سر خط خبرها:

فعالیت پنج خوشه کسب و کار در استان بوشهر

فکرشهر: خوشه‌های کسب وکار به‌ عنوان یکی از مدل‌های توسعه‌ای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی است که در این ارتباط تاکنون ۴۶۰ خوشه در کشور شناسایی شده است.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، معاون سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران گفت: استقرار این مدل توسعه‌ای علاوه براشتغال‌زایی منجر به توسعه بازار، انتقال تکنولوژی، رفع گلوگاه‌ها و نقاط فشار برای صنایع و کسب‌وکارهای مختلف دریک خوشه و در منطقه جغرافیایی خاص می‌شود.

علی اصغر مصاحب روز چهارشنبه در نشست کمیته استانی خوشه‌های کسب و کار بوشهر افزود: خوشه‌های کسب و کار و کنسرسیوم‌های صادراتی نیاز امروز حوزه صادرات و توسعه بازار کشور است.

وی تاکید کرد: در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی بجد دنبال حمایت از شرکت‌های مدیریت صادراتی و کنسرسیوم‌های مدیریت صادرات هستیم و حمایت‌هایی در زمینه حضور در نمایشگاه‌ها و تورهای صنعتی از آنها انجام می‌گیرد.

مصاحب بر ضرورت هم افزایی بین دستگاه‌های اجرایی برای رونق کسب و کار تاکید کرد.

معاون سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران اظهارداشت: استان بوشهر در زمان حاضر براساس ظرفیت‌هایی که داشته و نقشه اولیه که برای خوشه‌های کسب و کار در آن طراحی شده پنج خوشه دارد.

وی اضافه کرد: خوشه خرما از جمله این خوشه‌هاست‌ که ۲ سال پیش خاتمه یافته و در زمان حاضر خوشه آبزیان در این استان سال دوم خود را طی می‌کند و با پایش سال دوم سال سوم این پروژه آغاز می‌شود.

مصاحب ادامه داد: براساس گزارش ارائه شده نقاط ضعف و فشار خوشه آبزیان استان بوشهر شناسایی و تلاش شده در حوزه توانمندسازی تورهای صنعتی، انتقال تکنولوژی و بازدیدهای صورت گرفته در پایان، این خوشه تحویل شبکه فراگیر شود.

 وی ادامه داد: تا امروز از محل تبصره ۱۸ بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برای استان بوشهر در نظر گرفته شده که در۲بخش توسعه خوشه کسب و کار و کلینیک‌های مشاوره‌ای این مهم صورت گرفته و بزودی تخصیص بعدی پرداخت می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: در این استان پنج خوشه صنعتی در بخش‌های مختلف با هدف توسعه زیرساخت‌ها و حمایت از فعالان بخش‌های تولیدی و صادراتی تدوین شده که تاکنون خوشه‌های صنعتی آبزیان و خرما عملیاتی شده است.

سعید زرین‌فر افزود: اجرای خوشه‌های خرما و آبزیان در بوشهر زمینه رونق تولید، توسعه سرمایه‌گذاری، اشتغال و صادرات ر در استان بوشهر را فراهم کرده است.

وی بیان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان بوشهر، مهم‌ترین زمینه توسعه کارآفرینی و ایجاد اشتغال در صنعت شیلات  و طرح‌های آبزی‌پروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: با اجرای خوشه صنعتی آبزیان فرصت‌های شغلی جدید و کارآفرینی در عرصه شیلات، توجه به جنبه‌های اقتصادی کسب وکار در آبزی‌پروری و حمایت‌های قانونی از فعالان این حوزه مورد توجه قرار دارد.

دیدگاه خود را بنویسید