سر خط خبرها:

۷۰ هزار مترمربع زمین از حریم جاده در گناوه آزادسازی شد

فکرشهر:  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گناوه گفت: در یک سال گذشته ۷۰ هزارمترمربع زمین در محدوده حریم جاده‌های ارتباطی حوزه استحفاظی این شهرستان باحکم قضایی ازسوی این اداره رفع تصرف شده است.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، سیدابوالحسن علوی  در حاشیه تخریب یک هکتار زمین حریم جاده افزود: این  اداره  در  راستای حفاظت و صیانت از زمین و حریم جاده و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز با دستور مقام  قضایی و همراهی مجموعه‌های انتظامی و امنیتی شهرستان گناوه به قلع و قمع ساخت و سازهای بدون مجوز در محدوده روستاهای مال قائد و قلعه حیدر به مساحت یک هکتار اقدام کرده است.

وی اظهار کرد: متصرفان با دیوار کشی و بنای شالوده به حریم جاده تجاوز کرده بودند که این اداره از آنان شکایت و حکم تخریب نیز از سوی مراجع قضایی صادر و اجرا شد.

علوی گفت: نگهداری و صیانت از حریم قانونی راه‌ها برای برقراری ایمنی جاده‌ای و توسعه در آینده از سیاست‌های اساسی این اداره است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گناوه یادآور شد: کسانی که قصد هرگونه عملیات اجرایی و ساخت و ساز به خصوص در محدوده محورهای ارتباطی این شهرستان را دارند  قبل از اجرا باید استعلام لازم مبنی بر مالکیت و نوع کاربری زمین را از دستگاه‌های مسئول بگیرند.

دیدگاه خود را بنویسید