سر خط خبرها:

اکران ۳۲ فیلم جشنواره فیلم رشد در استان بوشهر

فکرشهر: ۳۲ فیلم در چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد در ۴۰ پایگاه تعیین شده در شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر نمایش داده شد.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی آوزش و پرورش، معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در آئین اختتامیه چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد در مدرسه ام ابیها بوشهر افزود: اکران فیلم‌های برگزیده برای همه گروه‌های سنی دانش‌آموزی به مدت یک هفته در استان به نمایش گذاشته شد.

عبدالرضا بندری اضافه کرد: ۱۰ فیلم برای دوره ابتدایی، ۱۲ فیلم دوره متوسطه اول و ۱۰ فیلم ویژه متوسطه دوم نمایش داده شد.

وی ادامه داد: استان بوشهر جزو پنج استان کشور بوده که همه فیلم‌های برگزیده در آن به اکران رسیده‌است.

بندری افزود: دانش‌آموز بوشهری ایلیا رمضانی با فیلم پویانمایی در جست‌وجوی زندگی یکی از برگزیدگان کشوری چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد است.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه جامعه دانش‌آموزی استان در بیشتر پایگاه‌ها از محتوای فیلم‌ها رضایت نداشتند گفت: دانش‌آموزان و دست اندرکاران استانی برگزاری این جشنواره از تکراری بودن درون مایه فیلم‌ها و همگون نبودن فیلم‌ها نسبت به سن جامعه هدف گلایه‌مند بودند که امید می‌رود محتوای فیلم‌ها در سال آینده از درون مایه قوی تری برخوردار باشد.

بندری، فیلم رشد را یک جشنواره بین المللی قلمداد کرد و یادآور شد: این جشنواره در بین مخاطبان آموزرشی و پرورشی همچون دانش‌آموزان، معلمان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فیلم‌ها نقشی بسیار مهم در انتقال سریع مفهوم موضوعات آموزشی و پرورشی دارند گفت: آموزش نهفته در فیلم با توجه به علاقه دانش‌آموزان ثمربخش‌تر از شیوه‌های دیگر آموزشی همچون سخنرانی است.

دیدگاه خود را بنویسید