سر خط خبرها:

فقط مرگ ۲ نفر بر اثر آنفلوآنزا در استان بوشهر تایید شده‌ است

فکرشهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برخی فضای مجازی در خبرهای غیررسمی تلفات آنفلوآنزا در این استان را چهار نفر اعلام کرده‌اند، این درحالی است که تاکنون فقط مرگ ۲ تن بر اثر این بیماری در استان بوشهر به صورت رسمی تایید شده‌است.

به گزارش فکرشهر، سعید کشمیری روز چهارشنبه درگفت‌وگو با ایرنا افزود: هر مرگی ناشی از بیماری تنفسی آنفلوآنزا نیست و باید از راه آزمایش خون ثابت شود.

وی بیان کرد: هم‌اکنون این دانشگاه تنها مرگ ۲ نفر از شهروندان بوشهری به دلیل آنفلوآنزا را که جواب آزمایش خون آنها آمده‌است و نشان می‌دهد آلوده به این ویروس بودند را تائید می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: ۲ نفر دیگر را که رسانه‌های مجازی به تازگی اعلام کرده‌اند یک نفر در خارج از استان بوشهر فوت شده‌است و نفر دوم نیز هنوز نتیجه آزمایش خون آن دریافت نشده‌است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای جلوگیری از هرگونه تناقض آمار دانشگاه‌های علوم پزشکی را از اعلام آمار استانی منع کرده و قرار است آمار قربانیان آنفلوآنزا به‌صورت هفتگی توسط سخنگوی این وزارتخانه یا معاون بهداشتی آن اطلاع رسانی شود.

کشمیری اضافه کرد: شیوع ویروس آنفلوآنزا در استان بوشهر نسبت به دیگر استان‌های سردسیر کشور کمتر است اما افراد باید با رعایت بهداشت فردی، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، تغذیه مناسب و خودداری از انجام فعالیت سنگین بدنی از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

وی اظهار داشت: هرچند پیک بیماری آنفلوآنزا طی شده‌ است و انتظار داریم شیوع بیماری در هفته‌های آینده کاهش یابد اما مردم همچنان باید توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در زمان حاضر دارو به اندازه کافی در بیمارستان‌های استان وجود دارد و مشکلی دراین زمینه نیست و با تمهیدات انجام شده حتی دارو در اختیار داروخانه‌های خصوصی نیز قرار گرفته‌است.

دیدگاه خود را بنویسید