفیت های و فرصت های  موجود مانند شورای حل اختلاف و وساطت بزرگان یا روحانیون استفاده شود تا اینگونه پرونده ها به سرانجام برسند و یا تشکیل نشود و یا پرونده دیگری به دنبال نداشته باشد.

وی اضافه کرد: موضوع نظارت از موضوعات مهم که خواست رئیس قوه قضاییه، مسئولان قوه قضایی و مجموعه استانی است که نظارت ها باید هم از درون  دستگاه قضایی و هم بیرون باشد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: نظارتی که از نظر قانونی بر عهده ما گذاشته شده به نحو مطلوب و درست و قانونی اعمال و از تعرضات به بیت المال جلوگیری کنیم.

وی گفت: نتیجه نظارت خوب داشتن مجموعه سالم هم در دورن و هم پیرامون دستگاه قضایی خواهد بود.

توجه به اقتصاد مقاومتی

وی با تاکید بر ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در دستگاه قضایی گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی با اقتدار به تلاش های خود ادامه می دهد و ما روزبروز شاهد پیشرفت، ترقی و توسعه آن هستیم و استکبار در ابعاد گوناگون با توطئه های مختلف نتوانسته اند ذره ای به عزم مردم و مسئولان خللی وارد کنند  و ما هم در کنار سایر نیروها و مسئولان نظام اسلامی تلاش می کنیم

وی گفت: لذا درهر کجا که پرونده ای مربوط به شرکت های تولیدی و رونق تولید داخلی مشکلاتی مربوط به دستگاه قضایی دارند کمک به رفع و پیشرفت این کارها کنیم و این پرونده ها به صورت ویژه بررسی شود و ما در این رابطه در کنار سایر نیروها برای محقق شدن شعار رونق تولید داخلی  و اقتصاد مقاومتی خواهیم بود.

وی از تلاش های و خدمات  رئیس دادگستری پیشین گناوه تقدیر و برای رئیس جدید آرزوی موفقیت کرد.

در این آیین از زحمات احمد ناصر زاده رئیس پیشین دادگستری گناوه تقدیر و حجت الاسلام حسن فیروز اردکانی به عنوان رئیس جدید دادگستری گناوه معارفه شد.

دیدگاه خود را بنویسید