سر خط خبرها:

آغاز به‌ کار کمیته تخصصی گرامیداشت هفته بوشهر/ احمد بارگاهی: «روز بوشهر» باید از مرزهای استان عبور کند + تصاویر

فکرشهر: نشست کمیته تخصصی گرامیداشت هفته بوشهر با حضور سرپرست و معاونان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر، عضو هیات‌مدیره سازمان فرهنگی، مشاورین فرهنگی شهردار و سرپرست روابط عمومی شهرداری برگزار شد.

به گزارش فکرشهر، در این نشست که در محل سازمان فرهنگی شهرداری و به دعوت سرپرست این سازمان برگزار شد، چهارچوب کلی تدوین برنامه‌های هفته بوشهر بررسی و مورد مشورت قرار گرفت.

در همین زمینه، دکتر احمد بارگاهی سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی در سال جاری به‌دنبال رویکرد متفاوت، بدیع و خلاقانه‌ای است که بتواند اقشار مختلف مردم و ابعاد گوناگون هنر را در بر گیرد، خاطرنشان کرد: هفته بوشهر تنها مختص به یک قشر خاص از مردم نیست و شمولیت این روز باید از منظر رده‌های سنی، موقعیت شغلی، مکان زندگی، شاخه هنری و... تا جایی که ممکن است، همه ابعاد را دربر گیرد.

وی با اشاره اینکه در برنامه‌های سال جاری هفته بوشهر ایجاد جاذبه‌های گردشگری و تلاش برای جذب گردشگران یکی دیگر از اهداف سازمان است، تصریح کرد: نشست کمیته تخصصی گرامیداشت هفته بوشهر به‌منظور شناسایی ضعف‌ها و کاستی‌های سال‌های قبل و بهبود برنامه‌ها است که امیدواریم در برنامه‌ریزی‌های امسال لحاظ شود.

به‌گفته دکتر بارگاهی، برنامه‌های هفته بوشهر باید از مرزهای بوشهر عبور کرده و به سایر نقاط کشور و حتی کشورهای دیگر هم برسد با این حال لازم است که در این مدت چهره شهر نیز تغییر کرده و شهروندان بوشهری نیز این تغییر فضا را لمس کنند.

سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری در ادامه با تاکید بر لزوم استفاده از خِرَد جمعی در تصمیم‌گیری‌های سازمان خصوصا برنامه‌های هفته بوشهر یادآور شد: در این راستا از کلیه هنرمندان و فرهیختگان و شهروندان عزیز بوشهری دعوت می‌کنیم تا نقطه‌نظرات، پیشنهادها، برنامه‌های پیشنهادی، کاستی‌ها و نقص‌هایی که در سالیان گذشته در برگزاری مراسم هفته بوشهر وجود داشته را تا پایان دی‌ماه به دبیرخانه گرامیداشت روز بوشهر واقع در سازمان فرهنگی شهرداری تحویل نمایند تا با استفاده از این نظرات و رفع نواقص احتمالی، برنامه‌های متنوع و پربارتری در خور شأن نام پرآوازه بوشهر عزیز برگزار کنیم.

همچنین در این نشست محمد لطفی مشاور فرهنگی شهردار، فرید میرشکار عضو هیات‌مدیره سازمان، محمدصادق سعیدی مشاور فرهنگی شهردار و رضارضازاده و مهدی عادلی معاونین سازمان فرهنگی نیز با ارائه نقطه نظرات خود، پیشنهادهایی راذ در خصوص هرچه بهتر برگزار شدن مراسم نکوداشت هفته بوشهر تشریح کردند.

تولید و یا جانمایی یک اثر فاخر ماندگار در هر سال، گسترده‌تر کردن ابعاد برنامه‌های هفته بوشهر و بزرگ‌تر کردن دایره جغرافیایی آن، شناسایی و معرفی چهره‌های ملی و بین‌المللی با پتانسیل حضور در بوشهر، تشکیل دبیرخانه و کمیته‌های مختلف در راستای تقسیم کار و پیشبرد بهتر اهداف، پوشش خبری در گستره ملی و معرفی بوشهر در کشور، دعوت از نهادها و سازمان‌های ذی‌نفوذ در جلسات و دریافت مشاوره از اقشار گوناگون و... از جمله موضوعات مطرح‌شده در این نشست بود.

در پایان مقرر شد تا این نشست تا اطلاع ثانوی به‌صورت هفتگی در یک ساعت مشخص در محل سازمان فرهنگی شهرداری برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان، پیش از این چندین جلسه داخلی در سازمان فرهنگی شهرداری با حضور سرپرست و کارکنان سازمان فرهنگی شهرداری در خصوص روز بوشهر برگزار شده بود که خروجی جلسات یادشده نیز در این نشست مطرح شد.

دیدگاه خود را بنویسید