سر خط خبرها:

۹ هزار فرصت شغلی در استان بوشهر ایجاد می‎شود

فکرشهر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهرگفت: ۲۲ پروژه اقتصاد مقاومتی در این استان اجرایی شده که با به ثمر نشستن آنها ۹ هزار فرصت جدید شغلی ایجاد می‌شود.

به گزارش فکرشهر، علی درویشی روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: یکی معضل‎‏هایی که استان بوشهر در چهار دهه گذشته با آن مواجه است و در ستاد اقتصاد مقاومتی نیز تمرکز ویژه‎ای به آن شده موضوع مشارکت سرمایه‎گذاران برای احداث آب‌شیرین‎کن‎‌ها است.

وی بیان کرد: در این راستا پروژه‏ های متعددی اجرایی شده که از جمله آنها می‎توان به ۲ آب شیرین‎کن ۱۵ هزار مترمکعبی دشتستان و آب شیرین‎کن ۲۷ هزار مترمکعبی کنگان با مجموع سرمایه‎گذاری ۲۶۸ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی اشاره کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر ادامه داد: در حوزه کشاورزی نیز استان جهش قابل توجهی تجربه کرده به گونه‎ای که ظرف یکسال گذشته سطح زیر کشت گلخانه‎ای استان ۲ برابر شده و از تعهد ۳۰۰ هکتاری استان نیز تاکنون ۸۰ هکتار آن مورد بهره‎برداری قرار گرفته است.

وی گفت: در حوزه سلامت نیز یکی از پروژه ‏هایی که با مشارکت بخش خصوصی با سرمایه‎گذاری بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان در شهر بوشهر اجرا شده کلینیکی تخصصی است که با افتتاح آن ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع به فضای درمانی استان بوشهر اضافه میشود.

درویشی ادامه داد: یکی از رویکردهای ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر استفاده از ظرفیت مناطق ساحلی و توسعه دریا محور است که در این ارتباط در مجموع ۲هزار و ۹۰ میلیارد تومان سرمایه‎گذاری بخش خصوصی در این زمینه در شهرک رودشور دیلم، توسعه سایت شیف، دلوار محقق می‏‌شود.

وی گفت: با افتتاح این پروژه‎ها  ظرفیت تولید میگوی پرورشی استان بوشهر از ۲۲ هزار به ۴۴ هزار تن افزایش خواهد یافت.

درویشی عنوان کرد: در رابطه با طرح پرورش ماهی در قفس نیز استان در مجموع ۲طرح موفق دارد که طرح پشت سد شهید رئیسعلی به سرانجام رسیده و یک طرح نیز شرکت پروتئین گستر دارد که با ظرفیت ۲۰ هزارتن در سال اجرایی خواهد شد.

وی یادآورشد: برخی از قفس‎های این طرح مستقر و عملیات بهره‎برداری و پرورش ماهی در این قفس‎ها به سرانجام رسیده اما بحث توسعه زنجیزه تولید آن هم اکنون در دست اقدام است.

درویشی ادامه داد: یکی از طرح‏ های استان نیز واحد یوتیلیتی متانول  کاوه با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان است که افتتاح آن ۴۰۰ فرصت شغلی در جنوب استان ایجاد می ‏کند.

وی افزود: در شمال استان نیز سه طرح گردشگری در دست احداث است که با بهره ‏برداری از این طرح‎ها با مجموع ۱۹۰ میلیارد تومان بالغ بر هفت هزار مترمربع به فضای اقامتی و گردشگری استان افزوده خواهد شد.

درویشی ادامه داد: در بحث حمل و نقل و جاده احداث چهار مجتمع رفاهی در جاده‎های استان در دست احداث است که در مجموع با ۳۶۴ میلیارد تومان به طور متوسط بالغ بر ۸۰ درصد پیشرفت دارند.

دیدگاه خود را بنویسید