سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»/ در برازجان برگزار شد

نشست کمیسیون فرهنگی شورا برای تشکیل شورای هماهنگی سمن ها + تصاویر

فکرشهر: دشتی: كار فرهنگی با واژه انحصار در تضاد است/ مصدق: یکی از دلایل عقب افتادگی دستگاه های اجرایی، بی توجهی به سمن ها است/ بنافی: تمامی تلاشمان از ابتدای تشکیل این شورا حمایت از سمن ها بوده...

فکرشهر: در نشستی که با حضور مسوولین سمن ها و به میزبانی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان برگزار شد، راه های همکاری بیشتر سازمان های مردم نهاد با شورا بررسی شد؛ نشستی که هم برای هم اندیشی بود و هم برنامه ریزی برای ایجاد تشکیل شورای هماهنگی سمن ها. 

كار فرهنگی با واژه انحصار در تضاد است

به گزارش «فکرشهر»، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان در این نشست گفت: ایجاد فضای مناسب كاری در كنار واگذاری امور به سمن ها جزو برنامه های اولویت دار شورای شهر در حوزه تشكل های مردم نهاد است. 

هادی دشتی افزود: تشكل ها مصداق كامل تحقق جامعه مدنی و فعالیت آنها به معنای عدم انحصار است و امیدواریم با تشكیل شورای هماهنگی، سمن ها بیش از پیش رشد كرده و فعال تر شوند.

وی بیان داشت: كار فرهنگی با واژه انحصار در تضاد است و چنانچه پای انحصار به میان آمد، از كیفیت كار كاسته می شود. از این رو در فضای دوستانه و صمیمی گرد هم آمدیم تا با تشكیل این شورا در افزایش برنامه های فرهنگی و البته افزایش كیفیت برنامه های فرهنگی گام برداریم.

یکی از دلایل عقب افتادگی دستگاه های اجرایی، بی توجهی به سمن ها است

وحید مصدق نیز در این نشست، توسعه شهرها در همه ابعاد را بدون مشارکت سمن ها امکان پذیر ندانست و گفت: جلسه امروز در راستای تقویت هرچه بیشتر ارتباط شورا با سمن ها است.

این عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان ادامه داد:  یکی از دلایل عقب افتادگی دستگاه های اجرایی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی، بی توجهی و عدم حمایت کافی و لازم از سمن ها است و بر همین اساس، شورای شهر برازجان قصد دارد برای انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر اقدامات را به طور کامل به سمن ها واگذار نماید. 

وی گفت که برنامه های واگذار شده به سمن ها، «از تهیه و تنظیم محتوای برنامه های فرهنگی تا تخصیص بودجه و اجرا» را شامل می شود و افزود: همه برنامه ها باید به وسلیه خود سمن ها انجام شود. 

مصدق با بیان این که «دراین جلسه هم اندیشی دورهم جمع شده ایم تا در خصوص چگونگی و نحوه تشکیل شورای هماهنگی سمن ها بحث و گفت و گو کنیم»، اضافه کرد: با اجرای این طرح، شورا شفاف سازی هم نموده است؛ زیرا خود سمن ها در جریان تمامی کارها هستند و کارهای فرهنگی هم منسجم تر و تخصصی تر انجام می شوند.

تمامی تلاشمان از ابتدای تشکیل این شورا حمایت از سمن ها بوده

رییس شورای اسلامی شهر برازجان و دیگر عضو کمیسیون فرهنگی شورا نیز، برگزاری چنین جلساتی را نیاز شورا دانست و گفت: تمامی تلاشمان از ابتدای تشکیل این شورا حمایت از سمن ها بوده و ما نه فقط در عرصه فرهنگی که در زمینه وزشی نیز ورود کرده ایم. 

محراب بنافی افزود: حمایت گسترده شورا در عرصه ورزشی سبب شده تا امروز شورا یکی از اصلی ترین عوامل تحرک در ورزش شهر برازجان باشد و چالشی بودن جلسه امروز، نشان از پیشرفت کار می دهد چرا که بیان چالش ها عامل حرکت به سمت پیشرفت است.

به گزارش «فکرشهر»، مدیرعاملین و نمایندگان سمن ها نیز در این نشست، با تقدیر از برگزاری چنین جلسه ای، به بحث در خصوص چگونگی همکاری با شورا پرداختند و در نهایت مقرر شد برای تشکیل شورای هماهنگی سمن ها، یکی از این دو روش استفاده شود؛ 1. تشکیل شورای هماهنگی 5 نفره یا 2. حضور کلیه نمایندگان سمن ها به صورت ماهانه در جلسه کمیسیون فرهنگی و بیان برنامه هایشان برای بررسی و تصویب.

همچنین، در پایان این جلسه مقرر شد تا نشستی در خصوص بررسی و در نهایت انتخاب یکی از این دو روش برگزار تا همکاری سمن ها با شورا تسهیل شود.

 

 

دیدگاه‌ها

علی رییسی

سپاس از شواری شهر بابت این کار زیبا

آرش مظفري

سلام .بالاخره بعد از چند سال تازه شوراي شهر مسير پيشرفت فرهنگي شهر را پيدا كرد.برنامه هاي قبلي فقط براي تبليغات بود و بازخوردي نداشتند. كار شورا با دعوت از سمن ها  بسيار زيبا بود.

رسول

كار زيباي شورا قابل تقدير است چرا كه از همه انديشه ها دعوت كرده است و كسي را حذف نكرده. بدون شك دشتي درس بزرگي به برخي انحصارطلبان داد... 

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید