سر خط خبرها:

دهانه پل‌ها و آبروهای استان بوشهر لایروبی می‌شوند

فکرشهر: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با هدف پیشگیری از هرگونه خسارت در زمان سیلاب لایروبی می‌شوند.

به گزارش فکرشهر به نقل از ایرنا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر روز دوشنبه در نشست شورای راهداری استان گفت: تلاش می‌شود تا قبل از آغاز بارندگی‌ها همه پل‌ها و آبروهای واقع در محورهای ارتباطی استان لایروبی شوند.

سید حمید رضا علم افزود: در زمان حاضر ۹ هزار و ۴۷۸ دستگاه پل با ۱۴هزار و۱۸۱دهانه پل در استان بوشهر وجود دارد که هر سال و قبل از شروع بارندگی به وسیله عوامل راهداری لایروبی و خاک‌برداری می‌شوند تا جریان آب و سیلاب احتمالی بدون خسارت به ابنیه و علائم از آنها عبورکند.

وی بیان کرد: تعداد قابل توجهی از پل‌های موجود در استان بوشهر بر روی رودخانه‌های واقع در شریانی‌ترین راه‌های استان مانند کریدور شمال به جنوب که نقش اساسی درجابه‌جایی مایحتاج  کشور قرار دارند که لایروبی و پاکیزدگی به‌ موقع آنها ما را در ایمنی عبور و مرور مردم در فصل بارندگی کمک می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر افزود : ماشین‌آلات راهداری ابزار دست راهداران است و ضرورت دارد با آماده‌سازی به‌موقع و استقرار و پراکنش مناسب آنها در محورهای ارتباطی عملیات راهداری با کیفیت لازم انجام شود.

وی گفت: ۱۷راهداری و راهدارخانه استان در اقدام‌های زمستانی راهداری فعالیت دارند و در پاییز و زمستان پیش‌رو با تعامل با دیگر دستگاه‌های امدادی تلاش می‌کنند ایام کم خطری را برای مردم رقم بزنند.

علم اضافه کرد: تعداد ۳۰ گروه مجهز راهداری با استعداد ۲۲۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و ۳۰۰ نفر راهدار در فصل بارندگی استان ساماندهی می‌شوند  و با انجام گشت‌های شبانه‌روزی و یا استقرار در راهدارخانه‌ها و مناطق حساس راه‌ها آماده ارایه خدمات می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: با تعیین شهرستان‌های معین لازم است راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها با در نظر داشتن صلاح و صرفه سازمان نسبت به همپوشانی و تعامل با یکدیگر عملیات راهداری را بگونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که بیشترین بهره‌وری را داشته باشند.

علم افزود: با جذب منابع لازم هم اکنون تعداد ۶۰ پروژه در حوزه راهداری استان در حال انجام است که نقش بسزایی در حفظ، توسعه و نگهداری راه‌ها دارد.

دیدگاه خود را بنویسید