سر خط خبرها:
کارشناس هواشناسی:

تداوم خیزش گرد و خاک در استان بوشهر/ دریا مواج و متلاطم است

فکرشهر: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت:تا اوایل هفته آینده در برخی از ساعات وزش باد و در مناطق مستعد همراه با گرد و خاک از پدیده‌های غالب در سطح استان خواهد بود و سواحل مواج است.

به گزارش فکرشهر، پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا اوایل هفته آینده در برخی از ساعات وزش بادهای شمال غربی و در مناطق مستعد همراه با گرد و خاک از پدیده‌های غالب در سطح استان خواهد بود بنابراین طی این مدت سواحل و فراساحل استان مواج و متلاطم است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: طی امروز و فردا دمای هوا در سطح استان از مقادیر بالایی برخوردار است، همچنین از اواخر وقت فردا جمعه، احتمال ورود گردوغبار فرامنطقه ای به استان دور از انتظار نیست.

وی گفت: طی ساعات آینده آسمان استان صاف همراه با غبار محلی و وزش باد و در برخی نقاط باد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی، در قسمت‌های شمالی و مرکزی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی با سرعت ۱۶ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.

وی گفت: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۱۲۰ تا ۲۱۰ و در فراساحل تا ۲۷۰ سانتیمتر خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید